Šta je novo?

Android hardening (FOSS aplikacije / debloat / privatnost / podešavanja)

Da Proton je dobar izbor ali pitanje je i druge strane šta koristi od servisa jer ako druga koristi npr.google onda je taj mail "vidljiv" na drugoj strani.
 
U jeku fame oko Reddit API pohlepe, izgleda da je jedna od aplikacija koja će stradati i Infinity.

Osim što je FOSS, ima brojne prednosti i uživao sam koristeći je.

Molba za kolege ukoliko na F-droidu, githubu itd. postoji još neka FOSS aplikacija za reddit koja neće biti uništena a koja:

- dopušta praćenje subova bez naloga
- omogućava kreiranje multireddita u kome sami grupišete subove tematski
- export/import bekapa za praćene subove/multireddite

Infinity ima još mnogo sjajnih opcija ali ovo su neke koje su mi učinile iskustvo praćenja reddita fenomenalnim.

Ukoliko nema ništa sa bar sličnim karakteristikama, koje biste alternative preporučili?

Vidim da mnogi pominju npr. Lemmy na koji se prebacuju mnogi korisnici ali nisam u toku sa svim tim.
 
Ubacih calyx OS vise iz radosnalosti, medjutim jako lepo radi tako da cu verovatno do daljnjeg ostati na njemu.. Vecinu play aplikacije zamenio sa foss aplikacijama, rasi aplikacija za banku. E sad pokrio sam sve osim aplikacije za sync. Vec neko vreme koristim kdrive umesto google drive, sync sam radio sa foldersync aplikacijom.

Dal postoji aplikacija na tu temu? Potrebno mi je da radi sync par foldera na kdrive (webdav) i da to radi u zadato vreme?


Koji RSS reader koristite?
Aplikacija za scan sa kamere u pdf?
 
Zašto ne nastaviš da koristiš foldersync? Kod mene radi na crDroidu bez Google servisa, doduše sync radim na lokalni server, ne na drive, al ne verujem da će biti problem ako je pre radilo.

Što PDF scan app tiče, na koristim Microsoft Lens, za moje potrebe dovoljan.
 
Ono kad ti ne padne na pamet da probas, radi najnormalnije. Hvala
 
Ubacih calyx OS vise iz radosnalosti, medjutim jako lepo radi tako da cu verovatno do daljnjeg ostati na njemu.. Vecinu play aplikacije zamenio sa foss aplikacijama, rasi aplikacija za banku. E sad pokrio sam sve osim aplikacije za sync. Vec neko vreme koristim kdrive umesto google drive, sync sam radio sa foldersync aplikacijom.

Dal postoji aplikacija na tu temu? Potrebno mi je da radi sync par foldera na kdrive (webdav) i da to radi u zadato vreme?

Koji RSS reader koristite?
Aplikacija za scan sa kamere u pdf?
kDrive ima aplikaciju na f-droidu
Ja sam za RSS koristio Feeder
Za sinhronizaciju na lokalni disk - Syncthing/Syncthing-Fork
 
Meni ovo izgleda najblaže rečeno kao prevara.
Aplikacije koje su otvorenog koda, bez reklama promene vlasnika i onda se toj ogromnoj bazi korisnika preko jednog automatskog ažuriranja uvale reklame, telemetrija i ko zna šta još...
Definitivno treba zakonom da se zabrani promena osnovnih karakteristika svakog programa i ako se neko zainati ne vidim prepreku da se dođe do takvog zakona.
 
Nije prevara, lik je prodao svoj rad da bi nešto zaradio. Problem je što su i drugi doprinosilim, a ne pitaju se ništa. All to je FOSS, navikli smo na te stvari. U suštini Zipo ne bi smeo da zatvara kod, ali može da ubaci reklame, menja cenu i sl. I to u Google play verzije, F-droid verzije ostaju iste kao i ranije, mogu samo da ih ne ažuriraju. A možda i neko drugi napravi fork i nastavi
 
Kako nije prevara?
Da su ovakve aplikacije bile od početka udavile bi se u moru sličnih i ne bi imale toliku bazu.
Sad će neko da zgrne lovu na osnovu automatskog ažuriranja, čista prevara šta god da piše u uslovima korišćenja.
 
Jel postoji dobra bromite alternativa? Cromite ne saradjuje lepo sa bitwardenom. Chromium koji dolazi sa calyxom mi je ok, al ne mogu moje bookmarkse da uvezem.

Ja vec treci mesec na CalyxOS-u, doduse sa microG zbog vibera i sl.
 
Nazad
Vrh Dno