Šta je novo?

AMD B550 ploče

Imam nekih nedoumica,
ako se na MB B550 stavi R5-5600 radiće kao gen4 a ako se stavi R5 5600G radiće kao gen3?

Ako je R5 5600G na MB B550, da li to znači da će SSD NVMe gen4 raditi kao gen3, a ako je R5-5600 radiće kao gen4?

Hoću da kažem, ako je cpu gen3 na MB gen4 nema nikakvog benefita?
Da li je u tom slučaju za 5600G, B450 bolji izbor?
Koji su benefiti konkretno za R5600G na MB B550?

Drugo, zanima me koji ram za 5600G, ako je Fury Beast 3600MHz, da li će raditi na toj brzini, možda višoj ili nižoj?
 
5600G je ogranicen na gen3 kako god okrenes.

RAdice na 3600 RAM
 
Hvala @danilo989 na odgovoru.
Da li sam te dobro razumeo,
ako ostanem na apu 5600g ili 5700g bez da u budućnosti koristim d-gpu i ako MB B450 zadovoljava konektore, nemam nikakve potrebe ići na b550, jer apsolutno niikakvih benifita nema?
Da li je tako, a ram će raditi i na b450 na 3600MHz?
 
Gubiš samo PCIe 4.0. Sve ostalo je savremenije nego na 4xx pločama a razlike u ceni su male. Takođe je sigurnije da će raditi iz prve bez updejta za BIOS.
 
Razmišljao sam o,
ASROCK B450M PRO4 r2.0 9.800 koja ima sve i USB 3.2 Gen2 Type-C
jedino što je B450,

ulazak u B550,
prva je ASUS PRIME B550M-A 11.500 (nema USB 3.2 Gen 2_C)

prve USB 3.2 Gen 1_C idu 12.500, a

sledeće prve koje imaju USB 3.2 Gen 2_C,
ASUS PRIME B550-PLUS (+ adapter-vga) = 15.250
ASUSTUF GAMING B550M+ (+ adapter-vga)= 16.120
Tako da mi je to prilična razlika od 5-6k

Ima li B550 koja ima VGA i USB 3.2 Gen 2_C a da je cenovno negde između ili ne? Možda sam ipak nešto prevideo?
 
@booby za pitanja tipa koju ploču izabrati postoji deo foruma "šta da kupim"
 
Izvinjavam se na poruci. Nije bila namera iako je tako ispalo. Povukla me je diskusija u tom smeru.
Ako moderator smatra da je treba ukloniti neka je ukloni.
 
Da li b450, i 550,mogu da menjaju a320 plocu, ryzen 5 4650g je procesor, fali mi mesta za ssd na staroj a320
 
da
 
Da li može neko da mi kaže, može li na ovoj matičnioj ploči da se vrati predhodna verzija biosa, tj da pregazim ovu poslednju verziju? Pre mesec dana, za ovu moju matičnu ploču ''GIGABYTE B550M AORUS ELITE (rev. 1.3)'' sam skinuo i instalirao novu verziju biosa (verzija - FD). Međutim, pre nekoliko dana sam slučajno primetio da su na GIGABYTE-ovom sajtu povukli ovu novu verziju biosa, predpostavljam da je verovatno postojao neki problem sa tom verzijom pa su je zato i sklonili sa sajta. Zato sam mislio da li je bolje i da li mogu da se vratim na predhodnu verziju biosa (verzija - FC)?

https://www.gigabyte.com/Motherboard/B550M-AORUS-ELITE-rev-13/support#support-dl-bios
 
Hvala @danilo989 na odgovoru.
Da li sam te dobro razumeo,
ako ostanem na apu 5600g ili 5700g bez da u budućnosti koristim d-gpu i ako MB B450 zadovoljava konektore, nemam nikakve potrebe ići na b550, jer apsolutno niikakvih benifita nema?
Da li je tako, a ram će raditi i na b450 na 3600MHz?

radiće ram na 3600, ali je bolje po meni preći na b550. osim ako b450 ne nađeš po baš niskoj ceni i to neki jači model.
Da li može neko da mi kaže, može li na ovoj matičnioj ploči da se vrati predhodna verzija biosa, tj da pregazim ovu poslednju verziju? Pre mesec dana, za ovu moju matičnu ploču ''GIGABYTE B550M AORUS ELITE (rev. 1.3)'' sam skinuo i instalirao novu verziju biosa (verzija - FD). Međutim, pre nekoliko dana sam slučajno primetio da su na GIGABYTE-ovom sajtu povukli ovu novu verziju biosa, predpostavljam da je verovatno postojao neki problem sa tom verzijom pa su je zato i sklonili sa sajta. Zato sam mislio da li je bolje i da li mogu da se vratim na predhodnu verziju biosa (verzija - FC)?

https://www.gigabyte.com/Motherboard/B550M-AORUS-ELITE-rev-13/support#support-dl-bios

nemoj to da radiš, osim ako ne naiđeš na neki konkretan problem
 
Poštovanje,
Jedno pitanje i molba. Imam ploču Asus TUF B550 plus (iz potpisa). Može li neko da mi kaže kako da u BIOSu podesim brzine ventilatora, koju opciju da izaberem, da bi radili na malo većim brzinama, pošto mi ovako deluje da rade na nekih 40%?
I drugo, u BIOSu mi pokazuje da RAM radi na 2933mhz iako je Memorija na 3200. Imam tamo neke opcije da podesim na 3200 ali mi onda ne diže sistem, izbacuje neku grešku.
Verujem da su neke sitnice potrebne u podešavanjima, nisam baš vičan tome...pa rekoh, ad pitam nekoga ko bi mogao lepo da mi objasni šta da uradim.
Hvala unapred!
 
Bios kod Asus ploča je prilično standardan kroz više generacija i platformi. Pogledaj u uputstvima gde ima nameštanja za ventilatore, treba da ima više preset-a a može i da se menja ručno. Preset je obično: Normal, Quiet, Fast, Full speed, Custom gde može kriva da se namešta ručno. Postoje i razni programi za podešavanja iz windowsa.
Što se memorije tiče, neznam šta si gledao pod tim "tamo neke opcije". U glavnom se svodi na to da se uključi XMP koji Asus zove DOCP, samo namestiš DOCP =3200MHz i to uradi sve što treba, Ako neće, onda ili memorija nije "ona prava" ili BIOS treba da se ažurira, to obićno pomogne.
 
Bios kod Asus ploča je prilično standardan kroz više generacija i platformi. Pogledaj u uputstvima gde ima nameštanja za ventilatore, treba da ima više preset-a a može i da se menja ručno. Preset je obično: Normal, Quiet, Fast, Full speed, Custom gde može kriva da se namešta ručno. Postoje i razni programi za podešavanja iz windowsa.
Što se memorije tiče, neznam šta si gledao pod tim "tamo neke opcije". U glavnom se svodi na to da se uključi XMP koji Asus zove DOCP, samo namestiš DOCP =3200MHz i to uradi sve što treba, Ako neće, onda ili memorija nije "ona prava" ili BIOS treba da se ažurira, to obićno pomogne.
Šta bih ja bez tebe? Hvala od srca...živ bio!
 
Nazad
Vrh Dno