Šta je novo?

AMD 1090t i TurboCore

iwcham

Slavan
Učlanjen(a)
29.04.2005
Poruke
1,426
Poena
360
Uzeh 1090t, Asus ma489gtd pro i Ati 6950@6970 2gb. Sve radi vrhunski :) Dok ne dodje cooler na leto, hteo sam da odradim neki oc koji dozvoljava Stock cooler. RAdi npr. lepo na 3.6Ghz malo undervoltovan, sa svim energy efficience setovanjima na on (c&q...) Zanimaju me 2 stvari za sada. Da li turbo core dize klok 3 jezgra sa 3.6Ghz na 4GHz, i da li core temp lepo cita temperature? Posle 1h igranja Nfs 2010, max temp je 41c? Sto se tice Turbo Core, ovo pitam jer iako je Turbo Core ostalo ukljuceno u biosu, cim se pokrene neki program, sva jezgra skoce na 3600.
 
Poslednja izmena:
Ako hoćeš neki veći OC, onda moraš da disable-uješ Turbo Core iz biosa. Još jedna stvar: Ako nameravaš OC sa box kulerom, onda znaj da ti je tih 3,6Ghz limit, jer meni je 3,6Ghz bio limit na mom procesoru, ako hoćeš veći OC, onda kupi neki ozbiljniji kuler.
To što ti sva jezgra skoče na 3,6GHz, to je samo u momentu kad pališ igru ili imaš neke dodatne sistemske(ili procese od tvojih aplikacija koji ti rade u pozadini), jer igra ne traži svih 6 jezgara sigurno.
 
Poslednja izmena:
Uzmi kuler kao moj ili kao shto ima Mortification i prelazish 4ghz 100% ;)
 
Uzecu sigurno neki Megahalems ili Noctua ndh 14, kad udare vrucine. Stavio sam cooler u biosu na Turbo, i dere se kao blesav, ali temp. u igrama ne prelazi 42c. Zanima me da li sada prilikom igranja idu ta 3 jezgra na 4Ghz, s obzirom da je Turbo Core ukljucen u Bios-u, i da je cpu klokovan na 3.6Ghz?
 
dal je moguce da je samo ovaj moj mrtvi 1055 ne stabilan preko 3,5 sa 1,375
tj moze on malo vise al uz nenormalan napon
****m ti sve da ti ****m!
 
dal je moguce da je samo ovaj moj mrtvi 1055 ne stabilan preko 3,5 sa 1,375
tj moze on malo vise al uz nenormalan napon
****m ti sve da ti ****m!

moj sa 1.375 ide do nekih 3650-3700,a za 3850 mu treba 1.43...Za 4ghz mu treba ****nih 1.475-1.48,mada ja ne mogu da ga namestim da prodje linx...Ne trazi cpu jos napona(to je greska 0x000000124),nego mi linx pukne posle 3 minuta...Nista ne pomaze,i iskreno razmisljam o prelasku na sandy...
 
pa ni meni ne puca
nego mi linx izbacuje on qnan0 residendial :S
nisam vise pametan sta da radim
 
moj sa 1.375 ide do nekih 3650-3700,a za 3850 mu treba 1.43...Za 4ghz mu treba ****nih 1.475-1.48,mada ja ne mogu da ga namestim da prodje linx...Ne trazi cpu jos napona(to je greska 0x000000124),nego mi linx pukne posle 3 minuta...Nista ne pomaze,i iskreno razmisljam o prelasku na sandy...

Izgleda da si ubo loš primerak, ne treba zbog toga da prelaziš ba SB...osim ako ti pare ispadaju iz džepa...
Kakva je situacija sa Prime-om? Jesi li testirao njim? Cinebench 11.5 jedno desetak puta za redom?
 
Prime nisam probao,a ni cinebench...

Inace,na 3.6 sa 1.375 vrti linx koliko hoces...Ostavljao sam ga po 8 sati sa celom memorijom i sve ok...

A na Sandy cu sigurno da predjem kada budem imao kesa,cisto da vidim kako radi...
 
A bre ljudi, hoce li nek da odgovori ono sto sam pitao u vezi Turbo Core :) Da li uvek povecava za +400mhz? Recimo kloknes na 4Ghz i ostavis uklj. hoce li da pokusa da digne na 4.4Ghz?
 
ja sam ranije clockovao na 3.2 + turbo = dize na 4.0ghz :p
 
dal je moguce da je samo ovaj moj mrtvi 1055 ne stabilan preko 3,5 sa 1,375
tj moze on malo vise al uz nenormalan napon
****m ti sve da ti ****m!
I moj je takav, izgleda da imamo neki lude primerke koji trazhe nenormalno mnogo struje, meni na 3.9ghz radi sa 1.45v tako ga sad drzim, a za 4 trazhi 1.48-1.49
shto je mnogo mnogo je..
 
A bre ljudi, hoce li nek da odgovori ono sto sam pitao u vezi Turbo Core :) Da li uvek povecava za +400mhz? Recimo kloknes na 4Ghz i ostavis uklj. hoce li da pokusa da digne na 4.4Ghz?

To već nije realno. Tako visok OC ne može sa uključenim Turbo core da se dostigne.
 
Poslednja izmena od urednika:
A bre ljudi, hoce li nek da odgovori ono sto sam pitao u vezi Turbo Core :) Da li uvek povecava za +400mhz? Recimo kloknes na 4Ghz i ostavis uklj. hoce li da pokusa da digne na 4.4Ghz?

nisam video niti jedan thuban koji radi na 4.4 na vazduhu 24/7,a kamoli sa ukljucenim turbom...Stavi ga da ti radi na 4ghz i to je saasvim dovoljno...
 
4.4 GHz na vazduhu!? :test: :shock:
 
Ma to sam naveo kao 4.4Ghz kao na primer samo. Inace ne znam sto se bunite kad stavljate 1055t na 1.475 i kazete da je to mnogo. Pa na toj vcore Turbo Core gura sve Thubane? Nije mi jasno... Znaci, 1.475 je opustena varijanta cim fabrikana rade na toj vcore....Zar ne?
Ako radi turbo core, zar ne bi trebalo da u core temp vidim vece frekvence za ta 3 jezgra kad je cpu pod load? Ja vidim za sva 3.6Ghz?!
 
Poslednja izmena:
Ma to sam naveo kao 4.4Ghz kao na primer samo. Inace ne znam sto se bunite kad stavljate 1055t na 1.475 i kazete da je to mnogo. Pa na toj vcore Turbo Core gura sve Thubane? Nije mi jasno... Znaci, 1.475 je opustena varijanta cim fabrikana rade na toj vcore....Zar ne?
Ako radi turbo core, zar ne bi trebalo da u core temp vidim vece frekvence za ta 3 jezgra kad je cpu pod load? Ja vidim za sva 3.6Ghz?!

Kad mu zatreba on skochi na 3.6GHz a ovako radi na 3.2.
 
Poslednja izmena:
Evo sad sam pustio WoW u Windowed, i AMD overdrive. Znaci kloknuto na 3.6Ghz i Turbo Core enabled u Biosu. Ali Amd overdrive cita da sva jezgra rade na 3612Mhz?
 
Evo sad sam pustio WoW u Windowed, i AMD overdrive. Znaci kloknuto na 3.6Ghz i Turbo Core enabled u Biosu. Ali Amd overdrive cita da sva jezgra rade na 3612Mhz?

Probaj preko everesta da proverish vidi koliko ce da chita ako je upaljen turbo ochitace 4ghz ovaj fazon kao na slici samo desni klik i refresh --->
 

Prilozi

  • re.PNG
    re.PNG
    264.9 KB · Pregleda: 64
Bio je klok za cpu i frekventca za Turbo Core ista, tj. 3.6Ghz, pa ocigledno da nije radilo :p Stavio sam Za Turbo Core 4Ghz i sada skace od 3.6Ghz na 4Ghz. Vcore varira od min. 1.112 kada je pod c&q na 800mhz do max 1.428 (a ovo iz nepoznatih razloga, tj. bez potrebe, kad ucitava recimo neku glupost na sec sibne vcore na 1.4...) Kada pustim prime95, radi ali padne vcore na 1.332. Jel ovo sve ok? Kako bi moglo da se izbegne ovo bezrazlozno skakanje voltaze?
 
Poslednja izmena:
Bio je klok za cpu i frekventca za Turbo Core ista, tj. 3.6Ghz, pa ocigledno da nije radilo :p Stavio sam Za Turbo Core 4Ghz i sada skace od 3.6Ghz na 4Ghz. Vcore varira od min. 1.112 kada je pod c&q na 800mhz do max 1.428 (a ovo iz nepoznatih razloga, tj. bez potrebe, kad ucitava recimo neku glupost na sec sibne vcore na 1.4...) Kada pustim prime95, radi ali padne vcore na 1.332. Jel ovo sve ok? Kako bi moglo da se izbegne ovo bezrazlozno skakanje voltaze?

Normalno je, napon se smanjuje/povećava u zavisnosti od zahteva aplikacije kad ti je uključen C&Q. Kad nije uključen, onda znači da ploča ima vdroop(nelom veći, nekom manji :d), pa zbog toga varira radni napon procesora.
 
Da znas bre brate. Kad sam imao 6000+ koji nije mogao da makne ni 100mhz usijavao se leti pod box-om u igrama pa i dan danas sljaka kod burazera bez problema :)
 
Joj bre ljudi, samo vas gledam...

Imao sam 1055T, default Vcore mu je bio 1.475V. I tako je radio na svojih 2800MHz i dizao Turbo do 3400MHz cini mi se...
Onda sam ga odvrnuo na 286*14 i roknuo Vcore za dva koraka, iliti 1.488V
Hladjen Megahalemom i dve Noctue NF-P12...



Nemojte da Vas buni minimalna temperatura, baguje senzor, kao i na vecini X6 modela. :)

Odvrcite te napone i igrajte se kao ljudi. :)
 
Poslednja izmena:
fazon je sto je ovom mom default 1,425
a kolko sam kontao on je deklarisan na 1,35
ploca nije losa ,doduse ima 4pina za cpu ali ima 8+2 phase
i nikako ne mogu da predjem tih 3,5 stabilno
il pak mogu al uz abnormalno velik napon
 
Poslednja izmena od urednika:
Ma isklucite taj turbo core, kao prvo nije efikasan kao intelov, kao drugo poboljsava performanse samo kod programa koji koriste manje od 4 jezgra
i kao trece moze da smanji performanse kod programa koji koriste 4 i vise jezgra (zbog kruznog ukljucivanja jezgara koje je jelte lose izvedeno)
 
Normalno je da napon varira u zavisnosti od opterecenja kada je ukljucen Turbo jer se mora obezbediti stabilnost pri nesto vecem kloku. Mana je sto povecan napon dobija ceo cip, odnosno dobijaju ga i ona jezgra koja nisu opterecena (njihov klok je smanjen), ali to ce se resiti na Buldozeru. Pad napona na 1.332v pri punom opterecenju je sigurno posledica vdroopa, pa se treba malo igrati sa LLC podesavanjima, ali ne znam kako ce se to odraziti na Turbo.

@Karke
Overi
 
Nazad
Vrh Dno