Šta je novo?

AMD FX 8xxx Owners Club (Where Real Overclockers Live)

@Stiglar
A koje ti imas temperature na 4.7 Ghz?Da te to ne koci?
To je uvek bila prepreka,mozes napon da dodajes do sutra obarace te non stop na temperaturu!
Ako imas ok temperature onda ti je mozda i primerak takav.
@Magny
Ja ti zelim da zaokruzis na tih 5.0 Ghz ,sad je i meni interesantno ;)
Kad zavrsis konacna ispitivanja odradi Warhead na stabilnom kloku da vidim kako se karta ponasa i koji je min fps.
 
Taj 8350 isti kao 8150 samo fabricki oc ako se ne varam.U istoj tehnologiji radjen,isto jezgro,samo malo vise mhz i naravno veca cena.
 
varash se.
malko prochitaj bolje, imash tonu infoa i ovde i na netu.
 
Pozdrav svima....Zanima me koliko 8350 troši struje na tom kloku od 4.8 ili 5.0Ghz?
 
@Stiglar
A koje ti imas temperature na 4.7 Ghz?Da te to ne koci?
To je uvek bila prepreka,mozes napon da dodajes do sutra obarace te non stop na temperaturu!
Ako imas ok temperature onda ti je mozda i primerak takav.

Sto se tice temperatura ne dozvoljavam(za sada) da package predje 62-64 max), sto se tice primerka, to je moguce nama sta, sad sam se po preporuci magnija presaltao na linpak ponovo pa ce da vidimo sta ce reci.
 
Samo ss-ovi ... :p
 
Sto se tice temperatura ne dozvoljavam(za sada) da package predje 62-64 max), sto se tice primerka, to je moguce nama sta, sad sam se po preporuci magnija presaltao na linpak ponovo pa ce da vidimo sta ce reci.

To za core temperature navodis?
 
Poslednja izmena:
Meni soket temp pokazuje pod p95 nenormalnu temperaturu (75-80 stepeni) dok package ne prelazi 50-51c. U pitanju je fx8120 na 4.5ghz 1.46V.
 
Meni soket temp pokazuje pod p95 nenormalnu temperaturu (75-80 stepeni) dok package ne prelazi 50-51c. U pitanju je fx8120 na 4.5ghz 1.46V.

Isto je i kod mene, morao sam da stavim jednu 80-ticu na backplate da bi ga snizio, sad ne prelazi 59c kod package predje 62-64c
 
Sto se tice temperatura ne dozvoljavam(za sada) da package predje 62-64 max), sto se tice primerka, to je moguce nama sta, sad sam se po preporuci magnija presaltao na linpak ponovo pa ce da vidimo sta ce reci.

Da li si ispitao koji je maksimalni prag stabilnosti do koje ti temperatura dozvoljava..
Recimo mozda trazi do 60c za tih 4.7 Ghz.Dajem ti samo primer jer sam se kroz overclock sa svakakvim stvarima susretao.
Dokle LinX gura temp?
 
Nisam, za sada jos uvek nisam odustao od prime-a, jel sam sad dosta kuci ucim i p95 mi je prikladan jer ne ugusi komp skroz kao IBT, gde mi krug traje sa 2x4gb ,370s tj 6min a obicno posle 3-4 izbaci nestabilnost :d te sve ide dosta sporije, probao IBT dok sam bio odsutan izvrteo je 40 od 50 krugova na 4.8 i 1.464v i pukao, temp nije presla 58c(package) nemam ss jer ovo ne smatram stabilnim, primetio sam jos od ranije da mi od prilike na 1.488v predje 62c>63c na linpaku. Sto se tice tog nepisanog pravila koje je pratilo phenomeII(da je stabilnost najveca do 55c) primetio da pisu po stranim forumima da to vazi i za FX-8350, mada je jako tesko doneti valjan sud jer ljudi svasta pisu po tim forumima i onda kad izbace svoj stabilni cut 5.0ghz sa 20 krugova IBT-a na 1000mb memorije i niko se ne obazire na to vec se experti nadovezuju, onda vise ne znam sta da mislim, iskreno dosta guglam i nisam video ni jedan jedini cut sa 4.9 5.0ghz i 50krugova linpaka(max memory) ili p95 sa 10h najmanje blenda.
A sto se mene tice ne mogu za sada nista da potvrdim oko temperature jer "stabilno" nisam presao 4.5ghz, cim budem imao nesto pisem...........krastavac mozda je i na kraju los primerak..........videcemo
 
Zato sam ti i rekao da se posvetis malo vise temperaturama pre nego sto doneses konacni sud da je u pitanju primerak CPU-a.
Evo i Magny kaze da mu je iskustvo takvo da smatra da temperature najvise koce a sam si pomenuo za nepisano pravilo mada bas nebi rekao da se radi o 55c ali ajde ;)
Mislim da je do nekih 60c mada sve zavisi i od primerka.Tvoj mozda hoce da bude jos hladniji.
Cekamo i Magny da izbaci rezultate,bice zanimljivo videti dokle je dosao ;)
 
Nisam daleko, tu sam na pragu petaka ali mi treba jos par stvarcica sto se tice `ladjenja.:) Stilgar, ako tebi vrti 40 krugova IBT-a na 4.8GHz pri 1.464, ja bih rekao da si vrlo blizu, ali poredeci sa mojim primerkom interesantno je kako trazi dosta manje napona a s druge strane temperature su ti vece, jesi li probavao da mu odsrafis napon bar na 1.5 i kakve su temperature tad pod linX-om? Meni recimo treba 1.536v za 4.9GHz, sa pola sata linXa sam zabelezio tacno granicnih 62c. Pitam se koliko bi li tebi islo sa ovakvim setovanjem.


Inace, kad smo kod tih famoznih 62., user Kull je negde ranije pominjao da se tih 62 po AMD-u odnosi na striktno na ocitavanje iz AMD Overdrive-a, a on pokazuje bitno nize temperature nego HW Monitor package, a cini se na osnovu iskustava po forumima jos sa Bulldozerima kako 62c u HW monitoru stvarno nije ta granica.

Nakon par dana igranja sa oc-om na Visheri, mislim da je optimalna opcija za CPU koji se ovako ponasa, napraviti umesto jednog oc setinga za 24/7 i sve namene, vise profila, meni recimo do 1.5vcore(sto je neka poluzvanicno preporucena granica) ide stabilno na 4.8, za 4.9 vec trazi 1.536, a za petardu treba 1.55-1.56(moja pretpostavka jer sam izvrteo par krugova linX-a ali je temperatura dostigla 64c nakon 10ak minuta pa sam odlucio da ga ne mrcvarim dok ne nabavim jos 2 excalibur fana za push pull na H100 i colaboratory liquid pro pastu, koju vijam vec duze vreme. To dvoje ce mi dati nekih 6-8 stepeni pa cu da probam sa duzim linpackom na 5GHz i taj ili 4.9 profil ce mi biti za CPU bound igre tipa ArmA3, Borderlands2 i slicne i tu necu ni insistirati na apsolutnoj, satima potvrdjenoj linpack/prime stabilnosti, nekih sat vremena i dosta, za neki svakodnevni oc tipa 4.7-4.8 vec hocu. Evo, dva dana sam na [email protected] i nisam jos iskusio nestabilnost u realnom radu(uzgred Stilgar, jesi isprobavao BD2 sa Piletom, ranije smo pricali ono na temu bottlenecka od strane Phenoma, kakvo je stanje sa FX-om, ja jos nisam probao) Za benchmarkovanje cu ostaviti 5.1GHz, za sve ostalo moze bez problema i default.

@Kull, Stilgar, kakva je situacija sa memorijom kod vas, posto smo sva trojica uzeli Predatora, prolazi li vam HyperPi na realtime priority-ju na 2400? Meni ne, maksimum koji mogu stabilno da izvucem je nesto ispod 2300 i to na nizim klokovima za CPU.
 
Poslednja izmena:
Nisam daleko, tu sam na pragu petaka ali mi treba jos par stvarcica sto se tice `ladjenja.:) Stilgar, ako tebi vrti 40 krugova IBT-a na 4.8GHz pri 1.464, ja bih rekao da si vrlo blizu, ali poredeci sa mojim primerkom interesantno je kako trazi dosta manje napona a s druge strane temperature su ti vece, jesi li probavao da mu odsrafis napon bar na 1.5 i kakve su temperature tad pod linX-om? Meni recimo treba 1.536v za 4.9GHz, sa pola sata linXa sam zabelezio tacno granicnih 62c. Pitam se koliko bi li tebi islo sa ovakvim setovanjem.


Inace, kad smo kod tih famoznih 62., user Kull je negde ranije pominjao da se tih 62 po AMD-u odnosi na striktno na ocitavanje iz AMD Overdrive-a, a on pokazuje bitno nize temperature nego HW Monitor package, a cini se na osnovu iskustava po forumima jos sa Bulldozerima kako 62c u HW monitoru stvarno nije ta granica.

Nakon par dana igranja sa oc-om na Visheri, mislim da je optimalna opcija za CPU koji se ovako ponasa, napraviti umesto jednog oc setinga za 24/7 i sve namene, vise profila, meni recimo do 1.5vcore(sto je neka poluzvanicno preporucena granica) ide stabilno na 4.8, za 4.9 vec trazi 1.536, a za petardu treba 1.55-1.56(moja pretpostavka jer sam izvrteo par krugova linX-a ali je temperatura dostigla 64c nakon 10ak minuta pa sam odlucio da ga ne mrcvarim dok ne nabavim jos 2 excalibur fana za push pull na H100 i colaboratory liquid pro pastu, koju vijam vec duze vreme. To dvoje ce mi dati nekih 6-8 stepeni pa cu da probam sa duzim linpackom na 5GHz i taj ili 4.9 profil ce mi biti za CPU bound igre tipa ArmA3, Borderlands2 i slicne i tu necu ni insistirati na apsolutnoj, satima potvrdjenoj linpack/prime stabilnosti, nekih sat vremena i dosta, za neki svakodnevni oc tipa 4.7-4.8 vec hocu. Evo, dva dana sam na [email protected] i nisam jos iskusio nestabilnost u realnom radu(uzgred Stilgar, jesi isprobavao BD2 sa Piletom, ranije smo pricali ono na temu bottlenecka od strane Phenoma, kakvo je stanje sa FX-om, ja jos nisam probao) Za benchmarkovanje cu ostaviti 5.1GHz, za sve ostalo moze bez problema i default.

@Kull, Stilgar, kakva je situacija sa memorijom kod vas, posto smo sva trojica uzeli Predatora, prolazi li vam HyperPi na realtime priority-ju na 2400? Meni ne, maksimum koji mogu stabilno da izvucem je nesto ispod 2300 i to na nizim klokovima za CPU.
Moram na trenutak da se osvrnem na standarde testiranja, ja sam ti magny prava picajzla sto se testiranja tice, idem korak po korak i ne zelim da preskocim ni jedan jer je velika mogucnost da zakljucim pogresno da je npr primerak los zatim npr kad vrtim linpak obavezno vrtim sa svom memorijom ili sa barem setovanih 6400-6500mb od 8192 mogucih na predlog @demiosa da bi dobio konzistentne rezultate dalje ,vise puta na penomimaII sam dobijao stabilne klokove na razlicitim podesavanjma bus-a npr, nema stabili na 3.8ghz se 200, nema sa max stabilnih 235(izvrtenih na primeu na def taktu 10h) ali ima sa 227 i to toliko da mi je npr nesretni 955 isao na 4.33ghz ispod 1.488v dok sa ostalim bus-ovima nije hteo ni da prdne preko 4.0ghz, zatim kad sam pisao o temperaturama pisao sam o Package(core temp) a ne CPU temo(soket)(HW monitor) razlike su ozbiljnje npr, pre nego sto sam stavio 80 ticu na back plate soket je isao i do 65c a package se vrlo brzo poistovecivao sa njim a na posletku i prelazio, onda nakon instalacije 80tice na back i jos jedu sam stavio preko bloka i mosfeta, primetio sam da mi se temperature dodirnu na 59c(mada nije zlatno pravilo), znaci soket=package(core) i onda ga core sisa(sa SH), iz nekog razloga soket ostaje a core ide na vise ,na 1.488v je bilo 59-63 za core.
Magny jesi li pratio Package temperature ili soke? Ako si samo soket koji ti je 62c moguce da ti core temp presao 70c.

PCBeast, za FX zaista jos ne mogu nista reci ali za phenomcice mogu, studirajuci fax, prostudiorao sam njih uz knjigu :d ,e nakon dobijenih (provereno)stabilnih taktova, igrao sam se sa fen profilima i primetio da su npr 955tice ,960 i 1100t koje sam cedio imali stabilnost u granicama toplote, sto si i sam napisao jel, ali za sva tri kod mene barem ta granica je bila 55-57c, cim to probije istog sekunda worker stoped. Tamo gde sam sada tj oko 4.6ghz voltaze su oko 1.416 i 1.428v ,package mi ne predje 53c tako da za sada nisam merodavan, kad dovatim tih 4.8 verovatno ce biti toplije u sobi i moci cu nesto pametno da napisem........ mada uzevsi sve u obzir nisam siguran da cu uspeti, za sada se drzim p95 jos jedno 2 dana dog ne izvrtim sve BUS varijante, posle toga prelazim ponovo na Linpak gde ce sigurno biti bolje....:) kao sto rekoh picajzlica sam za to i kad kazem sebi da p95 ne radi on onda stvarno ne radi.
 
Poslednja izmena:
Nisam daleko, tu sam na pragu petaka ali mi treba jos par stvarcica sto se tice `ladjenja.:) Stilgar, ako tebi vrti 40 krugova IBT-a na 4.8GHz pri 1.464, ja bih rekao da si vrlo blizu, ali poredeci sa mojim primerkom interesantno je kako trazi dosta manje napona a s druge strane temperature su ti vece, jesi li probavao da mu odsrafis napon bar na 1.5 i kakve su temperature tad pod linX-om? Meni recimo treba 1.536v za 4.9GHz, sa pola sata linXa sam zabelezio tacno granicnih 62c. Pitam se koliko bi li tebi islo sa ovakvim setovanjem.


Inace, kad smo kod tih famoznih 62., user Kull je negde ranije pominjao da se tih 62 po AMD-u odnosi na striktno na ocitavanje iz AMD Overdrive-a, a on pokazuje bitno nize temperature nego HW Monitor package, a cini se na osnovu iskustava po forumima jos sa Bulldozerima kako 62c u HW monitoru stvarno nije ta granica.

Nakon par dana igranja sa oc-om na Visheri, mislim da je optimalna opcija za CPU koji se ovako ponasa, napraviti umesto jednog oc setinga za 24/7 i sve namene, vise profila, meni recimo do 1.5vcore(sto je neka poluzvanicno preporucena granica) ide stabilno na 4.8, za 4.9 vec trazi 1.536, a za petardu treba 1.55-1.56(moja pretpostavka jer sam izvrteo par krugova linX-a ali je temperatura dostigla 64c nakon 10ak minuta pa sam odlucio da ga ne mrcvarim dok ne nabavim jos 2 excalibur fana za push pull na H100 i colaboratory liquid pro pastu, koju vijam vec duze vreme. To dvoje ce mi dati nekih 6-8 stepeni pa cu da probam sa duzim linpackom na 5GHz i taj ili 4.9 profil ce mi biti za CPU bound igre tipa ArmA3, Borderlands2 i slicne i tu necu ni insistirati na apsolutnoj, satima potvrdjenoj linpack/prime stabilnosti, nekih sat vremena i dosta, za neki svakodnevni oc tipa 4.7-4.8 vec hocu. Evo, dva dana sam na [email protected] i nisam jos iskusio nestabilnost u realnom radu(uzgred Stilgar, jesi isprobavao BD2 sa Piletom, ranije smo pricali ono na temu bottlenecka od strane Phenoma, kakvo je stanje sa FX-om, ja jos nisam probao) Za benchmarkovanje cu ostaviti 5.1GHz, za sve ostalo moze bez problema i default.

@Kull, Stilgar, kakva je situacija sa memorijom kod vas, posto smo sva trojica uzeli Predatora, prolazi li vam HyperPi na realtime priority-ju na 2400? Meni ne, maksimum koji mogu stabilno da izvucem je nesto ispod 2300 i to na nizim klokovima za CPU.
Sto se tice igara, posto sam sa dolaskom vishere instalirao fresh and chrispy win 7, tek sam skoro instalirao Borderlands 2 ali sam se smoridjao jer nemogu da nateram sacuvan profil(save game) da radi i samim time nisam imao zivaca da igram treci put iz pocetka.
 
@Kull, Stilgar, kakva je situacija sa memorijom kod vas, posto smo sva trojica uzeli Predatora, prolazi li vam HyperPi na realtime priority-ju na 2400? Meni ne, maksimum koji mogu stabilno da izvucem je nesto ispod 2300 i to na nizim klokovima za CPU.

Ja sam sad na 4X4GB kombinaciji tako da o DDR3-2400 mogu samo da sanjam. ;) U Predator temi sam postovao shotove na DDR3-2200 taktu, ali nakon linxovanja je ispalo da nije stabilno tako da sam morao da se spustim nešto niže. Sad sam na DDR3-1912 9-11-10-28-40 i sve radi bez problema. Evo postavki iz BIOS-a pa kog zanima nek pogleda. (stavke pod DRAM Driving Control su sve ''auto'')
Dakle na kraju sam završio na svega 4628MHz, ali pošto mi je bitan računar za nastavak mojih radova, zadovoljio sam se time i ne žalim se.
 

Prilozi

  • 16GB_1912.jpg
    16GB_1912.jpg
    404.4 KB · Pregleda: 159
  • setup_1.jpg
    setup_1.jpg
    114.5 KB · Pregleda: 150
  • setup_2.jpg
    setup_2.jpg
    112 KB · Pregleda: 132
  • setup_3.jpg
    setup_3.jpg
    125.6 KB · Pregleda: 120
  • fx8320_postavka_2.jpg
    fx8320_postavka_2.jpg
    119.4 KB · Pregleda: 116
Poslednja izmena:
Ja sam sad na 4X4GB kombinaciji tako da o DDR3-2400 mogu samo da sanjam. ;) U Predator temi sam postovao shotove na DDR3-2200 taktu, ali nakon linxovanja je ispalo da nije stabilno tako da sam morao da se spustim nešto niže. Sad sam na DDR3-1912 9-11-10-28-40 i sve radi bez problema. Evo postavki iz BIOS-a pa kog zanima nek pogleda. (stavke pod DRAM Driving Control su sve ''auto'')
Dakle na kraju sam završio na svega 4628MHz, ali pošto mi je bitan računar za nastavak mojih radova, zadovoljio sam se time i ne žalim se.
O.C. je super, nego gledam da si sub latencije na cetvrtom cutu stavljao rucno, pa me interesuje , dali si kopirao XMP ,odokativno ili?
Inace primetio sam da FX-nece da podigne XMP profil 1 2400 vec samo profil 2 pa je tako i kod mene, kulli jer si probao da je ocujes BUS-om na 2400?
 
O.C. je super, nego gledam da si sub latencije na cetvrtom cutu stavljao rucno, pa me interesuje , dali si kopirao XMP ,odokativno ili?
Inace primetio sam da FX-nece da podigne XMP profil 1 2400 vec samo profil 2 pa je tako i kod mene, kulli jer si probao da je ocujes BUS-om na 2400?

Iskopirao sam vrednosti za latencije sa moje bivse Geil Ultra Plus DDR3-2000 memorije i primenio na ovu. Nju sam drzao na taktovima 1900-2000 sa ovim vrednostima pa sam pretpostavio da mozda prodje i ovde. Iako je ono bio 4X2GB setup, a ovo sad 4X4GB za potpunu stabilnost, morao sam i prema uputstvu sa Asus ROG foruma da vrednosti DRAM Write to Read Delay povecam sa 4 na 6, DRAM Write Recovery Time sa 10 na 14 (mada mozda moze da istera i 12) i DRAM Read to Write Delay sa 4 na 6. Isto treba primeniti i za DRAM Write to Write Delay te DRAM Read to Read Delay, postaviti od 5-7.
Sa 4X4 GB ili jos gore 4X8GB ove gore-navedene vrednosti se moraju olabavitii inace sve preko DDR3-1600 moda ce tesko da radi 100% stabilno.

Sto se tice DDR3-2400 igrom slucaja je nisam probao na tom taktu jer sam te prve nedelje vise trazio max. klok za CPU. Sacuvao sam ovaj shot sa 2X4GB@DDR3-2290MHz CAS10. (na ovom shotu sam zaboravio da cvrknem svih 7GB slobodne memorije da odradi, ali pretpostavljam da bi radilo jer za ovaj moj primerak 4.6GHz - batch FA 1234PGN- je neki plafon bez obzira na odnos mnozioca, busa, memorije itd. Inace sa 16GB jedan run traje oko pola sata, da se smori covek dok odradi bar 5 krugova :))
 

Prilozi

  • fx8320_4600_linx.jpg
    fx8320_4600_linx.jpg
    416.6 KB · Pregleda: 125
Poslednja izmena:
Jel si ti taj 1234PGN uzeo kod nas?
P.S. Soket ti je na cut-u isao do jezivih 78c ,jel si probao da ohladis back plate? ,meni je to pomoglo jedna 80tica i soket nije presao 60c, cini mi se da je to posredno uticalo i na core t, mozda za stepen ili 2, nije mnogo ali je nesto...:D
 
Jel si ti taj 1234PGN uzeo kod nas?
P.S. Soket ti je na cut-u isao do jezivih 78c ,jel si probao da ohladis back plate? ,meni je to pomoglo jedna 80tica i soket nije presao 60c, cini mi se da je to posredno uticalo i na core t, mozda za stepen ili 2, nije mnogo ali je nesto...:D

Od clana foruma "latesa" sam ga kupio, a on ga je uzeo u Emmiju valjda, u onoj prvoj turi. Sto se tice temperatura, a kako si ti naveo, to bi trebalo da je senzor unutar socketa na ploci. Posto za njega nema nikakvih propisanih limita ako je to zaista i 78C i sve radi normalno ja se ne sekiram. Iste tolike vrednosti sam dobijao sa Zambezijem i celo kuciste je zaista bilo vrelo, a kamoli radijator od H70 (i sve je radilo bez greske godinu dana u tim uslovima) dok sa ovom Visherom kuciste je 'ladno ko spricer, a radijator postane blago mlacan dok radi neki multi-thread test. Inace je i on jedva nesto topliji od kucista. Ako prodje test i ne puca te ako se rukom ne oseti vrelina na dodir - vozi Misko, a HWM nek pise sta hoce.
 
Poslednja izmena:
Od clana foruma "latesa" sam ga kupio, a on ga je uzeo u Emmiju valjda, u onoj prvoj turi. Sto se tice temperatura, kako sam vec naveo u Piledriver temi, mislim da ta ocitavanja nemaju veze sa realnoscu. Iste tolike vrednosti sam dobijao sa Zambezijem i celo kuciste je zaista bilo vrelo, a kamoli radijator od H-70 (i sve je radilo bez greske godinu dana u tim uslovima) dok sa ovom Visherom kuciste je 'ladno ko spricer, a radijator postane blago mlacan dok radi neki multi-thread test. Inace je i on jedva nesto topliji od kucista.
Ako prodje test i ne puca te ako se rukom ne oseti vrelina na dodir - vozi Misko, a HWM nek pise sta hoce.
Ja sam ga isto uzeo u emmi-ju oba cipa(posto sam jedan reklamirao) su bila 1236PGN plus je jedan moj poznanik isto uzeo u emiju i isto 1236PGN pa sam pomislio da su i 8320 iz istog, sve u svemu to ti je jako dobar oc za 8320 :happy:
 
Taman sam malo izeditovao moj prethodni post, a ti lupio reply. :) U svakom slucaju za temperaturu socketa se ne sekiram, jaka je ova Formula V, kad je nije istopio onaj overklokovani Zambezi po najvecim vrucinama letos nece valjda ni ova Vishera. :)
Ispada da su ovaj put skuplji modeli, odnosno FX-8350 zaista nesto bolje binovani i da se generalno bolje klokuju, al' nema veze jer sam ovaj primerak FX-8320 dobio prilicno povoljno.
 
Taman sam malo izeditovao moj prethodni post, a ti lupio reply. :) U svakom slucaju za temperaturu socketa se ne sekiram, jaka je ova Formula V, kad je nije istopio onaj overklokovani Zambezi po najvecim vrucinama letos nece valjda ni ova Vishera. :)
Ma da nego sam mislio, onako llogicno jel, ako ohladim soket vise ce se toplote disperzirati i samim tim ce procesor biti nesto hladniji, pri visokom o.c-u svaki stepen se racuna :)
A to za bolji bin ovog puta ,mislim da je potvrdjeno skoro svuda ,mada..... klok koji imas i shodno njemu voltaza, kapiram da bi sa nekim mozda H100 ili costum setom imao 4.8 na 1.488v i 62-65c max.....:whip:
 
au brate, ispade bash nauka kokovanje vishere :D
 
Mislim da sama tehnika o.c-a nije ono na sta su korisnici AMD-a navikli od phenoma i BD-a, barem nije u mom slucaju, procesor se mnogo drugacije ponasa, pa verujem da tu u sustini do izrazaja dolazi, upornost, "slobodno" vreme pa ondak fleksibilnost i kreativno razmisljanje sve u svemu zabava o kojoj korisnici intela mogu samo da sanjaju.... :d
 
Nazad
Vrh Dno