Šta je novo?

AMD Radeon 7950 zvanična tema

Skupljajte pare za 8xxx seriju.
 
Samo reklamacija :D...
 
Nemam zbog cega da menjam 7950, karta izuva i dalje.

To stoji, ali sad ce da krenu next gen portovi pa ce da se oznoji karta :)
Dati 400+e za kartu koja ce biti odmah ispod Titana nije puno, za one koji znaju da iskoriste kartu.
CF je bucan i nepraktican setup iz vise razloga.
 
To stoji, ali sad ce da krenu next gen portovi pa ce da se oznoji karta :)
Dati 400+e za kartu koja ce biti odmah ispod Titana nije puno, za one koji znaju da iskoriste kartu.
CF je bucan i nepraktican setup iz vise razloga.
Jesi li ti probao CF? Kako znas da je bucan. Voleo bih da vidis moj setup, mislim da bi iz korena promenuo misljenje.
 
Sve pod vodicom na 1200/1600 i milina, tisina ko u pozoristu, a CF7950 bije 60fps
 
Bije samo tako, samo... voda je skupa. DObro je nama i 1100/1500 na vazduhu u tapaciranom kucistu :D
 
Nije toliko skupa voda. Racunao sam ja svojevremeno koliko izadje kubika i koja je cena. Nije bilo nista strasno. Pogotovu sad zimi mogu da zavrnu slavine na minimum jer ce voda biti ledena.
 
Nije toliko skupa voda. Racunao sam ja svojevremeno koliko izadje kubika i koja je cena. Nije bilo nista strasno. Pogotovu sad zimi mogu da zavrnu slavine na minimum jer ce voda biti ledena.
milim da nije zdravo na vreo GPU da ne spominjem naponsku zalepiti tako hladan vodeni blok...
 
Ce se preladi:)
Jedino je greota koristiti pijacu vodu za to
 
Poslednja izmena:
Na 1000/1500 ima 55.862. Tacno za vise, za 60.000 fali CPU
 

Prilozi

  • Vantage_1000_1500.jpg
    Vantage_1000_1500.jpg
    470.9 KB · Pregleda: 81
7950 CF 1000/1500 i5 4670K@4,4Ghz

3DMark11 GPU score= 17385

3DMark Fire strike default GPU = 14844
 

Prilozi

  • 3dmark11.jpg
    3dmark11.jpg
    258 KB · Pregleda: 67
  • 3dmark_fire.jpg
    3dmark_fire.jpg
    561.7 KB · Pregleda: 71
moja asus 7950 dc2t tera Battlefield 3 1100/1500 power limit 20+ napon 1.168 temp do 66.

Dok Metro Last Light i tomb raider, nema sanse dizao napon do 1.2 temp tera preko 73 a VRM jos vise i na kraju puca driver. Mozda da smanjim power limit?
 
Poslednja izmena:
Jok, power limit ti treba na +20%. pokusaj da malo popustis memoriju moze biti do toga.
 
Peco pusti vent na 70%, manje ce se grejati. :D
 
@[SAJ]ber Kurajber, GoranM

Secate se onog problema koji sam imao sa 7950 tj kada dignem klok, igram se par sati pa vrnem na def vrednosti kada zavrsim sa igranjem i surfujem internetom, word, stagod dok sam u desktopu pa pocne drajver da brljavi i pomaze jedino restart. E pa dragička , problem je isti opisan i sa mojom Saphire Twin cooler 6950>6970, kada dignem klok preko Trixx-a na recimo 900-905/1375 i igram se isto tako par sati i resetujem klok na def posle igranja i u surfu drajver jednako pobrljavi kao i sa 7950 - apsolutno isti problem, to je to. Jedina razlika je sto sa mojom 6950 kartom to se mnogo brze desi, aman instant :)

Update:

Mislim nisam klokovao svoju kartu uopste, nije me zanimalo. Bezveze malo se igrao ovih dana i da iznesem svoje iskustvo posto nisam jedini sa ovim problemom. Ali dobro - radi, kako tako, nema veze :) Kod nVidia-e mislim da toga nema ali sa druge strane ne znam da li su karte danas potpuno izlecene od TDR i low GPU usage-a ;) ,)
 
Poslednja izmena:
Secam se. Rekao sam ti da nije grefika u pitanju. Jesi probao da lepo ocistis stare drivere pa da instaliras nove?
Ja bih do sada 3x reinstalirao sistem i resio problem, ne znam kako te ne mrzi da resetujes stalno.
 
Secam se. Rekao sam ti da nije grefika u pitanju. Jesi probao da lepo ocistis stare drivere pa da instaliras nove?
Ja bih do sada 3x reinstalirao sistem i resio problem, ne znam kako te ne mrzi da resetujes stalno.

Pa mrzi me da restartujem kako me ne mrzi... Uninstall cu starih drajvera u sledeca 2-3 dana po jusu sve kako treba - CCleaner i DriverSweeper su spremni, radio sam to vise puta. Javicu sta se desava...
 
Kod mene to bar ne pomaze na 7970 . Brljavi pa brljavi i to je to . Probao sve zive drivere od 13.1 do poslednjih 13.10 ...
 
Takodje,isti "problem" sam i ja imao sa 7950-7970 dok sam rudario,znaci posle cackanja sa klokovima OBAVEZNO je isao restart kompa,u protivnom se spuca odmah...
 
Takodje,isti "problem" sam i ja imao sa 7950-7970 dok sam rudario,znaci posle cackanja sa klokovima OBAVEZNO je isao restart kompa,u protivnom se spuca odmah...

Ne razumem sta se spuca? Igras igru sa OC kartom i izadjes iz igre i onda ti posle nekod vremena pukne na desktopu? Ja to nisam imao.
 
Niste najbolje razumeli . Podesis klokove za rudarenje npr kao ja preko AB na 1060/1780 i kopas LTC dan dva tri ili par sati nevezano je skroz i sad npr oces da igras game , resetujes klokove preko AB i ostanu zaglavljeni klokovi na 500/300 . Sa tako zaglavljenim ako se pokrene neki flash(YT) eto ti naheba :d
 
Auuuu iamo i ja te probleme ali samo sa jednom grafikom,mislio sam da je do grafike...uredno sam je vraćao distributeru :D
 
Kada sam imao 2 karte da kopaju na Asus taj problem nije postojao dok na ovoj Gigabyte postoji ..
 
Ja na 8 karata nemam taj problem. To je iskljucivo sw prirode, nista vise.
E sad vi meni recite dali ste cackali AB config nesto ili pokusavali mozda da smanjujete klok memorije na btc-u ranije?
Jeste pokusavali sa druge verzije AB-a?
 
Ova deskusija otvara i meni razmisljane... da li je gpuz merodavan kad pustim karte da rudare i skoci napon na msi 7950 ili je trix merodavan u kom sam zadao manji napon?
 
Nazad
Vrh Dno