Šta je novo?

(AMIGA) *** WHDLoad ***

ripkid

Cenjen
Učlanjen(a)
17.04.2016
Poruke
814
Poena
115
:: AMIGA WHDLoad ::

* WHDLoad is a software package for the Amiga platform to make installation of software to a hard disk easier, for such things as demos or games *


http://whdload.de
www.whdownload.com
https://gamesnostalgia.com/whdownload


Neka ovo bude official tema za Amiga WHDLoad pošto ista ne postoji. Kačite ovde sve u vezi sa ovim veoma popularnim softverom koji je danas gotovo nezaobilazan.

Kao attachment okačeni su svi potrebni fajlovi za instalaciju ukoliko nekome trebaju​
 

Prilozi

  • WHDLOAD_install.zip
    1.5 MB · Pregleda: 2
Poslednja izmena:
Ok evo i ja da prvi pokrenem pitanja neka....

Elem, zanima me da li je neko od vas imao uspeha sa pokretanjem Dragon's Lair-a ? Već se neko vreme mučim sa istim da proradi. Ono što me posebno užasava jeste i to da Dragon's Lair recimo ne mogu nikako da pokrenem ni sa običnih .ADF imidža preko WinUAE (poslednja verzija) na A500 konfiguraciji (kick v1.3, 68000, 2MB chip). Igra se pokrene i zakuca odmah posle 5 sek. Probao sam takodje sva moguća i nemoguća podešavanja u whdload.prefs fajlu (No cache, no MMU, PAL, Preload, No Vec itd.) i svaki put isto dobijem. Ovo je vezano za evropsku verziju na 6 disketa.....verzija sa 8 disketa neće uopšte ni da startuje. Koristim inače poslednju WHDLoad verziju.

Takodje jedna od igara koju ne mogu nikako da pokrenem jeste Neuromancer, probao sam takodje sve moguće kombinacije i ništa, stalno dobijam error neki. Ovo me ne tangira previše jer igra zauzima 1 disketu pa ću je nasnimiti na pravi flopi i tako igrati u krajnjem slučaju.

I treća igra koju nikako ne mogu da pokrenem jeste avantura sa CD-a Wasted Dreams. Stalno dobijam "error - allocating chip memory" a sve je kako treba, podešeno na 2MB chip rama + 8MB Fast, full ECS, 68030

Ono što dodatno smara u celoj priči jeste to da su navodno sve ove verzije igara ispravne kao i whdload instalacije. Jel ima neko kakvu ideju šta može biti problem ? Da li kod vas rade sve ove igre normalno ?
 
Poslednja izmena:
Neuromancer

Sa preinstall whdload verzijom igre dobijam ovaj error

Screenshot_5.jpg

Dok sa regularnom whdload verzijom (skinuto sa official sajta) dobijam to da pokrene igru ali mi nedugo zatim traži da navodno ubacim disketu u drive ??

Screenshot_6.jpg

Dragon's Lair

Igra posle uvoda i natpisa ovog prestaje da učitava dalje

Screenshot_7.jpg

PS. Zaboravio sam da napomenem da je Wasted Dreams regularna CD verzija igra a ne WHDLoad pa ako je neko igrao i ako mu radi neka mi dojavi
 
Wasted dreams prava a1200 radila na rom 3.1 i OS3.5 ne secam se da sam pokretao na wb3.1
 
Wasted dreams prava a1200 radila na rom 3.1 i OS3.5 ne secam se da sam pokretao na wb3.1

Neću umreti ako je ne pokrenem al bih recimo voleo da mi radi Dragon's Lair kako treba jer sam sentimentalno vezan za tu Amiga verziju. Čudi me da neće da pokrene igru ni sa običnih disketa
 
Ok evo i ja da prvi pokrenem pitanja neka....

Elem, zanima me da li je neko od vas imao uspeha sa pokretanjem Dragon's Lair-a ? Već se neko vreme mučim sa istim da proradi. Ono što me posebno užasava jeste i to da Dragon's Lair recimo ne mogu nikako da pokrenem ni sa običnih .ADF imidža preko WinUAE (poslednja verzija) na A500 konfiguraciji (kick v1.3, 68000, 2MB chip). Igra se pokrene i zakuca odmah posle 5 sek. Probao sam takodje sva moguća i nemoguća podešavanja u whdload.prefs fajlu (No cache, no MMU, PAL, Preload, No Vec itd.) i svaki put isto dobijem. Ovo je vezano za evropsku verziju na 6 disketa.....verzija sa 8 disketa neće uopšte ni da startuje. Koristim inače poslednju WHDLoad verziju.

Takodje jedna od igara koju ne mogu nikako da pokrenem jeste Neuromancer, probao sam takodje sve moguće kombinacije i ništa, stalno dobijam error neki. Ovo me ne tangira previše jer igra zauzima 1 disketu pa ću je nasnimiti na pravi flopi i tako igrati u krajnjem slučaju.

I treća igra koju nikako ne mogu da pokrenem jeste avantura sa CD-a Wasted Dreams. Stalno dobijam "error - allocating chip memory" a sve je kako treba, podešeno na 2MB chip rama + 8MB Fast, full ECS, 68030

Ono što dodatno smara u celoj priči jeste to da su navodno sve ove verzije igara ispravne kao i whdload instalacije. Jel ima neko kakvu ideju šta može biti problem ? Da li kod vas rade sve ove igre normalno ?
Malopre sam probao i radi mi Dragons Lair sa WHDload, Amiga 1200 4mb chip.1681958299924.png
Snimio sam na brzinu kratak video da vidis kako kod mene izgleda.
 
Probao sam sad i Neuromancer, radi mi adf, a500 1.3 512+512, nisam probao WHDload
1681959887071.png
 
@phantomr

Radi i meni Neuromancer ovako kao .adf......a što se tiče Dragon's Lair bio bih ti zahvalan ako možeš da mi uploaduješ ovde taj tvoj whdload preinstall folder ceo sa sve .adf imidžima pa da probam
Posalo sam ti priv. poruku, proveri, ukoliko nešto treba javi. Pozdrav ;)
 
@phantomr

Probao opet ne radi, isto mi se ponaša sve. Ne kontam koji mu je, možda je do OS 3.2.2 koji koristim. Koju verziju WinUAE imaš i koju verziju WHDLoad-a ?
Mislim da je poslednja verzija WinUae, poslao sam ti video, vidi se verzija WHDLoad-a, evo link da skineš video i vidiš kako kod mene izgleda.

1682029366191.png
 
Mislim da je poslednja verzija WinUae, poslao sam ti video, vidi se verzija WHDLoad-a, evo link da skineš video i vidiš kako kod mene izgleda.

Pogledajte prilog 386696

Tvoja WHDLoad verzija je 16.8 koliko vidim, to je iz 2011, mnogo staro....ko zna šta su ovi sve menjali do sada. Ja koristim najnoviju....probaću sada da skinem ovu poslednju WinUAE verziju jer imam prethodnu 4.9.1
 
Nazad
Vrh Dno