Šta je novo?

AMD Radeon RX 6000 Thread

Ooozbiljno razmisljam o toj karti da predjem sa RX570..Jesi li zadovoljan, da li si upario sa m2 ssd...(zbog onog ubrzanja)...Kolika je razlika, fali mi malo hajpa i da nastavim sa 'crvenim'' taborom :) Lomim se sa 3070 kod zelenih i 6600xt... Tu negde ciljam
U principu jesam, pre svega iz razloga, sto mi je rx 580 bila poluispravna (takt sam moram da smanjim -5%, i mem speed za 100 MHz), inace zakucava u igrama. Poprilicno je brza, ali mi je vec zao sto nisam uzeo nesto brze.
 
Ne gledam koja je jaca....samo sam nabacao misli i pitao za misljenje o kartici koju je covek pazario ;)
 
Ali realno cu sacekati bolje dane, u smislu nove serije GRAFA i rasprodaju zbog ETH...Mislim da ce do zime se menjati radikalno situacija sa cenama...Jer za moj gejming 1080p - mogu jos da iskuliram sa rx570. ELDEN RING mi nasviran na MAX koju cu igrati do jeseni. Nema potrebe za zurbom, nisam mnogo opterecen ni 60FPS...i 45 mi je OK
 
Ali realno cu sacekati bolje dane, u smislu nove serije GRAFA i rasprodaju zbog ETH...Mislim da ce do zime se menjati radikalno situacija sa cenama...Jer za moj gejming 1080p - mogu jos da iskuliram sa rx570. ELDEN RING mi nasviran na MAX koju cu igrati do jeseni. Nema potrebe za zurbom, nisam mnogo opterecen ni 60FPS...i 45 mi je OK
da nisu blage dezinformacije da rx570 moze da gura elden ring na max?
 
Teoretski skoro svaka graficka moze skoro svaku igru na max. Samo je pitanje fps ;).
Evo ja igram cyberpunk sad kako je izasao 1.5 patch, 1440p fsr u performance i medium detaljima i nije neigrivo. 95% vremena sam tu na 50-60fps, nekad padne na 40ak kad je fensi smensi momenat (vrcaju eksplozije i lajt sou), nekad prebaci do 75 (retko). A ako stavim low details i balanced fsr izgleda ostrije, nesto je brze, ali izgledao kao pepa pig crtac :)
 
da nisu blage dezinformacije da rx570 moze da gura elden ring na max?
Imas pravo, sada sam pogledao u opcije i video da sam ostavio senke na ČAK medium, da bih imao stabilan FPS (50-60). No opet kazem, i da sam spustio jos neki detalj - nije mi problem..Suludo je da menjam grafu da bih dobio sad senke na MAX :sneaky: Menjacu je za neku duplo jacu kartu i to kada cene zestoko padnu za 6*** i 3*** seriju...Igram sada ujedno i Death Stranding koji je na MAX na 55 FPS! Meni kul
P.S.Ja sam bio srecan i u 640 480 u vreme kada je izasao prvi Splinter Cell i uzivao...mozda sam previse skroman ;)
 
RX 6750 XT na AMD shopu za 638,43e. Niko ne kupuje ovo. :ROFLMAO:
 
Mindfactory vec zadnje dve nedelje ima solidne ponude sto se komponenti tice, iznedio sam se kada sam video da 6900xt nude ispo 1k, dok je kod drugih 6800xt oko 1,1k
I to Red Devil verziju koliko sam video.
 
Mindfactory vec zadnje dve nedelje ima solidne ponude sto se komponenti tice, iznedio sam se kada sam video da 6900xt nude ispo 1k, dok je kod drugih 6800xt oko 1,1k
I to Red Devil verziju koliko sam video.
red devil je mozda i najbolja 6000 graficka, svaka im cast kako su je napravili
 
Pozz narode,

Ispao sam iz toka, koje su sad najbolje RX 6900XT kartice? Gledam MSI Radeon RX 6900 XT GAMING Z TRIO i PowerColor Red Devil Ultimate RX6900XT.. Vidim da MSI preporucuje napajanje od 850W a PC 900W, jel moguce da toliko struje vuku?
 
Koliko sam video, PowerColor i Sapphire imaju najbolje, gledajući celu 6000 seriju...
Ne vuku toliko, proizvođači se ograđuju...mada, verovatno ima spajkova.
 
Koje drajvere koristite za 6000 seriju? Sa novim drajverima mi povremeno pukne Overwatch i javljaju se neki cudni bagovi. W10 poslednja stabilna verzija je u pitanju.
 
Ja na 6900XT prakticno uvek uradim update na najnovije, cim izadju.
Nisam imao nikakvih problema, ali da se ogradim da ne igram Overwatch.

Baci pogled po forumima, da li se jos neko zali bas za tu igru.

Koji bagovi se javljaju, artefakti u prikazu, treperenje ?
 
Artefakti povremeno, nema pravila. Sa prethodnim drajverima nije bilo. Sa 22.5.2 katastrofa, performanse uzasne, start meni ne radi, uzas 😂
 
Probaj maj preview. Totalno nebulozno, ali nekima maj preview radi bolje i stabilnije od 22.5.2.
 
Pozz narode,

Ispao sam iz toka, koje su sad najbolje RX 6900XT kartice? Gledam MSI Radeon RX 6900 XT GAMING Z TRIO i PowerColor Red Devil Ultimate RX6900XT.. Vidim da MSI preporucuje napajanje od 850W a PC 900W, jel moguce da toliko struje vuku?
ja samo post iznad tvog napisah da je red devil najbolja 6000 kartica... ja razumem da neko nece da cita celu temu, ili dve stranice iza, ali JEDAN POST?!!!!! JEDAN??????? JEDAN JEDINI POST?!!!!!!!
 
Bez ikakvih problema sa 22.5.2 verzijom drajvera
 
Artefakti povremeno, nema pravila. Sa prethodnim drajverima nije bilo. Sa 22.5.2 katastrofa, performanse uzasne, start meni ne radi, uzas 😂
Cekiras clean install ili upgrade prilikom instalacije? Generalno ja izbegavam preview drajvere.
22.5.1 sve je radilo ok, juce sam se prebacio na 22.5.2 nisam imao nikakvih problema sa Mafiom 1 & 2 DE. (kec zavrsio na 22.5.1 i M2 par misija sa 22.5.1, pa misija sa 22.5.2)
Takodje uvek pustim na kratko TW3 i CP2077 kada instaliram nove drajvere, cisto da vidim imali kakvih problema, kao sto si naveo (crash i artefakti, kada je graficka nesto vise opterecena - nista nisam primetio.
Proveri kabal da li si dobro zabo, meni se jednom posle ciscenja kucista dogodilo da DP kabal nisam dobro ubacio u DP port (1-2mm bukvalno) i da je to uzrok bio za pojavljivanje artefakta.
Jesi li siguran da mozda nije hw problem?
(i ja da se ogradim ne igram Overwatch)

+edit
Btw. koji model i sta ti je upaljeno od opcija? AMD FFX, FreeSync?
probaj postepeno da gasis od opcija i eventualno tako da eliminises nesto ako mozes...
 
Poslednja izmena:
Ma kakav HW problem, krenulo sa azuriranjem drajvera. Crashuje jednom u 7-8 dana, mada to je do igrice, od kako je krenula OW2 beta, OW1 je krenuo da puca.

Brisem drajvere sa DDU u safe mode kada radim instalaciju novih, probao sam i "obican" update, 22.5.2 se bas lose ponasa kod mene.
 
ja samo post iznad tvog napisah da je red devil najbolja 6000 kartica... ja razumem da neko nece da cita celu temu, ili dve stranice iza, ali JEDAN POST?!!!!! JEDAN??????? JEDAN JEDINI POST?!!!!!!!
Aj ne dernjaj se i zaobidji me sa takvim komentarima. Rekao si da je mozda najbolja karta, i? Zanima me misljenje vise ljudi.. Mogu i ja da kazem ta karta je najbolja a da pojma nemam, i treba neko da se zaleti i kupi na osnovu mog jednog komentara?

Hvala @jurodivi!
 
Sto cekas odgovor kada na YT i drugim mestima mozes da nadjes podatke da je powecolor pa jos ako je red devil da je to najbolja rx 6xxx te serije. Podatak je legitiman i na vise mesta je potvrdjeno.
 
Pitanje je da li moze naci na YT. Ja npr ne bih uzeo Powercolor pored Sapphire Nitro jer je Sapphire uvek vazio za najboljeg AMD partnera. Prethodna Nitro+ 470 terala 5 godina, nikad otvarana, prasina u tragovima unutra,
 
Koliko ko ima dobre modele varira između generacija.
Počev od 5000 serije, Powercolor se progurao na vrh, uz Sapphire...
 
Aj ne dernjaj se i zaobidji me sa takvim komentarima. Rekao si da je mozda najbolja karta, i? Zanima me misljenje vise ljudi.. Mogu i ja da kazem ta karta je najbolja a da pojma nemam, i treba neko da se zaleti i kupi na osnovu mog jednog komentara?

Hvala @jurodivi!
ja sam sa mojom powercolor 6800 uradio nesto sto mozda niko na forumu nije i vrlo dobro znam te kartice. buraz ima jednu 6800xt nitro, i dve 6900xt red devil. drugu sam ugradio tri 6800 nitro, ako nesto znam to su 6800 kartice, no dobro - mozda i pojma nemam :D
 
Nazad
Vrh Dno