Šta je novo?

Amd Athlon X3 425 @x4 ili pak nije

Shein84:

Izgleda da nisi bio upravu u vezi l3 kesha, Godzilin 965 na 3.4ghz ima isti br. Gflops-a kao i B55 na 3.4ghz. Cisto sumnjam da je taj rez od 48 Gflops-a realan zato sto sam nasao rez-ove i7 920 koji su oko 50 gflopsa tako da cisto sumnjam da je tvoj proc. blizu i7.....e sad sta je u pitanju nemam ideju ali i mene zanima.....jednom prilikom sam klokova ovaj b55 na oko 3.8 sa nesto nizim naponom od 1.4 ili slicno i imao sam nerealno visok rezultat preko 60gflops-a al' to mi je odmah bilo sumnjivo i ako je prosao 40 krugova. Ne znam ima li kakve veze sa memorijom, moja je na 1333mhz.

Hvala Godzili ne rezultatima :wave:
 
Ma to linx baguje kad se overklokuje procesor po nekad, meni je na dual core izbacivao i po 70 gflopsa.
 
linx izgleda samo vama baguje, imate temu gde je i5 izvukao 60GFlopsa, i7 neklokovan oko 50, ortakov q6600 oko 42 izvlači, phenom II 965 na 3.5 izvlači 45GFlopsa minimum. Testirao sam neotključan proceosor i imao sam 32GFlopsa. Ili vam baguje linx ili imate feleričan procesor.
Testiraj 3Dmark vantage bez fizike, ako budeš imao preko 11k sve je ok.
 
Poslednja izmena:
Ovo sad ispade da je i 965BE felerican. Mozda je do 32-bitnog sistema, jer Godzilla i ja koristimo iste sisteme.
 
tu gubite 1 eventualno 2 gflopsa,kada se shine sve na all. Ja sa q6600 na 3.2ghz,all memory,42 izvlacim,na 3400 ide vec do 47gflopsa. Mada zaebite te linxove,ako vam komp/proc normalno sluzi za igranje ili neki ozb rad,to je to
 
Pa.......**ebem li ga sta je istina ovde :d
 
Istina je da je linx dobar test stabilnosti, a ne merodavan za merenje sirove snage cpu
 
Q6600 na 3.2 ghz 1.275V (milina)
h9x-Untitl.jpg

s tim sto sam uporedo radio jos neke stvari,drugi krug bi nabacio jos jedan gflops minimum ;)
Inace linx nije dobar test stabilnosti,jer pravi pauze nakon svakog kruga (hlade se jezgra) ;) Najbolji test je 8h sata igranja GTA na maximum ;) Ili prime+furmark
 
Poslednja izmena:
LinX je zasnovan na Intelovom Linpacku, zato Intelovi procesori pri testiranju dobijaju vise GFLOPS-ova.
Zakljucak : ne opterecujte se flopsovima.
 
Sta je zakljucak.......32 gflops-a zbok l3 cash-a koji nije dobar ili nista od toga. Meni deluje da proc. lepo radi
 
A što ga lepo ne baciš na 3Dmark vantage, da budeš sto posto siguran.
 
Nisam uspeo da uradim 3d vantage ali sam uradio 3dmark06. Rezultat je oko 5000 sto je u skladu sa Phenom II x4 965/955 na 3.6ghz a i 34 glopsa je u skladu sa Godzilinim rezultatom u linxu.
 

Prilozi

Ja kad moj vratim na def, odnosno na athlon x3 445 u linxu imam 19.nesto tako da je razlika vise nego vidljiva cak i kad je na def taktu (3.1).
Ima li veze na koliko je postavljen ovaj Problem Size i memorija? Mozda to pravi razliku?
 
Poslednja izmena:
Svaka čast, a zašto nisi vantage?

Pojma nemam zasto nece da radi.....prijavljuje phisyh.dll missing.Ako neko zna u cemu je prob. bio bi mu zahvalan.

Problem size nema veza sa brojem Gflopsa, jedino je razlika u vremenu koje je potrebno za jedan krug :wave:

Ali i dalje me zanima kako i zasto si ti izvuka preko 45 gflops-a :wall:
 
Cpu je na 1.36v u biosu ali u linxu pod opterecenjem raste do 1.39 kada proveravam Cpu-z.E asd mozda moze i nesto nize, probacu uskoro da nadjem minimalni stabilni napon za 3.6ghz. Nb i ostali naponi su na Auto u biosu :type:
 
Sad sam probao moj na 3.378GHz i imam 41.58. Evidentno je da sa malim promenama frekfencije dobijam mnogo razlicite rezultate u linxu.
@Ateluv
Jesi iskljucio Pysix test? Mozda zato?
 
Nisam uspeo da uradim 3d vantage ali sam uradio 3dmark06. Rezultat je oko 5000 sto je u skladu sa Phenom II x4 965/955 na 3.6ghz a i 34 glopsa je u skladu sa Godzilinim rezultatom u linxu.

Gledam ovaj tvoj rez pa mi nije jasno kako ja sa mojom konfiguracijom u 3dmark 06 imam 16700 marka a ti preko 17k? 16700 je sa cpu na 3.4ghz, jeste da je tvoj na 3.6 ali ti je grafika dosta slabija.
 
Da video sam i ja posle u "moja mashina" da mu je karta debelo OC. Moja je def, jos uvek.
 
nije mi jasno kako vi imate 34 u linx-u dok ja imam na istoj brzini 47...
 
nije mi jasno kako vi imate 34 u linx-u dok ja imam na istoj brzini 47...

Pojma nemam zasto vi imte preko 45 gflopsa-a, gledao sam u overclock podforumu gde su 3dmark rezultati, moji rezultati se poklapaju sa P II 955/965 na 3.6ghz.

Jedino da probamo u realnom radu, pa da uporedimo rezultate ili neki drugi test?

Sto se napona tice, nisam jedini kome napon varira i to na gore :d i mene cudilo

Ne slazem se da je gtx275 mnogo bolja od 5770:d
 
Isto sam se čudio, mislio sam da je feleričan CPU, ali kolko sam shvatio, mislim da nisu lepo podesili napon, po mom misljenju 1.4 - 1.425 treba da ide napon za CPU i vrlo malo CPU NB da digne.
Kao da nema dovoljno snage da izvuče više flopsova pri max. opterećenju.
 
Isto sam se čudio, mislio sam da je feleričan CPU, ali kolko sam shvatio, mislim da nisu lepo podesili napon, po mom misljenju 1.4 - 1.425 treba da ide napon za CPU i vrlo malo CPU NB da digne.
Kao da nema dovoljno snage da izvuče više flopsova pri max. opterećenju.

Ne znam kolko ima smisla ovo sto pises. Da procesor nema dovoljno napona on bi resetovao ili zamrzo mashinu a ne smanjio broj flopsa, verovatno si zato napisao "kao".
Najbolje da uzmemo neki cpu bench i svi lepo istestiramo, ovo zaje****nje sa linxom uopste nema smisla, linx je stabiliti test a nama treba bench test.
 
Ne mora da se resetuje, može znatno sporije da izvrši instrukcije, odatle se i javlja manji broj flopsova.
 
Nazad
Vrh Dno