Šta je novo?

AMD FX 8xxx Owners Club (Where Real Overclockers Live)

I mene isto interesuje. Sinoc kad sam ga na stock voltazi i LLC na very high( setala se od 1.35 do 1.41v) mi windows nije prepoznavao drugi stick RAM-a. A kasnije nije hteo ni da POST-uje pa je morala baterija da se vadi.
Takodje CM 212 ali ASUS M5A97 EVO R2.0.
 
polako jorgovani.prvo lagano sa LLC-om,treba ga malo ocepiti na pocetku ali ne na maksimum.150 posto je dovoljno (high ili kako vam bios veli).1.45v je neki maksimum koji mozete da ocekujete da hyper 212 moze da izdura,za preko treba hajend hladjenje.sad,koliko ce mozi da se iscedi iz 1.45v zavisi od primerka,od podesavanja,ploce itd.za pocetak krknite 1.45v i ofrlje 4.6ghz,4.5ghz bi na toj voltazi trebalo saki 8350 da postigne,ali bi se ja malo ocepio pa pokusao 4.6ghz.testiranje vam je small fft test u prime95,koliko god mozete da izdvojite vremena da se vrti za jedan set podesavanja.nekih 20 min je minimum svih minimuma i koristite tako kratak test samo ako nemate bas vremena (treba vam taj racunar tj nemate drugu spravu za stvari koje radite onlajn ili stavec).onda lagano dizite dok ne krene da baca greske.posle tih nekih projektovanih 4.7ghz pokusavajte da stabilizujete sa razlicitim podesavanjima LLC-a (ne mora da znaci da ce vece podesavanje da bude stabilnije,to dosta zavisi od ploce do ploce) pa cemo dalje da cedimo suvu drenovinu fsb-om i ostalim forama i fazonima.

za sad je cilj da se nadje neki maksimum na 1.45v (ili ako hladjenje izdrzava jos vise,onda jos bolje) i da se lagano upoznavate sa OC-om,dakle bez naglih promena i nerealnih ocekivanja.za monitoring temperatura ja licno preporucujem amd OD,tj cpu status tab i thermal margin bar,treba gledati da se ostane ispod 10 c ispod plafona,ocekujte pucanje jezgara i/ili bsodove ako ode ispod.

naravno cool'n'quiet,c1e,c6,apm i sve ostalo da se obavezno pogasi.takodje high performance power profil sa obaveznim 100 posto podesavanjem za minimalan i maksimalan processor state.
 
Posle 6 meseci posedovanja ovog procesora konacno sam kupio solidno hladjenje i resio da ga kloknem, konfa je iz opisa tj. FX 8350, Gigabyte 990XA UD3 Rev 3.0 i CM Hyper 212 Evo. Pored svega ovo je prvi put da klokujem procesor pa sam resio da se konsultujem sa vama. Trenutno je procesor na stock voltazi izdrzao samo 4.35ghz sto je smesno pa me zanima koliku voltazu da stavim da bih postigao vece rezultate jer se na 4.4ghz vec crashuje jezgro u prime 95. Temperature na ovom kloku su core 46c a socket 52c, sada cu da postavim slike iz biosa pa recite sta mi je ciniti. Cilj mi je da vidim koji je max klok za moju plocu/procesor i da postignem neki stabilan na 4.5ghz ako je to moguce.
http://www.dodaj.rs/f/3j/1h/1CLNBkGL/20141204134655.jpg
fa7b2c12dc66d07b4abd9f358e9f317e.jpg

a25356039d2152eb11dd8d527171ea22.jpg

Do skora sam imao isti procesor i radio mi je na 4.6 GHZ, samo mnozilac je diran, voltaza je bila podesena na 1.45, ali obicno je varirala izmedju 1.428 i 1.440V, LLC na High, pa eto probaj tako... Upisi 1.45 pa pusti prime, ako prodje nekoliko sati pokusaj za malo da spustis voltazu, korak po korak pa ces da vidis gde ce se zadrzati...
 
Poslednja izmena:
Znaci C1E disabled, C6 disabled i voltaza na 1.45 nego toliko sam glup da ne znam u koje polje da upisem 1.45 :d cpu vcore?
 
Poslednja izmena:
da.i apm i epu i sta vec ne,druzi se malo sa menjualom od ploce.
 
Pa na gornjoj slici ti lepo stoji izabrano CPU Vcore Auto. To stisneš i upišeš voltažu. Jednostavno. Ja se malo igrao u poslednje vreme: :D
 
Poslednja izmena:
Hvala vam javljam se za jedno 1h ako ne izgori nesto :-devil-:
 
Ajde javljaj kako je proslo pa da probam i ja :D
Btw. jel zna neko kako se ubacuje ovaj cpuz banner u potpis ali kao slika, ne kao link?
 
moj hoce 4.6ghz na 1.425v sa high LLC i nediranim fsb-om,to mi je go-to clock za 24/7 jer je prehladan tako.za vise treba mnogo vise napona,a seidon nije dovoljan za 1.5v,pa kad budem pri parama da ganjam neki h110 ili slicnog seidona kojeg mogu uglavim u anidees-a i da se zaletim na 5ghz,verujem da bi mogao.
 
moj hoce 4.6ghz na 1.425v sa high LLC i nediranim fsb-om,to mi je go-to clock za 24/7 jer je prehladan tako.za vise treba mnogo vise napona,a seidon nije dovoljan za 1.5v,pa kad budem pri parama da ganjam neki h110 ili slicnog seidona kojeg mogu uglavim u anidees-a i da se zaletim na 5ghz,verujem da bi mogao.

Imas vrlo povoljno TT Water 3.0 Extreme, koji ti je u istom rangu ako ne i bolji, ja imam PRO varijantu, sa hladnjakom duple debljine ali ovaj extreme ti je jos bolji, steta sto ga nisu imali kad sam ovaj kupovao...
 
1.4V, 4.4GHz, LLC na High, CnQ,C1E i ostale stvari ugasene. Normalno sam igrao bioshock infinite nekih 40-45 minuta, crysis 2 oko 15, koristio komp normalno sat i nesto, drzao prime neko vreme i radio je stabilno. Sa 1.38V mi je pao BSOD u prime95 posle 10 min. Jedino me zbunjuje sto je u jednom trenutku oborio klokove na 1.4ghz a load 100%?
 
Cudno je da ti pada klok ako je bio iskljucen C&Q, obavezno ukljuci opciju HPC (high performance computing) po defaultu je iskljucena, APM si nadam se iskljucio.. Kad utvrdis da je sve 100% stabilno onda mozes C&Q da ukljucis da obara takt kad je u idle... Kreni od 1.45 za 4.6GHZ pa obaraj voltazu ako moze da radi. Ali makar 3h da vrti prime 95 (onaj koji je optimizovan za FX) tek onda mozes da budes siguran da si uspeo..
 
Trebalo bi da isključi C1E i Core C6 state kako ne bi obarao klok i kako ne bi ulazio u power saving mode
 
Sve sam pogasio, HPC je ukljucen, samo za APM nisam siguran. Da napomenem da nije bilo nikakvog fps dropa tokom igranja, samo je prime oborio klokove.
 
Bilo bi mudro da procitate prvih 20 strana ove teme pre nego sto zaronite u okoreli o.c.
 
klokovi se obaraju ako temperatura predje beshe 65-70c kod giga plocha.
obrati paznju na naponsku, iako ima 10 faza, onaj hladnjak nije bash neshto preterano veliki, pa vec preko 4300-4400 pod prajmom ili linxom ume dobrano da se zagreje.
pa nije loshe na njega turiti neki ventialtorchich, ili pak staviti na cpu kuler neku 14 icu vent sa 12cm rupama, koji ce da pirka preko vrm hladnjaka, a ispod i izmedju pajpova cpu kulera.
npr, ja sam montirao u nizu 3 x tr ty-143 venta, dva na fantexu, jedan na izduvu na kucishtu, i naponska asus m5a99x evo ploche, pri suludih 1.5v i 4800MHz fx 8320, je mlaka, ali zato buka i protok vazduha.... :D
al tebi moze verovatno i jedan da zavrshi posao.

turbo i ostale gluposti na disable, samo HPC on.

napon se kontrlishe sa plus i minus, nema ukucavanja vrednosti odredjene
 
Poslednja izmena:
Jao majko mila dvaput nestaje struja, i dvaput resetuje bios :d
Sad sam vrteo prime 10-ak minuta i nije padao klok, voltaza 1.39 i 4.4ghz. Znam da je 10 min malo, ali vrtecu nocas ili sutra par sati pa cu videti kako radi.
Preko 4.4 necu da idem, plasim se za ovo nesrecno LC power 600w napajanje.
 
Nisam bio kuci... mrtav sam umoran pa cu sutra videti kako ce moja ploca/procesor podneti OC, probaj da vidis koji ti je max na toj ploci

EDIT:Sada vidim da si napisao da neces zbog napajanja, moje je veoma slicno Chieftec ctg 500 80p
 
@Matt
Ne brinem ja za maticnu, a ni za cooler, nego za to nesrecno napajanje. Da je malo jace pa i da se igram, ovako nisam siguran kako ce to podneti.
 
Na šta bih trebao da obratim pažnju ako hoću da kloknem 8320 na 3.8Ghz? Pitam zato što sam jednom pokušao i nije hteo da obori frekvenciju kada nije opterećen već je sve vreme zakucan na 3.8Ghz.

Ploča je Asus M5A99FX PRO 2.0 a dižem ga na samo 3.8Ghz zato što idem do ortaka pa da mu na brzinu namestim to jer je bezveze da stoji na stock frekvenciji, nemam vremena da se igram sa podešavanjima.
 
sve isto kao sto smo dosad pisali,samo ne preteruj sa naponom,pogasi sve power saving features-e,otvori bar malo LLC i bar 20 min prime in place large fft's test.i da,zna RAM da destabilizuje inace stabilan klok,resenje je da se doda malo napona,primera radi ako je ram na 1600mhz 1.5v vi krkni te malo napona tj na 1.510v ili 1.525v,koliko vec ploca dopusti,nece mu nista bude. :)
 
Ne mogu da setujem voltazu uvek mi vraca na auto, sta da radim?
 
ubaci poslednji bios,ako vec imas,riflesuj ga,ako se ne popravi stanje videcemo sta nije u redu.takodje,mozda zaboravljas da po unosu pritisnes enter ili sta vec treba na GB plojkama,kod mene mora enter posle unosa i onda save kad izlazim iz bios-a.
 
Evo sada cu pogledati za bios, ja uvek upisem sta zelim i samo predjem na sledece polje i sacuva se.
 
Dosao do polja Vcore i samo upisao 1.4 i presao na sledece polje i voltaza se vratila na auto
 
Poslednja izmena:
a da li ti chitash moje postove kad sam pisao kao se menja napon na gigi toj?

idesh lepo na plus/minus (na tastaturi :D) i dodajesh odosno smanjujesh u odnosu na default napon koji negde oko 1.35v.
 
Hahahahah kakav sam ja ***** a jos hocu OC, inace sada sam to procitao u manualu i ako nista ne pise o voltazama... odo da rovarim po biosu :d
 
Evo dodao sam 0.25 za pocetak na 4.4ghz da vidim da li je stabilan
 
nemoj 0.25, mislish 0.025 :D

pipkaj hladnjak od naponske, ako je uzaren, regulishi to na neki nachin kako sam ti gore napisao.

sa HW monitorom prati temp jezgra i socketa...nemoj da prelaze ~65c na gigabajtu
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno