Šta je novo?

AMD Radeon 7870/7850 zvanicna tema

I ja videh kod heaven-a bas pad performansi sa novim drajverima, ali se ne opterecujem :)
 
Ne dajte da vas k.....zna se kakvo je stanje ovde, ali insistirajte na kodovima, duzni su da vam daju.
Ja nisam imao problema dobio sam kodove odmah, borite se ljudi za ono sto je vase ;)

AMD Never Settle.png
 
Da li bi neko od strucnjaka bio ljubazan da mi objasni razliku izmedju Sapphire 7850 1gb 11200-16-10 i Sapphire 7850 1gb 11200-16-20?
 
Nisam bas "strucnjak", ali koliko vidim razlikuju se samo po Manufacturer's Part Numbers (Product code).....11200-16-10g / 11200-16-20g
Inace su po specifikacijama iste.
 
Verovatno je razlika u pakovanju ili PCB-u(doradjena revizija)
 
verzije sa 10 na kraju su bulk pakovanje i mahom su inicijalno namenjene sistem integratorima. retail verzije su sa 20 i 40 na kraju.
 
Jedno pitanje, sta mislite kako bi radilo u crossfire AMD Radeon 7870 Powercolor MYST PCS+ (TAHITI LE) i asusov 7870 v2 ? Ili da idem na isti asusov model pa da obe budu iste ?
 
Slično pitanje. Imam Sapphire 7850 2GB i hoću da uzmem još jednu za crossfire, pa me interesuje ima li neko iskustva sa MSI 2GB? Ona od 1GB je nekima savršena, a drugima, uključujući i mene krajnje problematična.
 
Slično pitanje. Imam Sapphire 7850 2GB i hoću da uzmem još jednu za crossfire, pa me interesuje ima li neko iskustva sa MSI 2GB? Ona od 1GB je nekima savršena, a drugima, uključujući i mene krajnje problematična.

Ja koliko sam skontao citajuci po forumima itd ti npr mozes da vezes kod tebe i neku 7870 , ali ako ti sapphire 7850 radi posao uzmi jos jednu bolje nego da rizikujes da uparujes 2 razlicite, i ja cu verovatno uzeti 2 asusa da ne eksperimentisem.
 
Jedno pitanje, sta mislite kako bi radilo u crossfire AMD Radeon 7870 Powercolor MYST PCS+ (TAHITI LE) i asusov 7870 v2 ? Ili da idem na isti asusov model pa da obe budu iste ?

Nikako. Ne mozes da uparis Tahiti cip sa Pitcairn-om.
 
ja pitao i kimtec i qrcina. Gigashit proizvod odsad samo u kantu

Što se srbije tiče kodovi su išli samo sa MSI, Sapphire i Powercolor modelima. Gigabyte i ASUS nisu obuhvaćeni jer ih ne uvozi ALTI ;), a ALTI je vezan za AMD i preko njega idu sve AMD promocije. Što znači da ako želite da budete sigurni da ćete dobiti ispravan kod uzimajte u Zvaničnim ALTI radnjama - PC Practic, Emmi i WinWin.
 
Poslednja izmena:
Što se srbije tiče kodovi su išli samo sa MSI, Sapphire i Powercolor modelima. Gigabyte i ASUS nisu obuhvaćeni jer ih ne uvozi ALTI ;), a ALTI je vezan za AMD i preko njega idu sve AMD promocije. Što znači da ako želite da budete sigurni da ćete dobiti ispravan kod uzimajte u Zvaničnim ALTI radnjama - PC Practic, Emmi i WinWin.

Nije tačno. Vrati se pa pročitaj ranije postove (sam kraj aprila i početak maja).
 
Što se srbije tiče kodovi su išli samo sa MSI, Sapphire i Powercolor modelima. Gigabyte i ASUS nisu obuhvaćeni jer ih ne uvozi ALTI ;), a ALTI je vezan za AMD i preko njega idu sve AMD promocije. Što znači da ako želite da budete sigurni da ćete dobiti ispravan kod uzimajte u Zvaničnim ALTI radnjama - PC Practic, Emmi i WinWin.

I uzeto u emmiju, ovo mi ostalo da pitam...
 
Stize mi konacno 7870 Myst sutra, jer neko testirao ove zadnje Beta drajverw 13.5 beta 2 ili da ipak stavim zadnje whql ?
 
Što se srbije tiče kodovi su išli samo sa MSI, Sapphire i Powercolor modelima. Gigabyte i ASUS nisu obuhvaćeni jer ih ne uvozi ALTI ;), a ALTI je vezan za AMD i preko njega idu sve AMD promocije. Što znači da ako želite da budete sigurni da ćete dobiti ispravan kod uzimajte u Zvaničnim ALTI radnjama - PC Practic, Emmi i WinWin.

ALTI radnje prodaju i ASUS modele, ali izgleda da ne daju uz njih vaucer.
Sto je bezobrazno, mufljuski jer na njihovoj akciji pise : "Kupovinoom bilo koje AMD kartice......."
Uostalom sta je mene briga ko je uvoznik (Pera,Mika ili Zikina svastika...) na sajtu prodavnice stoji akcija, a ne na sajtu uvoznika.
 
i tako amd napravi najbolju akciju ikada za dodelu igara i nateraju me da kupim novu karticu između ostalog i zato što su napustili podršku za stare kartice, i ovi naši prodavci naprave zbrku. sad u očima krajnjih korisnika amd kriv, a nisu krivi ništa.
 
Hvala svima na odgovorima u vezi Sapphire 7850 1gb 112-16-10g. Jeste, razlika je samo u pakovanju. Kupio sam kartu i za sada sam izuzetno zadovoljan za ulozeno/dobijeno. Za 17000 din mislim da je best buy trenutno. Da sam imao vise kesa eventualno bih uzeo verziju sa 2gb. Probao sam Far Cry 3, Tomb Raider u 1680x1050 sve na ultra i radi glatko :) Posle ATI 5670 1gb ddr5 ovo je kao Ferari naspram Fice! :D
 
Tek kad je stavis na 1200/1350 videces kako ima sve da poleti :D
 
Pa lepo rece covek da je koristi za igre zato sam tako rekao ja imam istu takvu ali moja radi 24/7 i to na 1100/1250 znaci kopanje ltc e sad ako on misli da igra 24 sata na dan to je druga prica ali opet nece biti opterecena 100% :D
 
Ja trenutno koristim dve Msi OC 7850 1gb,klokuju se kao besne,a od nedelje mi stize i 3770k pa cu malo da ih testiram u CF ,cisto da vidim kako se ponasaju i skaliraju u igrama....
 
jel twin frozr ili ova seljačka varijanta sa jednim ventom? moja je sa jednim ventom i kad je opteretim na 100% na 950mhz ide na 80 stepeni sa ventom na 60% i nisam zadovoljan. stabilna je i na 1000 ali se greje...
 
Seljacke su obe kod mene,videcu kako se u igrama greju,mada,dok rudare,nista strasno,oko 67 stepeni klokovana na 1170 bez dizanja napona sa ventom na oko 45%(auto)
 
jel twin frozr ili ova seljačka varijanta sa jednim ventom? moja je sa jednim ventom i kad je opteretim na 100% na 950mhz ide na 80 stepeni sa ventom na 60% i nisam zadovoljan. stabilna je i na 1000 ali se greje...

Kod tebe nesto nije u redu kad su tako visoke temperature . Da li ti je pretoplo u kuci ili kuciste nije do ro provetreno a mozda ne valja ni pasta na GPU .
 
Koliko kostaju u eura kod vas te seljacke karte sto imate ja moju safirku sam uzeo 165eura
 
Seljacke su obe kod mene,videcu kako se u igrama greju,mada,dok rudare,nista strasno,oko 67 stepeni klokovana na 1170 bez dizanja napona sa ventom na oko 45%(auto)
uuuu care pa tebi je to mnogo dobro... meni baš kad rudari pravi haos temperature... evo trenutno stanje: 950mhz core, 800mhz memorija, 76 stepeni i vent na 54% (auto), u sobi nije uopšte toplo, onako 25 stepeni možda.... kad je 30 stepeni u sobi onda gpu ide oko 80 stepeni bez problema...

kako su tvoje toliko bolje... jel ima veze sa kućištem? ja imam jednu dvanaesticu napred koja uduvava vazduh, jednu pozadi koja izduvava, kućište jes da mi nije ne znam koliko dobro, ali opet ima ventove....

sad da li je dobra pasta na gpu ne znam, jer je kartica nova, stara 10 dana nisam je rastavljao
 
Poslednja izmena:
Pa brate,kod mene je ceo komp napolju,tj sve sam turio na benchtable....vadi to iz kucista podhitno!
 
Nazad
Vrh Dno