Šta je novo?

AMD Gigabyte R9 280 - Napajanje?

ThePrometheus

Poštovan
Učlanjen(a)
08.11.2014
Poruke
10
Poena
54
Pozdrav svima. Odavno sam na benchmarku, ali samo kao citalac. Sada sad dospeo u situaciju gde mi treba profi pomoc, stoga sam se i pridruzio.

Ukoliko se to ne vidi, ovo je moja kofiguracija:

-MB Gigabyte LGA1155 GA-Z77-D3H,
-Intel i5 3550 @ 3,3/3,7GHz, iskuliran sa
-Thermaltake Contac 30,
-2x4 GB DDR3 RAM,
-DVD/RW, 2x12cm LED ventilaotora, LoFi zvucna kartica, bezicna tastatura, CM Storm Xornet mis, i jos par USB perfiferija max.
- Thermaltake Toughpower XT 575w

Moje pitanje je, da li ce gore pomenuto napajanje biti dovoljno za ceo racunar, i graficku karticu (AMD Gigabyte R9 280) ?

Hvala unapred!
 
ih,48a na +12v,ako je u dobrom stanju ostace ti preko 10 a tj 20 posto viska snage,nista ne brigaj.
 
Hvala na brzim odgovorima! Pa, ceo komp ima tacno 2,5 godine, nije gazen, ali radio je svoje u svemu i svacemu. Samo me brine notorna potrosnja novih R9ki, kao i proizvodjaceva specifikacija, koja trazi sistemskih 600w napajanja.
 
to amd racuna na ove sto lazu prilikom nabiflavanja ostalih grana,nista ne brigaj.odavno "vati" kod napajanja nista ne predstavljaju.
 
gledaj da se ocepis za full 280x,znaci tih nekoliko sejdera vise,tacno da sve klizi u fullHD-u.
 
ovo ce te zainteresovati, ako nikog drugog:

" Dear Robert,

Thank you for your kindly mail and inquiry. 575W power supply is only able to support idle mode and some light-loading tasks such as Word. It is possible to encounter problems with some games if the power is less than 600 W. So we still suggest you to use a 600 W (or greater) power supply.

By the way, since our warranty service is provided by the original supplier (where you bought the product), it will be not so convenient to get warranty service. Thank you.

Regards,
GIGABYTE "

Zvanicni admin Gigabyte-a, proizvodjaca chipseta ciju graficku nameravam da uzmem. Bummer.
 
hoces da kazes da moje napajanje nije 550w nego ustvari 700 :smash: ali ni ja ni corsair nismo toga svesni,jer ono gura klokovan procesor i grafu opterecene cesto po ceo dan nekad,i ne pravi nikakav problem,cak i vazduh koji izduvava je mlak...

oni to kad ti kazu se ogradjuju, ne znaju da li ti koristis markirano napajanje sa pravih 500-600w, ili kineza koji ima 200w pravih,a moze da pise i 700...

evo na ovom sajtu: http://extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp


kaze:
Minimum PSU Wattage: 382 W
Recommended PSU Wattage: 432w

nisam racunao samo za cpu i gpu,nego sam dodao i neke ventilatore,hard,zvucnu itd...

jos jednom,nije bitno koliko W,nego kakvo je napajanje i koliko A moze da isporuci
 
Poslednja izmena:
Huh. Verujem iskustvu. A sto se tice sajta, ceo komp sam do najsitnijeg detalja uneo, reccomended dade oko 520w. Ali ne da djavo mira. Cim skupim kinticu (i prodam gtx550 xD ) uzimam zverce pa cu vas obavestiti. Hvala.
 
da napnes i procesor i graficku do samog kraja,sto je moguce samo sa sintetikom,trosice toliko... u realnom radu nema sta da brines :)
 
Proverio sam danas. Drugar ima R9 280. U mom kucistu, skroz gore navedenom, sa svim potrosacima, bukvalno ne dobija dovoljno da bi sistem regostrovao. Tako da, da bi izbegao sve rizike, moracu uzeti jace napajanje. Hvala svima!
 
Proverio sam danas. Drugar ima R9 280. U mom kucistu, skroz gore navedenom, sa svim potrosacima, bukvalno ne dobija dovoljno da bi sistem regostrovao. Tako da, da bi izbegao sve rizike, moracu uzeti jace napajanje. Hvala svima!

Da li mozes da objasnis ovo sto si napisao, zato sto nije jasno sta si uradio i kako si dosao do tog zakljucka?

Da li si pozajmio graficku R9 280 od prijatelja i probao kod tebe na tom 575 W napajanju, pa nisi uspeo da ukljucis kompjuter ili sta?
 
nema sanse da je tako,ili nije lepo prikljucio,ili je nesto riknulo,ili je napajanje oslabilo.48a je dovoljno za mnogo,mnogo vise.i batalite te vate vise,gde kupite te bapske price meni nije jasno.
 
Kao da ga je ukljucio na 200w, pa i na 200 bi upalilo...
 
Samo mi jedna stvar nije jasna svi zivi clanovi ti govore da je sasvim dovoljno ali ti ne odustajes. Kako mozes biti tako uopran i nepoverljiv? Zasto si trazio uopste i savet ako neces da prihvatis misljenja ljudi koji koriste istu tu grafu na svojim napajnjima koja su mozda i malo slabija od tvog i najnormalnije im radi. Nemoj da se ljutis sto ti ovo pisem ali nisam mogao vise da izdrzim.;)
 
umart:

Meni nije jasno zasto je covek zakljucio da mu treba novo napajanje, a dobio je vec odgovore na svoje pitanje.

A ti me ne poznajes, na zalost, ocigledno nisi shvatio moje pitanje. Kad se pojavilo to je bilo High End TT napajanje, veoma kvalitetno i za danasnje standarde.Znam to, jer imam isto napajanje. Pominjes da ima 48 ampera. Da li shvatas u ovom slucaju da se radi o istom podatku, pa je isto reci da ima 48 A i 575 W.
 
Da li mozes da objasnis ovo sto si napisao, zato sto nije jasno sta si uradio i kako si dosao do tog zakljucka?

Da li si pozajmio graficku R9 280 od prijatelja i probao kod tebe na tom 575 W napajanju, pa nisi uspeo da ukljucis kompjuter ili sta?

Da, prijatelj je uzeo novu Gigabyte R9 280. Upravo tako, upali sve, sve ventilatore, LED, i ventilatore na grafickoj, ali racunar ne reaguje, monitor ostaje crn.

Ali pronasao sam jeftiniju alternativu. Uzecu MSI R9 280 sa 2xTwinFrozr hladjenjem, koje trosi manje i kraj. Nemam para ni zivaca da se njakam sa pomenutom karticom, i uzimam novo napajanje. Ipak se radi o dobrom, ali 2 godine starom napajanju. Verujem da je to problem. Hvala svima na odgovorima.
 
Nije staro 10,nego 2 god, ok je napajanje... Doslo je verovatno do drugog neslaganja, ali treba proveriti...
 
Samo mi jedna stvar nije jasna svi zivi clanovi ti govore da je sasvim dovoljno ali ti ne odustajes. Kako mozes biti tako uopran i nepoverljiv? Zasto si trazio uopste i savet ako neces da prihvatis misljenja ljudi koji koriste istu tu grafu na svojim napajnjima koja su mozda i malo slabija od tvog i najnormalnije im radi. Nemoj da se ljutis sto ti ovo pisem ali nisam mogao vise da izdrzim.;)

Mozda jednostavno nemam svih 35.000din da bacim tek tako i na graficku i na napajanje, koje mora da bude kvalitetno da bi sve dobro radilo. Volim sve 5 puta da izmerim, i jednom da presecem. Prihvatio sam misljenja i iskustva, ali eto, dosao sam u mogucnost da bukvalno testiram za dz pre kupovine gotovu stvar, i nije radilo. Ni ja ni prijatelj nismo bas toliki laici, pogotovo ne on, pola dana smo proveli ceskajuci potiljak sta bi moglo biti, svejedno, nismo uspeli. Moj jedini zakljucak je bio da silna hladnjenja po kucistu ne ostavljaju dovoljno grafickoj da se napuni i pokrene.


Ako neko ima ideju zasto nije htelo da upali PC, ovde mozemo to tupiti jos par dana. Bitna stvar je da mi je jutros stigla R9 280 od MSI-am, s njom je sve podigao lagano. Pustio sam je kroz 2 benchmarka, namerno da je opteretim i opet isprobam sve, radilo je savrseno.
 
ThePrometheus:

Da, sad je jasan tvoj odgovor. Zao mi je zbog toga sto ta Gigabyte karta nije radila na tvom sistemu, verovatno neko neslaganje je bilo u pitanju.

I drago mi je da si nabavio drugu kartu sa kojom je sve u redu i da ne moras da menjas napajanje.
 
@ThePrometeus Ne treba da kupujes jace napajanje, koristim I5 3570k u kombinaciji sa R9 280x, a imam losije napajanje - Thermalitake lite 600w. Grafiku sam probao i da overklokujem, gurao furmark i kojekakve cpu testove, nikad problem nisam imao. To su price za malu decu da ti treba jace brand napajanje od 600w.
 
Kod mog klinca Enermax 500W (44A @ 12V) je glat gurao R9 280X sa IvyBridge i5 procesorom mesecima. Sve na podrazumevanim vrednostima.
Napajanje je staro 5 godina i pre ovoga je preguralo bar 3 generacije ploča i procesora (iz glave - C2Q 9550 + HD5850, i7-920 + HD6970...).

Dakle, kvalitetno napajanje pre svega.

A tek nema bojazni po pitanju nVidia Maxwell kartica. Smešno malo troše u poredjenju sa istom klasom u prethodnih par godina.
 
pixell

Kod mog klinca Enermax 500W (44A @ 12V) je glat gurao R9 280X sa IvyBridge i5 procesorom mesecima. Sve na podrazumevanim vrednostima.
Napajanje je staro 5 godina i pre ovoga je preguralo bar 3 generacije ploča i procesora (iz glave - C2Q 9550 + HD5850, i7-920 + HD6970...).

Dakle, kvalitetno napajanje pre svega.

A tek nema bojazni po pitanju nVidia Maxwell kartica. Smešno malo troše u poredjenju sa istom klasom u prethodnih par godina.

+1;)
 
Nazad
Vrh Dno