Šta je novo?

Amd X6 1055T Linx nestabilan pri OC

B-ZiGER

Slavan
Učlanjen(a)
29.08.2007
Poruke
2,309
Poena
379
Ovako pošto već neko vreme držim Cpu na 3.43+Turbo na 3.9ghz reko da ga bacim bez turba na bar 3.8ghz i to mi je pošlo brzo za rukom ali onda je krenulo cimanje oko voltaža ma već znate priču.

I na slikama dole ćete videti podešavanja, na tim podešavanjima je Prime95 i Amd Overdrive totalno stabilan po 1h testiran na oba, ali Linx puca posle 2 kruga aj da kažem da daje 70gflopsa u ta dva kruga gde grešim u podešavanjima????
Druga slika je kada mi je NB klok bio na 2448mhz da se neko nezbuni sada je na 2720mhz ali ostala podešavanja su ista nisam slikao pošto sam izvozao Prime95.
 

Prilozi

  • IMG20110617_002.jpg
    IMG20110617_002.jpg
    639.8 KB · Pregleda: 57
  • Amd x6 Stab test1.jpg
    Amd x6 Stab test1.jpg
    674.7 KB · Pregleda: 63
Poslednja izmena:
Prime 1h ne znachi toliko. Pusti ga 24h i to je totalno stabilno, ovo tvoje iz nekog razloga nije.
Takodje morash da izaberesh maksimalnu alokaciju RAM-a to najvishe zagreva.
 
Nemam ja živaca da čekam 24h da mi vrti Prime95.Ali evo već dva dana sa ovim postavkama komp radi po ceo dan igram igre i uobičajne stvari nema Bsod-a niti nikakvih gličeva.Vrteo sam i 3d markove (Vantage i 2011ticu) i malo SisofSandra sve je OK za sada, kapiram da za Linx treba ili još voltaže ili neka dodatna fina podešavanja za memoriju???
 
Ako nemas zivaca da testiras OC vratis na default..... takav sistem je nestabilan koji puca pri bilo kojem testu...
linx verovatno puca zbog nedovoljnog napona procesora, zato i sluze ti programi da se komp podesi da radi kako treba a ne da brljavi kad mu se cefne ili da bsoduje neocekivano
 
Generalno, poslednje serije 1055ice su očaj živi, retko koji može da radi na 3.8 LinX stabilne (i manje, ali ne usuđujem se da kažem , da ne bih navukao gnev nekih korisnika), dok su npr sve 955 serije fantastične! Svaki primerak ide laganica na 4GHz na def naponu ili na 4.2 na 1.45V... Prošlo mi je mnogo X6ica kroz ruke i veruj mi ove poslednej serije 1055 ne treba uzimati uopšte. AMD kao da je namerno ostavio neke lošije serije pred EOL X6...
 
jako pogresno, nesto sto puca na testu puce i u radu samo tako kad tad
znam ja sve to,moja je pukla na 20 sati(linx),al šta ćeš kad čoveku em ovako odgovara i pogotovo nema živaca da odradi 24h linxa...
PS:ja sam nedelje proveo sa raznim podešavanjima i testiranjem i dalje tvrdim da TREBA 24h da se čovek uveri da je sistem 100% stabilan
 
Da sumiram priču spustio sam 2mhz FSB na 270 i podigao za još jedan korak voltažu i vrti se Linx kolko hoćeš opet kažem po meni je ovo stabilno.Ja sam npr. E6300 wolfdale koji je bio Linx 64bit nestabilan na 4.0ghz držao namerno na manjoj voltaži 1.30v skoro dve godine nikad nije ni štucnuo.

Inače ovaj X6 cpu primerak ide na 4.0ghz kod mene ali nisam jurio stabilnost na 4.0ghz jer to traži mnogo voltaže a za tih 200mhz neću ništa dobiti osim grejalice, inače ovaj cpu je donešen od preko, kupljen od člana sa foruma.
Sad sam podesio voltažu na 1.41875v ali v drop na ploči je veliki tako da iznad 1.39v ne ide.
Što se mene tiče ovo je za 24/7 za sada;)
 

Prilozi

  • x6 oc.jpg
    x6 oc.jpg
    468.9 KB · Pregleda: 65
Poslednja izmena:
Da sumiram priču spustio sam 2mhz FSB na 270 i podigao za još jedan korak voltažu i vrti se Linx kolko hoćeš opet kažem po meni je ovo stabilno.Ja sam npr. E6300 wolfdale koji je bio Linx 64bit nestabilan na 4.0ghz držao namerno na manjoj voltaži 1.30v skoro dve godine nikad nije ni štucnuo.

Inače ovaj X6 cpu primerak ide na 4.0ghz kod mene ali nisam jurio stabilnost na 4.0ghz jer to traži mnogo voltaže a za tih 200mhz neću ništa dobiti osim grejalice, inače ovaj cpu je donešen od preko, kupljen od člana sa foruma.
Sad sam podesio voltažu na 1.41875v ali v drop na ploči je veliki tako da iznad 1.39v ne ide.
Što se mene tiče ovo je za 24/7 za sada;)

Super, samo ne znam koliko je sve to stabilno, trebao si linx minimum 50 krugova
 
LynX sa All Memory minimum 50 krugova, tek tada mozes da kazes da je 100% rock stable.

Inace, slazem se sa @Villy_Da_Man oko primeraka koji su se pojavili skoro na trzistu. Ja sam svog 1090T uzeo u Novembru, zapao mi je dobar primerak koji ide i na 4.4 GHz, medjutim, trazi 1.47V i dobro hladjenje. Drzim ga na 4 GHz sa 1.42V, temperatura ne prelazi 50c u full loadu. Drugar ima isto ovaj CPU, uzeo ga je pre mesec-dva, nema teorije da ga nategne na 4 GHz. Jednostavno, trazi previse voltaze. Cak i ima bolju plocu od mene, Crosshair IV Formula. Verovatno su zato i jeftiniji sada, zato sto AMD zeli da ih se otarasi sto pre.
 
Nazad
Vrh Dno