Šta je novo?

AMD Radeon RX 570 tema

Jel gotova podrska za nase karte?! Poslednji je 23.9.2 , nakon toga se pojavio jos jedan, ali ne u za RX570 :unsure:
 
^ Mi navikli ovde sve za ovu kartu :rolleyes: Znaci ovaj drajver preporuka, ok...
 
Ubrzao mi GPU na MAX...Ili sam omasio, ili... Ako neko moze direktan LINK...I opis - uputstvo za instal onoga o_O Vracam stari drajver
 
Ja te koristim vec duze vreme na rx580 i rx560.
Obrisite stare drajvere pa amd clean alatom,imate u instalaciji drajvera,a onda i sa ddu.Ja pustim i ccleaner pa onda instaliram drajvere.

Nikakvih problema.

Inace o drajverima
After meeting with Official AMD Indonesia Representative last week, we're announced on November 2023 Amernime Zone branding is over. The new driver Branding Name will released with AMD.ID or Radeon.ID as representative requested. This also good news for us the driver get legitimacy from Official AMD Indonesia Representative
 
Pa hybrid :D
 
Instalirao sam ove drajvere umesto oficijelnih koje sam do sada koristio. Sada mi RX 470 sistem prepoznaje kao RX 580X :D
Imam oko 15% bolje performanse u igricama, da li umišljam?
Moguće u nekim igrama 2-3% al' 15% teško...
 
Igram samo WoT. Nije neko egzaktno merenje, ali statistika kaže da mi je prosek sada 118-119 fps, a bio je 103-104 fps.
 
^ I ja sam ga malopre instalirao, pokazuje 580x GPU...Jesi li instalirao "ADRENALIN"
 
Jesam. Tu i gledam statistiku vezanu za performanse u igricama.
 
Adrenalin instaliram i ja uvek,meni pokazuje pravilno kartice doduse na kraju stavlja x,jer tako i treba.
RX 560X i RX 580X.
Preporucujem i instalaciju i K-Lite kodeka.
 
Kod mene je RX 470 => RX 580X
 
kod mene izbacuje rx 6600
 
Nesto je upravo pocelo da mi se desava sa grafickom... startujem pes oce da idena 80c i ventilator vrti kao sumanut. Iako iskljucim igru ostaje da vrti na bar 2550 rmp.

Imate li neku ideju? Do sad nije uslo ni do 70c
ON do sada nije ni palio vent pre 55c wtffff
 

Prilozi

  • Untitled.png
    Untitled.png
    41.5 KB · Pregleda: 20
  • aaaaaa.png
    aaaaaa.png
    16.3 KB · Pregleda: 22
Nesto tripujem da mozda ima veze sa tim Brave-om koji sam instalirao juce...? Ne znam cak i pise kad izbaci onaj american trends logo screen da "configuration changed"

Ako je u vezi grafe i tog podesavanja venta da li to moze iz biosa ili reset tu default ili ima neki program? hvala
 
To je bila sprdnja :) Koristim drajvere iz decembra 2022 "whql-amd-software-adrenalin-edition-22.11.2-win10-win11-dec8"

Isao sam za bios default nista se nije promenilo jer tu nista nije ni cackano sem paljenje xmp profila za ram.

I inace sam izgubio onaj prikaz american megatrends.. kako se to bese ukljucuje?

Ne znam sta radim.. da li da uklonim brave? da promenim drajvere..?? zasto je vent poceo da ludi kad se ukljuci na 55c nije mi jasno ☹

Mozda da je odnesem u servis da vidim kako se tamo ponasa 🤔

Evo nekih slika
 

Prilozi

  • t1.jpg
    t1.jpg
    105.1 KB · Pregleda: 14
  • t2.jpg
    t2.jpg
    106.4 KB · Pregleda: 15
proveri da li ti oba ventilatora rade, stavi preko msi afterburnera ili wattmana na 50% brzine i pogledaj u kuciste, tesko mogu da poverujem da brave moze da utice na temperature
 
Instaliracu AB pa cemo videti posto nisam koristio nikad... dobra ideja u vezi moguceg kvara jednog od venta. Javljam tnx
 
Imas u drajveru kontrolu ventilatora koliko znam, nema potrebe za AB
 
To je bila sprdnja :) Koristim drajvere iz decembra 2022 "whql-amd-software-adrenalin-edition-22.11.2-win10-win11-dec8"
A, ok...Jer istina nije daleko, moja 570 je postala RX580x sa ovim drajverima... Elem, koji je najpouzdaniji izvor da pratimo izlazak novih drajvera za nas GPU?
 
Teško da može od babe djevojka, ne zamlaćujte se se tim drajverima sve dok kaertice imaju official support! To što drajver preimenuje da piše RX 580X ne znači ništa, većinom dobijete placebo efekat.
 
Teško da može od babe djevojka, ne zamlaćujte se se tim drajverima sve dok kaertice imaju official support! To što drajver preimenuje da piše RX 580X ne znači ništa, većinom dobijete placebo efekat.
Prvo ja nisam pristalica tih drajvera, zato sam ga i pitao da li koristi jos... (ispade da je njegov POST sala, ok) Odakle ti ideja da mislim da je sad to jaca karta_?! :giggle: I trece, poslednji drajveri na AMD sajtu su iz avgusta ove godine... A pojavila se mislim 2 nakon njih
 
Nazad
Vrh Dno