Šta je novo?

Amd Ryzen 5 1600AF(Budget 2600) O.C

Na vodi je diskutabilno da li može na 1.45v.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Moram da podelim sto sam primetio sa ovom novom platformom, naime kao old school kloker izvrtim sve na def da vidim kako dise i gde su temperature, onda krenem polako da dizem takt i da gadjam stabilnu voltazu(iskljucio pre toga pco, c^q itd), pa podizem opet takt i tako dok ne stignem dokle zelim, avaj naisao sam na blokadu na 3.8g....nije hteo da se butuje ispod set 1.4v sa dropom na 1.332v...sto je baaaas dosta.....LLC na b450 tomi radi cudno(mozda zato sto sam navikao na asusa) pa od 8 podesavanja od prvog do cetvrtog postoji drop dok je od 5 do 8 ima vup(na 8 najveći) tj ako setujem 1.35v plojka u loadu dize okvirno do 1,42v.

I reko ajd da probam nesto drugo, posto sam negde procitao da kad se mrdne mnozilac na cpu, b450 plojke imaju jako dobru auto optimizaciju za vcore, i ja clear cmos, kao mali Djole stavim samo mnozilac na 38 da vidim koji voltazu ce plca da pusti. I imam sta da vidim u biosu stoji 1,284v sto ce reci da je preset oko 1332v, postim, sistem se lepo podigne, sve radi, prolazi inicijalne testove(a nije prolazio sa rucnim podesavanjima)?!? Sve vreme SOC/NB na auto 0,8v, rekoh ajd da ga malo podignem, stavim 1,150v,(da napravim podlogu za mem o.c) boot kad voltaza i dalje 0,8v?!? STa god da sam stavio stoji 0,8v. Pkusavam da povezem uzrocnosti na ovoj platformi ali mi bas tesko ide, nelogicne se stvari desavaju....
 
Poslednja izmena:
Koje hladjenje imas?

Njegov kuler. Ne kupujem ja kulere, ali je ploca dobra.
Ja sam Ryzen 1200 kada je tek izasao, tada sam ga uzeo uz ovu plocu, isao na 4.0 za svaki dan, a temp 59 stepeni max.
Prodam ga, a covek ne moze da ga potera iznad 3.8, a da nema temp 75+ sa istim kulerom kao i ja.
Sto se tice prime linx itd, racunar nikad ne maltretiram sa tim glupostima jer u realnom game-ingu nikad ne mozes da ga toliko opteretis ili dok renderujem u Photoshop-u cs 2020.
Ove temp sto sam okacio je posle 5 sati igranja Assassin Creed-a Odyssey-a, i CS GO.
Dead By Daylight ne dize preko 57 stepeni, Battlefield V isto.. itd itd.
Za dva meseca ni jedan freez ili bilo sta slicno, a nema sta nisam igrao, ripovao filmove itd :)
Nemam FPS dropove, apsolutno nista mu ne fali.
Da fali, sa ovih 20+ godina iskustva, primetio bih.
Tako da, za mene je to to :)
 
Biće da si ti neki OC mag. :D

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Ma kao sto sam i znao, overclock bez testa. Odnosno temp od 60c u igri sto je i normalno nista nisko. Kad bi pustio prime 95 sa avxom to bi odletelo u 85+c u roku od odmah. Taj oc rezultat ne priznajem i to me i mervira sto to neko racuna u stabilan oc.

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Mozda i ja imam previske standarde....*mjau**mjau**mjau**mjau*m li ga
Sta ja znam kao provereno je da se uslovu u sobi značajno menjaju u toku godine pa se npr na pocetku zime kda krene grejanje i ona zapara desi da sistemi hladjenja to tesko podnose pa se i korektni AIO sistemi bore, ne znam kako stok wrath pliva u takvim vodama na 1,35v.
Evo sad kod mene trenutno Corsair H110i sa ogromnim 280 radijatorom bori se pod linx om i svom memorijimo na set 1,4v drop na 1,35v cpu ide do 71c, naponska dodje do 80c opusteno i to sve u otvorenom kucistu sa otvorenim prozorom......sa stokom mislim da bi zvali vatrogasce uveliko
 
На тесту иде око 97-8ц, па падне на 80... и тако се смењују. Иначе га не користим на тим брзинама и напонима. А када ради сам, без да му поставим неки профил у рајзен мастеру, иде брзина и до 4250мхц, а напон 1.45-1.50, али су температуре сасвим нормалне. Додуше, све је то кратко и таласасто...
 
Jesi probao sintetiku pod tim naponima, tj ima li efekta ta prica sa masterom i 1,45-1,5v?
Tipa cine c20 taj cpu na 4.2 mora da bije barem 3000 poena
 
Ako nema salamata ugasi taj master i zagospodari svojom sudbinom iz biosa
 
Laganih 1,288v i 62c linx sa svom memo i koji stepen više
Capture 3.jpg
 
Jesi probao sintetiku pod tim naponima, tj ima li efekta ta prica sa masterom i 1,45-1,5v?
Tipa cine c20 taj cpu na 4.2 mora da bije barem 3000 poena


Sada sam stavio na 3900 i bilo je 2725poena, 1.232napon, 67c temperatura.
Na 4050Mhz je 3000 poena, napon 1.424, 86c temperatura. Ali znam da sam dolazio do 3100. Može da se desi da je to bilo na 4100.
NA 4100Mhz je 3015, napon i temperatura isti.
Juče sam instalirao čipset drajvere sa MSI sajta, a ne sa AMDovog i nešto se izgleda promenilo naboqe. Sada ću da vidim može li i 4150Mhz.
Na 4150 i napon 1.5 nije htelo da prođe.
Pustio sam na automatskim brzinama, da ništa ne podešavam u rajzen masetru.
Brzina između 3901 i 3950Mhz, ali je napon bio na 1.336 (veći nego na 3900 koje sam ja podesio i koji je radio na 1.232), temperatura 74c, a rezultat 2854.
 
Poslednja izmena:
Ma kao sto sam i znao, overclock bez testa. Odnosno temp od 60c u igri sto je i normalno nista nisko. Kad bi pustio prime 95 sa avxom to bi odletelo u 85+c u roku od odmah. Taj oc rezultat ne priznajem i to me i mervira sto to neko racuna u stabilan oc.

Sent from my P10 lite using Tapatalk

A sto bih pustio? Sta je ovde NESTABILNO? Ajde presveti nauci me? Sta? Jel rade sve igre? RADE. Jel puca kada se renderuje? NE! Jel se resetuje racunar? NE. Frame dropovi? NE! Znaci ako ga smrdljivi Prime obori koji bespotrebno muci procesor onda ne valja? Hahahah. Ja da ga przim sa retardiram programima koji sluce cemu?! sviranje Qrcu!
 
Kako god reci da je u igrama temperatura, stavljas nekih 60c u cemi google chromu. A dovolino si rekao vrsni overklokeru, za mene dosta. Srecno sa svojim lazno stabilnim overklokom. To kako ti gledas ti niko ozbiljniji ne bi prihvatio kao stabilan oc, mozes nekoj deci da prodajes pricu.
Sigurno si ti pametniji od tih retarda koji su napravili i nasli svrhu tim programima. Ili mozda ipak nisi pametniji od tih retarda... Pozz

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ti programi nisu ni napravljeni za takmičenje ko će bolje da istopi, zapali ili ruinira processor nego kao alatka za troubleshooting ako ima neke nestabilnosti u normalnom radu. Svaki sat sa prime 95 sa avxom je kao nedelju ili mesec dana normalne upotrebe. Paz da neću da reskiram gomilu para da nekom dokažem da mi je system "stabilan" ako ne puca na najtežim programima/igrama koje ja imam. Ako prolaze svi benčmark programi i može da sat -dva krčka video sa 99% zauzećem procesora i memorije šta više treba?.
 
Ne preterujte, kad kompresujem video sa vidcoder-om procesor po hwinfo trosi nepunih 10w manje u odnosu na prime sa avxom..preterujete...prime95 sa avxom 110-115w, vidcoder 100-105w..

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
To je drugo, to je rad a ne nepotrebno mučenje.
 
Ti programi nisu ni napravljeni za takmičenje ko će bolje da istopi, zapali ili ruinira processor nego kao alatka za troubleshooting ako ima neke nestabilnosti u normalnom radu. Svaki sat sa prime 95 sa avxom je kao nedelju ili mesec dana normalne upotrebe. Paz da neću da reskiram gomilu para da nekom dokažem da mi je system "stabilan" ako ne puca na najtežim programima/igrama koje ja imam. Ako prolaze svi benčmark programi i može da sat -dva krčka video sa 99% zauzećem procesora i memorije šta više treba?.
Naravno da su benchmark programi napravljeni za takmičenje i ko će više poena da postigne. To što neko to ne razume, to je druga stvar.
Ali takmičenja postoje, od vajkada su i postojala.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
 
4Ghz.jpg hw.jpg

Isključio sam boost na svim jezgrima i cool&quiet.
Proc na 4Ghz, memorija je default 2666Mhz - ne ide mi klokovanje :D
Od programa Defender i Tiny wall u pozadini.
 
Naravno, vozio sam ja reli i moto trke ali sam na posao vozio normalno. Nema potreba da vozim 200 na sat da dokažem da može da ide 100.
 
Ali isto tako ako si vozio takmičarski, bilo ti je u interesu da budeš prvi ili što bolji? To je bitno, a zato i postoje trke.
Tako i ja za računar imam G4560 Pentium, u drugom 5820K, a za OC 9900K koji je kupljen kao birani primerak da bi mogao da se takmičim, ne koristim ga za svaki dan uopšte.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
 
Uvek sam testirao blendom i uvek su mi procesori bili stabilni. I to ni ne nekoliko sati, već max 2 sata i to je to.

Hm, za (isključen AVX) prime95 (blend), ja moram duže. Naprimer, na gotovo tačno četiri sata se javi WHEA (isključen AVX, prime95, blend, intelov cpu). Mislim da bi mogao da navijem sat. :D
 
Ali isto tako ako si vozio takmičarski, bilo ti je u interesu da budeš prvi ili što bolji? To je bitno, a zato i postoje trke.
Tako i ja za računar imam G4560 Pentium, u drugom 5820K, a za OC 9900K koji je kupljen kao birani primerak da bi mogao da se takmičim, ne koristim ga za svaki dan uopšte.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
Naravno, sport kao svaki drugi ali nisu svi sportisti. Prva svar koju su mi rekli na početku trkanja je da je potrebno i prvorazredno stići na ćilj preko linije pa tek onda u kojoj poziciji.
 
E pa tu je već razlika ko je entuzijasta u kojoj meri, a ko je rekreativac čisto da se kaže.
 
Naravno, vozio sam ja reli i moto trke ali sam na posao vozio normalno. Nema potreba da vozim 200 na sat da dokažem da može da ide 100.
Mislim da je vise stvar u tome da vozis 60 a da znas da u svakom trenutku mozes da ga bez bola u glavi nasviras na 200 i vozis do Grcke za 7 umesto 11h;)
 
Dobar skor, vidom da voltaze nisu male, kakve su temp kad pustis IBT sa vecinom memare?
 
Stigao mi danas AC Freezer 34 Duo beli i mogu reci da hladi za sve pare. Pre mi je box prebacivao 80C redovno (isao i blizu 90c) na 4ghz 1.27v, ovaj hladi 4.2ghz 1.4v bez problema i ne prelazi u igrama 70. Najbolje od svega, Cosmos II bas i nema neki airflow (ipak, danas je hladnjikav dan i u sobi ima oko 20c). Ali drzacu ga na 4.15ghz 1.35v, ne verujem da ce prelaziti 65c u igrama.

Kuler ne izgleda toliko impresivno za nekog ko je navikao na masivne hladnjake, nije mi se svidelo ni sto baza ne pokriva bas ceo cpu, ali hladi za sve pare. Bolji je od boxa za najmanje 30c.
Nije ni bucan, sve u svemu apsolutna preporuka ako neko razmislja o njemu
 
Poslednja izmena:
Meni je posle 12h Aida64 max temp 75c. U igrama ne dodje do 60c.
Zadovoljan sam , ne treba mi bolji kuler, samo brza memorija :)
 
Istina, zato ljudi pisu sve i svasta. Sve u svemu 1600AF lesh bin 2600tice, pa u sistini nnije ni cude sto je amd u presetu stavio 1.332v za def klok 1600AF....da kanta ne prokliza ,)

Kod mene je 1600AF def. napon 1.243V u toku Cinebench R15 testa
 
Kod mene oko 1.22v ali to je prilicno nebitna informacija ako nema neko nameru da undervoltuje na stock-u
 
Nazad
Vrh Dno