Šta je novo?

AMD Radeon RX 6000 Thread

Gde i kad je imala 6800xt za 100k? Ja na izlasku nisam mogao da nadjem za 1000e, a kamoli za 850e, a 2 meseca sam bio strpljiv.
Zato sam i odustao, a nisam hteo 3080 za 1100e, zapeo za 6800xt i to ti je. Na greskama se uci. 🤬
Inace, sve do 500e doplate za 6800xt sa 5700/xt je odlicna kupovina.
Imala je u Tehnomaniji, na početku odmah. Bila je referentna kartica u pitanju
 
neki srecnici, koji su uzeli kod domaceg dobavljaca, neznam da li smem da pisem ime veleprodaje, pa ga necu napisati, su dosli do grafi po smesnim cenama....u proteklim mesecima.
Pricam o cenama sa fakture od pomenutog dobavljaca.
3080, dve MSI izvedbe Ventus i Trio, prva 92500din (sve sa PDV uracunatim pricam za cene), druga 4000din skuplja
3070 MSI 67200din
3060Ti MSI 57600din
6800xt u prvoj turi kostala isto kao skuplja 3080, posle se i ovi dobavljacu razgoropadili pa povecali nabavnu na 133000din.
sad imaju 6700xt koja izadje nesto oko 75000din
U proteklih par meseci? To nema veze sa srecom vec sa necim drugim.
 
Kakva sreca, 16h dnevno sam gledao nas i madjara svaki dan, dok mi nije pukao film i dok nisam odustao. Da ne pricam kako sam od 9 do 11 svako jutro provodio na telefonu, jureci kartu. Pricam o vremenu kada su karte izasle.
Veza je uvek bila veza. Ja ni preko veze kod jedne prodavnice, koja je prva izbacila 3080 karte, nisam uspeo da dobijem 6800xt.
 
Pošto sam u to vreme radio noću, verovatno su tada i ažurirali sajt. Poručio sam na dva sajta i gle čuda, obe porudžbine prošle. Pisao sam o tome. Nažalost, nisam imao para da preuzmem obe

Za 3080 znam da je bila ona Asusova sa vodenim hlađenjem 130k u monitoru. Naravno, to se sve brzo rasprodalo. Kasnije je mogla da se poruči kod kolege Zajebanog
 
Pošto sam u to vreme radio noću, verovatno su tada i ažurirali sajt. Poručio sam na dva sajta i gle čuda, obe porudžbine prošle. Pisao sam o tome. Nažalost, nisam imao para da preuzmem obe

Za 3080 znam da je bila ona Asusova sa vodenim hlađenjem 130k u monitoru. Naravno, to se sve brzo rasprodalo. Kasnije je mogla da se poruči kod kolege Zajebanog
Ne secam se kad je bila "zajebana isporuka", ali ja sam uzeo Zotac 3080 u WinWin-u za 120k za rodjendan u novembru, sto je malo predaleko da okarakterisem kao da se dogodilo u proteklih par meseci.
 
jeste mrcina ova 6800. sinoc sam zaboravio da podignem klok sa 1300 na 2300 i igrao sam igru (lost ark) sa max clockom od 1300 mhz, osetio nisam 🤣🤣
 
Ne secam se kad je bila "zajebana isporuka", ali ja sam uzeo Zotac 3080 u WinWin-u za 120k za rodjendan u novembru, sto je malo predaleko da okarakterisem kao da se dogodilo u proteklih par meseci.
Bila je u januaru rezervacija, ispoštovao je gomilu ljudi, imaš u 30xx temi...
 
Ne znam jel realno ovo da je ovako dobra kartica. Malo sam zatezao jos.
640mv, 93w, 63.5mhs, 47C, 680 eff. Nema rejecteda. Sutra cu probati jos nize.
 
Damn, meni je 160w na 64.5mhs. Mora da vidim neki tutorijal za MPT za 6800XT
 
ako samo svuces mV slider na min (793), i postavis core na recimo 1300 (mozes i nize) i memoriju na 2100 tako daje 61mhs i trosi oko 100/105W bez more power tool prckanja. svakako je bolje da se spusti vcore na ispod 700, ali i ovo nije lose. pritom se kartica ne cuje i ne greje
 
I dalje su u proseku 2x vece od msrp cene, kripto nije pukao, tako koja je poenta diskutovati o cenama i nabavci GPUa ove godine...
Besmisleno je dati 900-1000e za 3070 i/ili 6800, kada gotov sistem sa 5600x/3070 u EU kosta ~500e vise...
Ko moze da pazari u EU graficku neka proba direktno sa AMD-ovog sajta (za EU) kada ima dropova/restocka po msrp ceni jer verovatno obustavljaju krajem ovog ili sledece meseca, u suprotnom neka cekaju sledecu generaciju.
 
Stvari se ne desavaju preko noci, cekamo sledeci mesec da vidimo kuda se krece trend, u medjuvremenu samo strpljenje, odlaganje, indeferencija, zrelo ponasanje, prihvatanje i jos strpljenja. Pogledajte samo PS5 temu, svaka cast ljudima. Ni RIm nije pao preko noci, carpe noctem!
 
Poslednja izmena:
Izgleda da je juče istekao embargo:

E4AcJ-uUYAAtcIg.jpg
 
Ne diram vise nista, ovo je limit za moju karticu. Mozda eventualno jos -5mv al to nije ni pola W u potrosnji. Sve u svemu jako zadovoljan
Untitled (1).jpg
 
ovo je stvarno impresivno. jel non-xt u pitanju?
 
Da. Temperature su jako dobre s obzirom da je pakao u sobi. Mogu da zamislim kako Supreme model tek sabija ipak je Gaming X Trio lestvica nize, ili Evga FTW.
 
Da. Temperature su jako dobre s obzirom da je pakao u sobi. Mogu da zamislim kako Supreme model tek sabija ipak je Gaming X Trio lestvica nize, ili Evga FTW.
EVGA nema u ponudi AMD, ni ploce ni grafike, a koliko je meni poznato, nikada ih nije ni imala.
Iskljucivo Intel i Nv.
 
^u pravu si. Presaltao sam jer sam imao 3070 evga.
 
sad sam pogledao, moja trosi 125 na 793mV, 30W si bolji, to je super. a bas me mrzi da se cimam sa tim mpt. gaming profil mi stoji 2300MHz @ 980mV, mada mi buraz kaze da tih 980mV u driveru nisu stvarno 980mV, to jest ona povuce koliko ona oce ako joj treba. jedino ako u mpt stavim max dozvoljeno da je 980 onda nece moci da povuce, i onda ce da resetuje driver svaki put kad se desi tako nesto. i tako 50 reseta kasnije nadjes koji je minimum voltaze za odredjenu frekvenciju.... u principu voleo bih da nadjem koji je sweet spot, ali vise cu da igram amd driver nego igre.
 


  • dosta bolje od DLSS 1.0
  • smisleno koristiti Ultra i Quality modove na 2160p i 1440p
  • Balanced i Performance modovi uglavnom bez veze
  • diskutabilno da li ima smisla koristiti na 1080p, da li Ultra mod izgleda bolje od native 900p

aefj9n.gif
 
Poslednja izmena:
Haha, mislio sam FSR na native 1080p. :D

I ja cu takodje da gledam preko VSR na 1080p monitoru, da li 1440p Ultra FSR (ili Quality FSR) bolje/isplativije izgleda od native 1080p.
 
^ Samo ne znam zašto je naslov "Should Nvidia be Worried?" kad program radi i na NVIDIA karticama...
Svakako lepa priča...
 
^ Samo ne znam zašto je naslov "Should Nvidia be Worried?" kad program radi i na NVIDIA karticama...
Svakako lepa priča...
Radi, ali koliko vidim, losije nego na 6800xt, makar na 4k.
Nece to Nv rado prihvatiti, nece se odreci DLLS-a, sto moze da ih kosta, i da budem iskren, nadam se da ce AMD da ih spusti na zemlju.
Jos samo Intel da se uozbilji sa grafama, pa da se kolju lepo.
 
^ Samo ne znam zašto je naslov "Should Nvidia be Worried?" kad program radi i na NVIDIA karticama...
Svakako lepa priča...
AMD naglasio da nece raditi na optimizaciji FSR-a na nV grafickim karticama, sem ako dev studiji ili nV ne optimizuje dodatno...
Znaci da u praksi bi na AMD trebalo da radi bolje.
 
AMD naglasio da nece raditi na optimizaciji FSR-a na nV grafickim karticama, sem ako dev studiji ili nV ne optimizuje dodatno...
Znaci da u praksi bi na AMD trebalo da radi bolje.
Svestan sam ja toga, ali i ovih startnih 15-20 fps na istom hardveru nije loše. Tim pre što će moderi sigurno raditi svoje, jer će program biti open source, ako sam dobro razumeo...
 
Nazad
Vrh Dno