Šta je novo?

AMD Radeon RX 470 tema

Cuinfo 1.7 bi trebao da ide za rx 470. E sada, ceprkao po re*d*tu i ostalim forumima. Dodat je support ali moju karticu konkretno ne moze da prepozna.
Inace, kako vi to testirate kartice sto se stabilnosti OC-a tice (ukratko software-i)?
 
Ovo sto smo sad nas nekoliko testirali je Furmark.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ovako izgleda kartica koju nije moguce otkljucati -.-'''

Adapters detected: 1
Card #1 PCI ID: 1002:67DF - 1043:04B0
DevID [67DF] Rev [CF] (1), memory config: 0x506066F2 Hynix
Ellesmere-class chip with 9 compute units per Shader Engine
SE1 hw/sw: FE200001 / 00000000 [...x.....]
SE2 hw/sw: FE010001 / 00000000 [........x]
SE3 hw/sw: FE010001 / 00000000 [........x]
SE4 hw/sw: FE010001 / 00000000 [........x]
32 of 36 CUs are active. HW locks: 4 (R/O) / SW locks: 0 (R/W).
Sorry, all 4 disabled CUs can't be unlocked by BIOS replacement.

Sto kazu, vise srece drugi put.
Edit: U pitanju je RX 470 Stirx OC 4gb
Edit 2: Software moze da se koristi za sve Tonga, Fiji / Fury chip-ove.
 
Poslednja izmena:
Cuinfo 1.7 bi trebao da ide za rx 470. E sada, ceprkao po re*d*tu i ostalim forumima. Dodat je support ali moju karticu konkretno ne moze da prepozna.
Inace, kako vi to testirate kartice sto se stabilnosti OC-a tice (ukratko software-i)?

Firestrike-om na brzinu mozes da testiras undervolt.... smanjujes pomalo napon, pa provrtis test. Zadrzis se na onim naponima koji daju najbolji rezultat. Onda peglas neke zahtevne igre, pa ako se slucajno desi da zabode, povecas malo taj napon. Napon ide u koracima od 6.25mV, usput budi receno...
Furmark sam tek juce prvi put pripalio na ovoj karti i moze da sluzi samo za utvrdjivanje koliko ce da se maksimalno ikad zagreje, ali nije za bench.

Za taj ASIC i tu karticu mislim da slobodno mozes da probas 1.000V za 1220 (ili koliko vec MHz je default).
 
Poslednja izmena:
Sapphire RX 480 Nitro 8GB, Ostoja treba jos nesto?

1306X0.jpg

1306X4.jpg
 
Treba, test u 720p bez msaa i screen shot iz Trixx-a ili hwinfa ili nekog drugog programa koji izbacuje average,max,min itd.
:D
Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Samo info da li je power limit na +0% ili je diran, ovo ostalo je OK, sve se vidi... Mada, sto kaze Ivanbass1 ako imas mogucnost neki log da okacis, ali sve bitno se vidi iz one dve slike (max 1306MHz, 142W, 1880rpm, 77C)...
 
Poslednja izmena:
Ivane ako treba mogu i 720p dok trix ne koristim, hwinfo 32 jer u upotrebi, Ostoja power limit je na 0, mV JE -42. Krata ima dva bioosa 1306 i 1266, mogu recimno taj drugi na 1266 da pustim.
 
Rekao sam zato sto se meni vise grejala u 720p nego u 1080p, kojom logikom ne znam..

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
evo Ivane ima i 720p

Sapphire RX 480 Nitro 8GB 1266MHz.

720p.jpg

1266x4.PNG 2017.02.10-20.39.jpg

1266x0.PNG
 
Poslednja izmena:
Zahvaljujem se na okacenim rezultatima! :D

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Evo rezova od malo lošije izvedbe ;) -Gigabyte RX470G1!Test rađen pri ambijentalnoj temperaturi od 21c.Još nešto da napomenem-Ova kartica ima osmopinski priključak,ja sam je od starta prikačio na šestopinski priključak(napajanje Chieftec 500W iz 2009- ima dva šestopinska ,ali ne i osmopinski).Na samoj kartici,kod priključka postavljena je led dioda,koja bi trebalo da usled lošeg napajanja blinka.Kontrolisao sam više puta pod opterećenjem,ne signalizirala da je loše napajanje.


test.jpg
 
100W, 71C, 2250rpm. Koji je default klok te kartice, power limit na nuli?
Ne izgleda uopste lose... Po ovome do sad Nitro ima odlicno hladjenje (pre svega zbog niske brzine ventilatora pri velikoj disipaciji).
 
Moja u FurMark-u ne prelazi 88W, uglavnom je na 86W. U svim testovima tako, power limit je na 120W. Moguće da test brljavi i zbog matore 775 platforme, napajnje ne bi trebalo da je problem. Za nekih mesec dana menjam i platformu (čekam da vidim šta će biti sa AMD-om) pa ću da izvrtim tada opet testove.

TestFM.jpg
 
Poslednja izmena:
100W, 71C, 2250rpm. Koji je default klok te kartice, power limit na nuli?
Ne izgleda uopste lose... Po ovome do sad Nitro ima odlicno hladjenje (pre svega zbog niske brzine ventilatora pri velikoj disipaciji).

Def kolok je 1230 mhz,PL na nuli,TL 90c,max napon u igrama 1060mv

t1.jpg
t2.jpg
 
Moja u FurMark-u ne prelazi 88W, uglavnom je na 86W. U svim testovima tako, power limit je na 120W. Moguće da test brljavi i zbog matore 775 platforme, napajnje ne bi trebalo da je problem. Za nekih mesec dana menjam i platformu (čekam da vidim šta će biti sa AMD-om) pa ću da izvrtim tada opet testove.

Ne moras cekati mesec dana, samo izvrti bez MSAA, tako vise trosi (paradoks ali tako je) :D
 
Ma isto sve, samo mi obara takt tad na 750.

TestFM2.jpg
 
Cudno da ne moze da se optereti do 120W ako joj je to limit, pogotovo sto se vidi bez MSAA da trotluje jer je preopterecena, a u logu je samo 90W. Siguran da je 120W Power Limit?

Evo sad probah moju na default podesavanjima u FurMarku - daje iste rezultate (u fps), ista potrosnja (110W), 1C veca temperatura (75C posle 15 min) i skoro ista brzina ventilatora 2300 za default vs 2450 moja custom kriva (sto me malo i iznenadilo, obzirom da sam podesavao da bude tisa, a ne glasnija?!). Obzirom da u oba slucaja vrti klok oko 890 u punom opterecenju, rezultati su i logicni jer se undervolt I overclock uopste nije primenio (tj jeste, ali ne mogu da postignem te klokove zbog potrosnje), samo fan profil ispade razlicit.
Boljim pregledom krive za ventilatore koju sam napravio, do 70C je tise nego fabrika na 60C, na 72-73C se izjednacavaju, a preko je bucnije moje manuelno podesavanje - znaci, nisam dobro podesio, mada do FurMarka nisam ni mogao da primetim ovo jer nikad nisam uspeo da je zagrejem preko 71C (sto je FurMark lako preskocio za 4C :)).
 
Evo rezova od malo lošije izvedbe ;) -Gigabyte RX470G1!Test rađen pri ambijentalnoj temperaturi od 21c.Još nešto da napomenem-Ova kartica ima osmopinski priključak,ja sam je od starta prikačio na šestopinski priključak(napajanje Chieftec 500W iz 2009- ima dva šestopinska ,ali ne i osmopinski).Na samoj kartici,kod priključka postavljena je led dioda,koja bi trebalo da usled lošeg napajanja blinka.Kontrolisao sam više puta pod opterećenjem,ne signalizirala da je loše napajanje.


Pogledajte prilog 221717

Moze SS iz GPUZ?
 
120W je fabrički limit, u igrama zna da ode malo preko 100W, više već ne može da se optereti uz ovaj procesor i memoriju. Vent ne ide preko ~1650 obrtaja u bilo kom testu i sa tim održava tih 70C u FurMark-u što je maksimalno koliko sam uspeo da je zagrejem, u igrama retko stigne do 64C.
 
Dobro smo oziveli temu sa ovim testiranjem, kada bi ljudi sa Asus i Msi kartama odradili ovakvo testiranje, pa da sumiramo lepo i imamo uvid o svim kartama sto se tice temperature,buke,potrosnje.


Asus RX 470 1220/1750 mV -30, ambijent 23C.

2017.02.11-18.23.jpg

2017.02.11-16.50.jpg
 
Poslednja izmena:
Znaci fale nam jos MSI I referentna, tj Sapphire Platinum posto prave referentne nema.

Po do sad vidjenom:
1) (ocekivano) neprikosnoven na Sapphire Nitro; ima najvisi fabricki Power limit od 125W (najmanja sansa za throttle), a pri tom ima odlicno hladjenje koje opusteno hladi tu vecu disipaciju na 70C na normalnim obrtajima (1480rpm), trotluje na 1050MHz. Bar prema Ivanbass1 kartici, mada je pomenuo da je pomocu Trixx-a promenio ponasanje ventilatora. Inace, cinjenica je da svakoj karti moze da se digne power limit, ali ovim fabrika garantuje da ce raditi na 125W bez problema.
2) Gigabyte 470 G1. Power limit 100W, 72C, 2250rpm, mada joj nizak PL ne smeta da drzi boost na 1150 u FurMarku! Po broju obrtaja ne deluje da je za ljubitelje tisine.
3) (nepotvrdjeno) XFX; Power limit navodno 120W, pri istestiranih 90W disipacije vrti ventilatore na 1750rpm I drzi 70C, trotluje na 860MHz. Detaljnije mozemo znati kad se nagazi na 120W disipacije, ventilatori ce sigurno ubrzati, samo je pitanje dokle ce stici temperature I brzina ventilatora (buka). Ne deluje da je preterano tiha u maksimalnom opterecenju (cekamo potvrdu).
4) PowerColor Red Devil 470. Power limit 110W, 75C, 2300rpm, trotluje na 890MHz, uradjen test na default vrednostima silent OC BIOS-a. Postoji i "ultra OC" BIOS, razlika je u klokovima (1270 vs 1220), naponima (1.15V vs 1.075V) i maksimalnoj brzini ventilatora (2500rpm vs 2300rpm). Nije testiran OC BIOS, ali obzirom da je power limit identican, krajnji rezultat BI TREBAO biti slican (eventualno -1C zbog brzeg ventilatora pri istom power limitu). Nije tiha ni na jednom BIOSu, malo je bolja situacija na silent BIOSu (ali i dalje moze da se cuje iz druge sobe). Moze malo da se poboljsa custom fan podesavanjem, ali za dobra za izbegavanje ako zelite tihu kartu a da ne bude vrela kao pakao.
5) ASUS Strix 470. Power limit 95W, 74C, 1450rpm. Ogranicena jako niskim power limitom (boost clock samo 800MHz u furmarku). Da bi se izbegao throttle treba je ili dosta undervoltovati ili povecati power limit. Sa aspekta buke vrlo dobra.

Ovo je neki licni redosled, uzimao u obzir koliko opadne takt u FurMarku I koji je fabricki power limit, a tek iza toga buk, sve je objasnjeno uz svaku karticu zasto i kako. AKo se ne slazete, slobodno pretumbajte po vasem redosledu, samo obrazlozite (neki argument)
 
Promenio sam jer mi se ne svidja fabricki profil, ima target od 75c i ona ce biti na 75c i u graficki nezahtevnim igrama i u furmarku, samo ce u prvom slucaju vrteti na 10%, a u drugom na 30% ili koliko vec.

Ne svidja mi se temp target od 75 kad karta moze dosta hladnija da bude, a da ventovi ne idu preko 30-35%.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ostoja, ove moje rx 470 4gb asus je power limit 95w a toliko je u i u biosu, dok za rx 480 nitro je 145w, naveo si 125w.
 
Izvini dobrivoje, tvoju 480 nisam ni naveo posto sam na umu imao spisak samo 470 kartica u ovoj temi. Tvoja je trenutno van konkurencije, mada bi verovatno bila prva na 480 listi (dok ne vidimo i ostale rezultate). Ovih 125W je procitano sa FurMarka za Ivanbass1-ovu karticu (Nitro 470).
 
aha jasno , u pravu si.
 
@ Ostoja +1

Samo mi nije jasno kako daje "bolja" očitavanja sa uključenim MSAA?

4x.jpg 8x.jpg
 
Poslednja izmena:
Veruj mi da nemam pojma, FurMark sam do sad startovao mozda 10 puta u zivotu, od toga 9 puta zbog ove teme :). Probaj da pristisnes "P" dok radi test, to ukljuci neki postprocesing, pa i u tom MSAA modu nabije 100% power limit (bar je meni uspelo) :).

Mene sad kopka rezultat za MSI ako neko ima da okaci, posto je za sad nepoznanica; kao i validan XFX rezultat, posto mi deluje da se kolje sa PowerColorom jedan na jedan (mada joj je power limit veci).
 
Nazad
Vrh Dno