Šta je novo?

Hardver AMD konfiguracija do 1000 eura

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

MadaFakka

Zapažen
Učlanjen(a)
22.06.2023
Poruke
27
Poena
5
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 7 5700x + ID Cooling SE-226-XT
Matična ploča
ASUS TUF Gaming B550-Plus
RAM
2x16gb DDR4
GPU
Sapphire RX 6700 XT
Storage
M.2 1tb Kingston KC3000 + M.2 1tb Samsung 970 Evo plus
PSU
Antec Neo Eco gold 850w modular
Kućište
Fractal design Focus 2 black
Pozdrav! Ovo mi je poslednja provera pre nego sto narucim komponente na KP, pa ako imate neki savet da li vam se nesto ne svidja ili predlog, da li ima nesto bolje za otprilike isti novac, otvoren sam za bilo kakve sugestije... Takodje, ako imate iskustva sa kupovinom od nekog proverenog prodavca sa KP-a, slobodno mi pisite na private. Racunar, pored svakodnevnih aktivnosti, najvise koristim za rad u Adobe premiere programu, ali ne editujem nista vece od full HD-a. Ispao sam iz gaminga maksimalno, ali bih voleo i tome malo da se vratim, pogotovo sad na jesen i zimu. Imam 24" full HD monitor, 60 ili 75hz refresh, nista spec. Sve ovo, po cenama sa KP-a izadje oko 945 evra, ako mislite da mogu na nekim mestima da potrosim desetak eura vise ili manje za bolje performanse, slobodno pisite.

GIGABYTE B550 aorus elite V2 - 120

AMD Ryzen 7 5700X - 163

ID-COOLING SE-226-XT black - 40

KINGSTON FURY 32GB Renegade DDR4 3600MHz CL16 - 79

XFX Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 Speedster SWFT - 199

KINGSTON 1TB KC3000 M.2 - 72

KINGSTON 2TB NV2 - 79

COOLERMASTER MWE Gold V2 Modular 750W - 81

FRACTAL DESIGN Focus 2 – 85

ARCTIC COOLING P12 PWM PST 5 kom - 25
 
Lično, više vih voleo neku drugu ploču jer mi je bezveze da ploča u 2023. nema makar pozadi USB-C port koji se sada forsira svuda...
Možda i malo bolji SSD umesto NV2.

Ali generalno je ok. Radiće posao.
 
Lično, više vih voleo neku drugu ploču jer mi je bezveze da ploča u 2023. nema makar pozadi USB-C port koji se sada forsira svuda...
Možda i malo bolji SSD umesto NV2.

Ali generalno je ok. Radiće posao.
Nema pozadi ali ima Front USB C, jedino sto mora i kuciste da ima. U ovom slucaju bi morao da dokupi usb-c front panel.
Zato Aorus Pro verzija ima pozadi USB C, ima i hladnjake na oba M.2 slota pa bih mu preporucio ovu plocu. Nije mnogo skuplja u odnosu na Elite.
Ovo ja kao korisnik, ne kao exspert, dajem savete..;)
 
Asus TUF, recimo? Više ljudi sa foruma ih ima i dobro su se pokazale...nemaju front USB-C kao ni Aorus, ali bar ga imaju pozadi. Imaš mATX i ATX verziju, sa ili bez WiFi...imaš ih i kod nas, mATX je bila nekih 14-15000, ATX ima za oko 16k...

@terzazak
Aorus Pro nema ni kod nas ni kod Mađara...
Može da dokupi front USB-C konektor za kućište, ako mu treba...a može i da uzme ploču slične cene koja ga ima pozadi i izbegne cimanje (jer ga kod nas nema a ni kod Mađara) i trošak. Kako nađe za shodno...

Ima i MSI B550-A Pro ili Gaming Plus koji imaju i front i back USB-C...ili za nešto više para Gigabyte X570s UD.
 
Poslednja izmena:
Asus TUF, recimo? Više ljudi sa foruma ih ima i dobro su se pokazale...nemaju front USB-C kao ni Aorus, ali bar ga imaju pozadi. Imaš mATX i ATX verziju, sa ili bez WiFi...imaš ih i kod nas, mATX je bila nekih 14-15000, ATX ima za oko 16k...

@terzazak
Aorus Pro nema ni kod nas ni kod Mađara...
Može da dokupi front USB-C konektor za kućište, ako mu treba...a može i da uzme ploču slične cene koja ga ima pozadi i izbegne cimanje (jer ga kod nas nema a ni kod Mađara) i trošak. Kako nađe za shodno...
Ima i MSI B550-A Pro ili Gaming Plus koji imaju i front i back USB-C...ili za nešto više para Gigabyte X570s UD.
Pa da, bolje da za cenu front panel-a uzme bolju plocu. Steta sto mema pro.
Aorus elite ima front usb-c.
 
Zaboravih na SSD...ne bih NV2 jer je s razlogom najjeftiniji, u njega ubacuju šta god zahvate lopatom. Ali nema mnogo alternativa da su samo malo skuplje...možda Silicon Power UD85 kod nas? Isto DRAMless ali možda manje lutrije. Ili neki Lexar. Na Iponu je sada Gigabyte Aorus Gen4 na nekom popustu, možda ga ugrabi za 100€, mnogo bolji drajv...
 
Hvala za predloge, mislim da ce na kraju biti MSI MPG B550 Gaming Plus. A za drugi SSD trazim gen3, tako? Ili je i drugi M.2 gen4?
 
Nevermind, pogledao sam na oficijalnom sajtu, sto sam odmah i trebao da uradim. Noob...
Resio sam da ssd-ove kupim kod nas, minimalna je razlika u ceni a opet barem dobijem fiskalni racun i garanciju, kakvu takvu, zlu ne trebalo. Elem, prvi ce def biti KC3000 1tb, a od opcija za drugi su 2tb: Silicon Power UD85 - 85e, ADATA Legend 800 gold - 93e, Lexar NM710 - 96e ili ADATA XPG GAMMIX S70 BLADE - 109e. Sta vi kazete?
 
Adata s70 Blade je po karakteristikama odlican, ja imam verziju od 1tb.
Citao sam da je imao (ima?) problema sa firmware/kontroler-om i da se posle disk ne vidi. Ali kazu i da je novi firmware to resio.
Ja za sada nemam nikakvih problema, gen 4 je, ja sam ga stavio u gen3 slot, malo je topliji, ja sam mu stavio dodatni hladnjak i temp je sad oko 40c.
Evo ovde imas brzine u odnosu na kc3000.
 
Resio sam da napajanje i maticnu uzmem u nasim prodavnicama, zbog garancije. Maticnu sam hteo Gigabyte X570s UD - nema ni kod nas ni kod madjara, pa ce najverovatnije biti Asus Tuf B550 Plus, kod nas kosta oko 130 evra. Vise bih voleo x570s, ali su bas skupe. Oko napajanja se dvoumim, ili bolje receno ne razumem. Sta mislite o ovim napajanjima?

https://atom.rs/?sid=34276

https://atom.rs/?sid=31393

Ili mi preporucite neko drugo, ako znate...
 
Polako pristize materijal!
IMG_20230928_105114.jpg
 
Jos malo... Nisam mogao da nabavim black cpu cooler, pa sam uzeo ovaj ali nece da svetli. IMG_20231003_204907~2.jpg
 
To je ARGB pa neće da svetli sam od sebe, treba da bude priključen na system koji radi i software da ga komtroliše.
 
Podrzavam kombinaciju procesora i maticne ploce, ista kao moja.
Mali heads up - cak ni sa najnovijim biosom, cpu ti se nece "razigrati" sa 3600 mhz sam od sebe.
Uz PBO ce gurati 4600+ Mhz sa svim jezgrima. Samo u biosu aktiviraj DOCP za RAM i to bi trebalo da sredi stvar. Kasnije kad malo upoznas masinu, mozes
i sa Ryzen Masterom da dodatno utegnes efikasnost i odnos perfomansi/potrosnja/temperatura.
Isto nemoj da zaboravis da enableujes resize BAR, mada mislim da je to meni bilo automatski odabrano.
 
Stigao i poslednji deo slagalice! Sad jos samo da se sklopi...
IMG_20231006_124655~2.jpg
 
Tek posle 17h idem kod druga, prvi put sklapam sam pa mi treba neko iskusan da me nadgleda i pomaze. 🤞
 
Sad tek vidim...
Ploča ko moja i tu je apsolutna preporuka.
Takođe vidim FD Focus kućište, ne bih da ti rušim sneška, ali manje-više za to kućište od mene antipreporuka. Ja sam ga uzeo samo jer mi je trebao model sa prostorom za DVD (ne vidim da li tvoje ima taj prostor), ali u svakom slučaju materijali i dizajn unutrašnjosti je jako loš, za 100€ si mogao uzeti neko LianLi koje je za ovo stoo u glavu... Jedino eksterni dizajn lepo i vedeno izgleda...

P.S. vidim da se danas sklapa, videćeš onda i sam "čari" ovog kućišta...
 
Trazio sam bas takvo kuciste, da ima dobar airflow, unutra je potpuno otvoreno, nema psu cage i da je zatvoreno, da se ne vidi nikakav rgb i da nema staklo sa strane. Danas je jako tesko naci kuciste bez stakla pa sam se odlucio za ovo. Videcemo...
 
It's alive! Sklopljeno, sve fercera, sutra jos samo treba da dotegnem malo...
IMG_20231006_200604.jpgIMG_20231006_200644.jpg
 
Jel ovo ok?
Screenshot 2023-10-07 141212.png
 
Nazad
Vrh Dno