Šta je novo?

AMD Radeon R9 270/270x tema

Ima neko link do novog biosa za Sapphire 270X BF4? Hvala.
 
elem,da javim sta uradih.

nikako nisam uspeo da flashujem preko onog techpowerup tutoriala sa cmd,skinuh onaj prvi link,desni klik run as administrator na atiwinflash,otvori se GUI,loadovah bios koji je bio u paketu,odradi flash bez muke,regularno gpu z prijavljuje 41 verziju biosa,pokusaci OC posle,nisam ni pokusavao preko 1100/1500 nije mi trebalo jer mi metro ne ide ispod 30fps na fullu bez AA,sto mi je dovoljno.zasad ne primecujem flicker,mozda je placebo,ali valjda nisam toliko lud i corav :)
 
A kad je u idle jel novi bios digo clockove memoriji i gpu-u?
 
Ja nisam izdržao sa flikerom pa sam moju safirku 270x fleshovao na o45 verziju fw. Od tada nisam primeti ni jedan fliker a imao sam ih nekad i po 2 puta u minuti.
 
A kad je u idle jel novi bios digo clockove memoriji i gpu-u?

meni ne,300/150 ako je verovati catalystu,meni je idle do 30 stepeni a unigine na 1130/1500 ne uspeva da je prebaci preko 60 stepeni na auto fan profilu,koji je necujan,upravo probah,a pokusacu jos da vidim gde joj je granica,mada meni iskreno ne treba vise,metro sam obrnuo,sad pikam misery 2 za kojeg je svakako overkill.

da potvrdim da flicker-a jos nema,ako koga zanima mogu da ostavim gpu z da loguje pa da okacim fajl.
 
^ Odlična karta. Ja imam 7870 verziju. OC i hlađenje je odlično. Postavljao sam testove u 7870 temi.
 
Da, ali previse je skupa. Za par hiljada vise ima GTX760 koja je dosta jaca kartica, sa duzom garancijom (koju god da uzmes). Za 270(x) ili uzmes najjeftiniju, ili nesto drugo
 
konacno sam posle skoro mesec dana od kupovine zakacio svoju sapphire dual-x i iako nisam u prvih 10ak minuta primetio flickering, odmah sam flesovao bios, a driver skinuo sa sajta i za sad mi se cini da sve radi ok... nakon toga reko daj da uradim test u 3d mark 11 i pri prikazivanju rezultata na sajtu primetim da mi je graficka prepoznata kao AMD Radeon HD 8860... znam da je ovo rebrend i sve, al se secam da je sa pocetka teme neko okacio link ka rezultatima i njemu stoji da je 270x... da li je to mozda do promenjenog biosa, posto mi za drajver pise da je 270x?
 
Kakav je Powercolor generalno? Deluje mi kao dobar izbor za tu cenu. Ova PCS+ verzija.
 
Svojevremeno sam imao ovakav Powercolor HD4850, najglasnija grafička koju sam ikad posedovao, i na idle se čula kao omanji fen. :d

E sad, za novije serije kartica ne znam. Vidim obično su jeftiniji od konkurencije, sad, da li je razlog nešto niži kvalitet, ili još (relativno) neizgrađeno ime, ne bih znao... :)
 
Što kačite onaj link za Powercolor kad ga ima za 17k na akciji???
 
Nisam okačio taj za 17k ali mogu ako treba. Pričaš za Pcs+ a ne Devil. Jel tako?
 
Sorry, mislio sam da su isti modeli.
 
moje iskustvo sa powercolorom je ako se ne cuju ovojnice,onda cvili vent,a ako su ovojnice i ventovi ok onda ima neki tezi bag ili neku trecu glupost.izmenjao sam tipa 6-7 powercolora i nijedna se nije poklopila da je u kompletu okej,uvek ima bar jedna teza falinka :)

kupi dual X,preporodices se,evo koliko ljudi samo na ovom forumu je ima i svi nogama u guzicu,a najjeftinija je :)
 
Uzeo Powercolor R9 270X PCS+ danas pa da vidimo sta ce da kaze :)
 
^ Odličan izbor.
 
Htedoh da pitam, jel se neko igrao OC-om Dual-X kartice? Koja vam je najveća stabilna vrednost taktova?

Meni je poslednja koja je radila baš stabilno 1120/1500. Već npr. na 1150/1550 me je zveknuo bluescreen nakon 20-ak minuta. Sad mi ostaje da istestiram ove vrednosti između.
Čini mi se kao da je sa starim BIOS-om grafika bila dosta stabilnija.

Na 1170/1600 mi je opušteno odrađivao 3DMark (istina, nisam probavao u igrama), što je ipak osetna razlika u odnosu na ovo sad... :trust:

270x.png

EDIT: Ovde npr kažu da su 270X (referentni?) poterali na 1205 core. WTF? :zgran:
 
Poslednja izmena:
Nije htelo tako ali sam se snasao File > Open Comand Prompt > Open Command Prompt as Administrator i fleshnuo bios, cheers cheers

Kako?
ne mogu da pokrenem .bat update ni kao administrator, pojavi se za sekund i nestane.
U folder sam ubacio i novi skinuti bios, jel to dovoljno?
hvala
 
ja sam safirku dual x uspeo da nakrljam na 1150/1550,be dizanja napona (jer me je zapao ocigledno primerak sa zakljucanom voltazom) ali na +20 power-a,na 0 nece ni do 1100 gpu
 
ljudi sad bas gledam,jel' moguce da su domaci lopovi digli ovoliku cenu?dual X safirka koja je do pre mesec dana bila 17k ode na bezmalo 20k,i to se ljudi zale da nema i da su rezervisane i za te pare.ako je tako nemam bre komentar.
 
Ja ne kontam, u 3DMark 11, graphics score mi je sad oko 8400, za karticu na 1170/1600. Kako sam uspeo da postignem 9022 na istim taktovima (onaj screenshot od malopre)??? :trust:
Evo već 5 puta teram test, isto stalno se dešava.

Prvi test, (9022): http://www.3dmark.com/3dm11/7413425 - Objavljen ovde
Drugi test (8397): http://www.3dmark.com/3dm11/7593414 - Rađen danas, više puta.

I da, kartica je sad detektovana kao HD 8860(???). Dakle, isti BIOS od ranije, isti drajveri od ranije. Možda to ima neke veze?

Apsolutno isti taktovi, sve isto. Čak sam vratio i stari BIOS, i stare drajvere koje sam tad koristio, 13.11 beta8.
Da li je moguće da se tad nešto izbagovalo, pa je pokazivalo veće rezultate? Ako može još neko poterati na tim taktovima, da uporedimo rezultate...
 
Edit: Ja sam pglu, ne primećujem da je GPU 1070, a ne 1170. A bio sam ubeđen da sam navukao slajder u CCC. Gremlini... :)

Ostalo je samo ovo da me buni:

lol.png

Veći score, i to prilično, sa default taktom (1400), nego na 1600 za mem? Možda nestabilnost glupih Elpida modula na 1600, ko će ga znati...
 
Poslednja izmena:
ja odavno odustah od OC-a u catalystu,mozda je placebo,ali sam ubedjen da afterburnerom je stabilnije.

meni i dalje nije jasno kako bre da skoci toliko odjednom,svukud je bila oko 17-18k,ne samo na akciji u prodavnici na "e".
 
Nazad
Vrh Dno