Šta je novo?

AMD Radeon RX 6000 Thread

Mislim da daje solidno ubrzanje u igrama ako koristiš APU.
Solidno je ubrzanje ali u 1080p. Ovo je sa 6900xt i 12900k, a sa 13900k i 4090 razlika je sigurno jos veca. U ovom testu razlika je u nekim slucajevima i preko 10%, dok je prosek oko 4%. Sad da li je to puno ili malo svako neka proceni. Mislim da sada ko kupuje NOVU masinu treba iskljucivo kupovati DDR5 platformu.



1693504246643.png
 
^s’ tim da je ovdje testiran DDR4 3600MHz CL14 vs DDR5 6000MHz CL36, sto je najbolji slucaj za DDR4 - 99% korisnika vozi 3600MHz CL16-18. Po istoj cijeni se vec sada moze naci DDR5 6000MHz CL30, tako da DDR4 polako, ali sigurno, odlazi u penziju.
 
Ljudi pozdrav!Može li jedna mala molba za vlasnike 6800XT modele kartica?
Da li neko igra ili ima igru Dayz?Da li može da podeli iskustva sa performansama jer je prilično jaka kartica ali samo u toj igri su se dešavale nenormalne stvari (mada za nju sam se iskreno samo i interesovao)da FPS ide od 30-100+ a znamo da karta mora da isporuči dosta više.
E sad video koji sam nalazio je od pre 2.god pa me zanima sada trenutno sa poslednjim drajverima.Može li neki link ako neko igra i kako se sada ponaša samo u toj igri?
Isto tako,kakve temperature očekivati?
Unapred hvala!
 
Ta igra je bazirana na uzasno neoptimizovanom arma 3 engine-u.
Ako budes pogledao malo bolje po forumima, videces da ta igra najvise perfomansi dobija od procesora koji imaju dobar single core workload, a ne od graficke, koja bi u tvom slucaju mogla da pojede igru.
Vidi da optimizujes igru sa console komandama. Mislim da postoje neke koje forsiraju pojedine queve na ostala jezgra, i time znaju da povecaju min FPS na neki prihvatljiviji nivo.
 
Da li neko koristi razlicite performance profile, odnosno global pa onda posebno za neku igru?

Naprimer na global sam spustio mhz i voltazu, a recimo samo za CS 2 hocu da stavim default.

Da li driver automatski menja profil kada je igra aktivna i da li igra mora da se pokrece iz adrenalina, ili svaki put moram ici na import i rucno da menjam profile (ili je to samo da zapamti profil u slucaju da pukne driver)?
 
odradio sam DDU , instalirao 23.10.2 drajvere, imam 6900XT, ja nigde ne vidim opciju za taj AFMF ????? gde gresim? HDR je iskljucen....
 
Moras da skines preview drajver.
 
A sto sam ja utripovao da od 23.10.1 radi i sa "normalnim" drajverima.....
 
evo odradio DDU, instalirao te preview, imam sad AFMF, samo, sto meni sve zivo gore radi sa tim, nego bez toga, i to osetno gore.....
 
Imam "problem" sa 6700xt da mi izbacuje ovako zelenom u nekim trenucima? Nikad u igrama, uvek u windowsu kad npr menjam sa taba na tab ili neki refresh ili kad očitava stranicu. Stvarno mi ne smeta i navikao sam se, samo bih da utvrdim da l je do drajvera ili je gpu defekt? Grafika kupljena nova pre malo jače od mesec i instalirani najnoviji drajveri u to vreme
 
Neispravna, memorija puca na nižem naponu koji se koristi u 2d okruženju / na desktopu.
 
Ugasi MPO i probaj ovo da uradis:
1. chrome://flags/
2. Nadji Choose ANGLE graphics backend
3. Stavi D3D9
 
@milos0888 Zašto bi se navikavao na anomalije u slici kad je kartica u garanciji? Reklamiraj je i pokaži im taj snimak kao dokaz neispravnosti.
 
Želim prvo da utvrdim da je do grafičke a ne do trenutnih drajvera(najnoviji drajver). Da ne budem bez grafike 10+ dana i da kažu da je ispravno sve
 
ja neznam jel ja imam neke vestice i gobline u mom kompu ili sta...... jutros odradio DDU i stavio najnovije drajvere 23.1.1 gde kazu da je AW2 podrzan u radeon boostu, a CP2077 jos od ranije podrzan. Nikad pre to nisam probao pa reko aj sad da probam. kao prvo ALT+K kao hotkey uopste ne reaguje iako je enablirano i hotkeys za snimanje screenshotove i ostalo rade.
ako rucno ukljucim kad otvorim software sa ALT+R i enablujem slider, bukvalno nista se ne menja po pitanju broja FPS, ako cak nemam utisak da u AW2 imam i 4-5FPS manje nego sa ovim "boostom"??? u CP2077 bukvalno isti broj FPS, ukljucio ga ili ne....
Jel neko probao to mozda?
Ako nesto znaci grafa 6900XT i Win11 su u pitanju.....
 
Jedno pitanjce, kupio sam pre neki dan Fighter RX 6600 i skinuo amd softver da automatski detektuje drajvere. E sad, očekivao sam da će da mi skine Adrenalin okruženje, ali sam umesto toga dobio AMD Software: Pro Edition. Da li da manuelno skidam Adrenalin ili da ostavim ovaj trenutni?
 
Pro ti je vise za neki profesionalni workload - premiere, cad i slicno, ali je dobro zaokruzen drajver, pa bi trebalo da ti dobro radi i u igrama.
Probaj par dana pa vidi. Ako budes morao uninstall, toplo preporucujem DDU iz safe moda.
 
6800xt. Hteo sam, ali dovoljna mi je ova za sada, razliku u novcu potrošio na veći ssd.

Mislio sam i na 7000 seriju ići, ali nije podržana za hakintosh još.

Gura ova sve što igram u 1440p odlično.
 
Poz, imam amd radeon 6700xt intel i5 procesor 11 generaciju i FPS u cs2 mi je tipa prosek 130 samo. Sta li moze da predstavlja problem
 
Zdravo,
okači skrinšotove podešavanja iz amd adrenalin softvera, kao i grafička podešavanja iz same igrice.
Ako dobro razumeš engleski postoje razni sajtovi i video klipovi za optimizaciju FPSa u CS2, gde objašnjavaju svako podešavanje šta daje i kako utiče.
Međutim ako nisi napredni korisnik, predlažem da uradiš samo neke od osnovih podešavanja jer bi trebalo da je kompjuter dovoljno dobar da se izbori uz samo malo štelovanja.
Koji je tačno Procesor u pitanju nisu svi i5 isti...
 
Koliko vidim sve igre tera u 4K na max (ne znam za RT u pojedinim naslovima) oko 60+ fps bez upscalinga.
A po nekim ljudima to NIJE 4k karta, jer ne tera sve to oko 80 fps.
Mislim ne dao bog da smanjis neki setting tu i tamo, ili napravis neki optimized. Nope. The master (mostly retards) race has spoken!
 
Nazad
Vrh Dno