Šta je novo?

AMD Athlon 64 x2 4000+ 2,7GHz

dragoljub89

Cenjen
Učlanjen(a)
15.08.2010
Poruke
39
Poena
154
Poz drugari. Kao prvo nemam pojma o Overclockingu :) Citao sam malo po forumima ali mora malo dublje da se pristupi tome. Naime imam procesor naveden u naslovu koji radi na 2,1 po default-u,i maticnu K9N Neo V3,2x1gb rama(nisu iste ram memorije :S). Pokusavao sam nesto u biosu ali nikako nisam uspevao da nadjem dobru kombinaciju svih onih parametara za koje ne znam ni sta znace :) cackao sam sve one vrednosti ali nisam uspevao uopste da pokrenem racunar,izbacivao je gresku pri overclockingu. Onda sam vratio sve na default i pomerio sam samo CPU FSB Frequency (po defaultu je 200.9) na 205 i upalio sam komp i vidim da se procesor malo kloknuo. I pocnem ja tako da dizem po 5,(save & exit,i odmah u bios,pa opet +5 save & exit i naguram do 265,i vise nisam hteo,verujem da moze i jos) Pustim sistem da se podigne i vidim procesor sljaka na 2.7GHz Udjem u igrice neke koje su mis seckale,ono pocelo da klizi,sve extra,temperatura je ok... E sad,problem se javlja kad se racunar restartuje ili ugasi,pri sledecem paljenju opet prijavljuje gresku pri klokovanju. Ja pocnem opet da cackam CPU FSB Frequency i provalim da nece da prihvati podesavanja od malopre,ali ne budem lenj pa opet krenem 5+5 i opet doguram do 265 i pustim sistem da se digne i opet sve sljaka. Dakle zanima me jel moze to nekako da se dotera da ne moram stalno iznova da podesavam i zasto moram da dodajem 5+5,kad napravim vecu razliku sistem nece da se digne :S20130530_141631.jpg
clock.jpg Ne znam dal ste me razumeli sve,sta vam nije jasno pitajte :) Bas me zanima vase misljenje... Poz
 
Moras malo i napon CPU-a da podignes, koliko vidim, tebi stoji na auto.
 
Za povećanje napona mu treba i bolji cooler od box-a

Dragoljube, klokovanje tog 4000 mnogo zavisi od matične ploče, ja sam mog 4400 terao na FSB 265, tj 2992 Mhz na Biostar NF520-LE ploči, za slikanje ( ulazak u win ) je mogo da ide i na FSB 275 tj 3162 Mhz, naravno bez povećanja napona
To što si ti postigao je, može da se kaže, neki maximum

To što gubi podešavanja je sigurno do ploče
 
Poslednja izmena:
Izgleda da mu je 265 max,pokusao sam da izguram max koliko moze i nece preko 265,sto u principu nije lose,s'obzirom koliko je bio,samo me nervira sto moram da cackam bios kod svakog paljenja jer pri svakom novom paljenju prijavljuje gresku pri klokovanju... Ima li neko ideju kako to da se ispravi? Temperatura mi je posle par sati igranja Battlefield Bad Company 2 oko 45. Poz
 
Pusti ga u Prime 95 minimum 1 sat,moze to i bolje, samo moras malo i memorije da podesavas i napon na NB.
Napisi koje su memorije pa da nademo stabilne latencije.
iskljuci cool and quiet i spread spectrum
 
Poslednja izmena:
Sta konkretno radi taj Prime 95,malo sam nesto proguglao,vidim da je to neki softver za klokovanje...? U principu,meni je dovoljno da on radi na ovih 2.7Ghz,ali da bude stabilan,ali ne bih se bunio da ga isforsiram ako moze i bolje. Ove 2 memorije su u racunaru,vec sam rekao da nisu iste :S
ram1.jpg
ram2.jpg
 
Prime 95 je stress test uglavnom za procesor i memorije,tako da mozes da proveris koliko je stabilan klok.
Nisam poverljiv prema OC iz windowsa,bolje to radi iz biosa.
U biosu rucno podesi memorije na 5-5-5-15-21-4 i podigni voltazu memorije na 2.0v. smanji HT na x3,iskljuci cool and quiet i spread spectrum,mnozilac pdesi na 10.5x270 i podigni malo voltazu proca,dobices malo preko 2.8ghz
Max temperatur za tvoj proc otprilike 55 stepeni.
probaj da ti memorije rade na 800 mhz
prva ti je 667mhz druga 800.
 
Poslednja izmena:
Ako ti zapiste memorije ugasi na salter i izvadi naponski kabal na minut ili comp nece da upali odradi Clear CMOS-reset bisa,vratice ti sve na normalna podesavanja.
To je potpuno normalno kod OC
Ja to radim od 2003(sta se moze uvek manjak para da se kupi nesto jace)
Na novom nemam potrebe proc je prejak za ostatak.
 
Poslednja izmena:
Iz biosa sam ovo do sad i radio. Ne mogu da nadjem to podesavanje memorije u biosu (5-5-5-15-21-3,ne znam gde to da podesavam)i ne znam gde se namesta taj HT,a mnozilac ako je to to sto sam nasao mi je max 10,nema 10,5. Ja sam skupljao pare za novu masinu ali uvek je nesto drugo bilo prece,mozda bude neki upgrade ove postojece,ali za sad mi je OC dosta poboljsao rad ove starudije. Poz
 
Nista novo nisam uradio,ali vise ne moram da cackam po biosu posle gasenja ili restarta,izgleda da je prihvatio klokovanje :) Cak sam instalirao Battlefield 3 i radi na low solidno,dusu cu da mu izvadim :cool: poz
 
Nazad
Vrh Dno