Šta je novo?

AmigaOne is OUT!!!! :)

Ne zelim da kvarim, ali kao bivsi "vatreni amigista" moram da prokomentarisem:
Shta je ovo???

Ovo nije Amiga, ovo je hibrid Amige i PC-a. Sto u stvari i nije toliko lose, samo izgleda da su, umesto da pokupe dobre stvari od jedne i druge platforme, pokupili ono sto treba da izbace.

Druga stvar kakvi su ono konektori, u redu PCI, AGP, IDE i sl. ali cemu onaj AMR (ili je mozda CNR uvek mesam ta dva g.)
I zasto stavise VIA-in 686B southbridge ?????!!!!!
Cemu pravljenje dodatnih problema...

Eto zasto sam odustao od Amige i presao na PC, ko god je kupio samo je uzeo sta mu treba i sutnuo dalje... stvarno tuzno...

:(

Pozdrav...
 
Amiga... kako nekad lepo bese, mami mi samo lepa secanja...;)
 
Atari ST je zakon!!!
 
mmarky je napisao(la):
Ne zelim da kvarim, ali kao bivsi "vatreni amigista" moram da prokomentarisem: Shta je ovo???

Ovo nije Amiga, ovo je hibrid Amige i PC-a. Sto u stvari i nije toliko lose, samo izgleda da su, umesto da pokupe dobre stvari od jedne i druge platforme, pokupili ono sto treba da izbace.
Čekamo da se javi Lexduke ... alo?
 
mmarky je napisao(la):
Ovo nije Amiga, ovo je hibrid Amige i PC-a. Sto u stvari i nije toliko lose, samo izgleda da su, umesto da pokupe dobre stvari od jedne i druge platforme, pokupili ono sto treba da izbace.

Druga stvar kakvi su ono konektori, u redu PCI, AGP, IDE i sl. ali cemu onaj AMR (ili je mozda CNR uvek mesam ta dva g.)
I zasto stavise VIA-in 686B southbridge ?????!!!!!
Cemu pravljenje dodatnih problema...

Eto zasto sam odustao od Amige i presao na PC, ko god je kupio samo je uzeo sta mu treba i sutnuo dalje... stvarno tuzno...

:(

Iako mi je tesko da priznam ali se slazem sa tobom, razocaran sam onim sto je Amiga postala ili da kazem bolje - onim sto su napravili od Amige. Ovaj uredjaj vise lici na (novi) Mac i Pc nego na Amigu. Cak iako AmigaOS4 bude tako revolucionaran kao sto pricaju (a cisto sumnjam), ostace gorak ukus u ustima da 'to nije to'.

Meni je licno krivo sto nije nastavljeno sa arhitekturom koju je imala originalna Amiga, ZORRO i ekipa su mogli da pojedu sve te budzevine sa PC-a,....

Sto se tice stavljanja svega ovoga sto su stavili - to je objasnjeno kao 'smanjenje troskova proizvodnje'. Zato je i procesor lemljen za MB, i nema plasticnih vodjica oko IDE konektora (oh, da li smo svi ludi) i zato je koriscen VIA SB umesto nekog drugog PCI kontrolera,....

I sto je najlepse - proizvodjac AmigaONE.5 je Eyetech.co.uk koji u sustini samo ima licencu na ime Amiga. Amiga Technologies koju jos uvek poseduje gateway.com (da, one krave) se obavezao da ce da uradi OS koji u sustini ne rade oni - vec Haage&Partner,...

Dakle - sve je to u sustini ona 'mnogo babica = kilava beba',...

Meni je zao sto se sve izdesavalo ovako, ali cim ljudi krenu po pare pokvare sve sto je valjalo,... osim kada se zovu Apple :)

Ma samo da ja skupim kesha za CyberStormPPC+CyberVisionPPC pa da roknem to u moju A4k i da teram Pegasos :)
 
Tužno je reći, ali ovim je Amiga i definitivno mrtva. A i čemu sve to, i da postoji hardver nema novog i kvalitetnog softvera. Jedino što ponešto uradi "Haage & Partner" i to je to. Postepeno sam se udaljavao od Amiga dešavanja otkako sam prodao moju A4000/040, ali nešto nisam video da npr. LightWave izlazi još uvek za najbolji kompjuter svih vremena.
Sada i da imaš jaku Amiga mašinu na njoj bi vozio neki Unix sistem i opet ti je to kao PC. Od Amiga OS-a 4 ne očekujam baš ništa jer se isto to pričalo i za AOS 3.5: biće elemenata Linux-a, biće sve i svašta. Na kraju je to bio Amiga OS 3.1 kome su dodali programčiće sa AmiNET-a. Takav OS sam imao odavno, jer znam i sam da sve to integrišem :(

Thanks to Amiga for being the best computer ever.
 
Evo ko ima hrabrosti - moze da pogleda na www.amiga.com kako treba da izgleda novi OS4. FX

Ja mogu samo da kazem SACUVAJ BOZE STA SU NAPRAVILI! :(
 
Ovo sam već video pre par dana, samo nije bio u pitanju Amiga.com već neki drugi sajt. Isto sam i ja reagovao kao i ti. Tužno! Veliko dostignuće su im providni meniji, kako ih nije sramota, ja sam to imao još na A500 sa HDD-om kada sam instalirao Magic Menu.
 
Nemojte bre vise da se nervirate za dzabe. Ne vredi. :( I ja sam isto tako dugo reagovao (neko ko je 13 godina se bavio amiginim hardverom i softverom) i nadao se da ce se desiti cudo - ali ocigledno desilo se mudo :( :( :(

Pozdrav!
 
Ma da,.... tuga, jos gore mi je kada vidim ove ideje koje ljudi ostavljaju po Aminetu, mogli su da ukradu pa da malo dorade,.... strasno,.....
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno