Šta je novo?

AMD’s Next Gen x86 High Performance Core is Code Named “Ryzen”

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nikad nisam uzimao AMD CPU, ali ako je ovo istina i Intel drastično ne smanji cene prelazim na drugu platformu. Nadam se da će rezultati i u gamingu biti ovako dobri. Neverovatan odnos cena / performanse ako ne ovo istina.

Bice, ne brini. U najgorem slucaju na nivou Ivy Bridge / Haswell procesora. ;)

Sa druge strane, po pitanju cena uopste nisam optimistican.
 
Za ovo si jedino u pravu.. nema uticaja na nekih 5% udela u ceni.
Koliko kosta z270x cipset ili bolje kolika je nadoknada koju recimo placa Asus po ploci za isti?

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Da ste vi zivi i zdravi, godinama je AMD imao bolje i jeftinije procesore pa niti je Intel spustao cene niti je AMD presao 30℅.. Mnogo je onih koji kupuju samo Intel, slicno bi moglo da se dogodi i sada..

Podseti nas samo kada tačno, vidim internet prepun Bulldozer konfiguracija.

Nisu kupovali ljudi Intel što su mazohisti, već što ima se otplatio 5x do sada.
Vozim Sandy Bridge od 2011. o čemu mi pričamo. Pa ljudi kola češće menjaju nego Intel-ovci i5-ice.


Al ako su ovi rezultati bar približno tačni, 1600x mi se čini kao sledeći proc.
 
Da ste vi zivi i zdravi, godinama je AMD imao bolje i jeftinije procesore pa niti je Intel spustao cene niti je AMD presao 30℅.. Mnogo je onih koji kupuju samo Intel, slicno bi moglo da se dogodi i sada..

:) Bese neka velika presuda EU komisije protiv intela i neka odsteta od milijard(ice) eura zbog uslovljavanja velikih igraca od strane Intela da ugradjuju njihove procesore umesto AMD-a. Islo je AMD-u solidno, ali su onda debelo flopnuli sa FX-om I vise nego Intel sa netburstom (Pentium IV). razlika je sto Intel ima debeeeelu finansijsku potporu.
 
Koliko kosta z270x cipset ili bolje kolika je nadoknada koju recimo placa Asus po ploci za isti?

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
Koliko god da plača Asus, toliko plača i GA, MSI, Asrock, Biostar...
 
Razumem, nego pitam koliko?

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Islo je AMD-u solidno, ali su onda debelo flopnuli sa FX-om I vise nego Intel sa netburstom (Pentium IV). razlika je sto Intel ima debeeeelu finansijsku potporu.

Po meni nije toliko flop sam FX već ono što se desilo posle, neizbacivanje bilo kakve sledeće generacije u dogledno vreme i višegodišnje oslanjanje na generaciju koja ima isti IPC kao Phenom II.
 
Cenim, bar polovinu preporučene cene.
Cenis ili znas? Nastupio si poprilicno sigurno, a mene ta informacija zanima, pa sam se nadao da imas pouzdan izvor. Medjutim, kako mi izgleda, ti si to nesto nacuo, pa ti ce cini, pa 95% cene ploce, pa sad 50% preporucene cene... Slab si mi ti izvor za to sto me zanima.

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ne, mozda i imaju, znam da veliki proizvodjaci auto delova imaju slicne sporazume, cak Saks i Valeo brendiraju proizvode onog drugog kao svoje.
Mene zanima da li npr Asus pravi z270 cipset ili ga kupi od Intela i ugradi i koliko to kosta (samo cipset, bez drugih delova ploce)? Mislio sam da to znas.

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Kakav međusobni sporazum kad najjeftinije ploče koštaju manje od 50€ ? I na njih možeš da staviš procesor od 300€. Ploča ispada najjeftinija komponenta. Skuplji su i CPU i GPU i SSD, sad i RAM, i dobro napajanje, pa čak i obično parče lima koje zovemo kućište. A najbitnija je. Za 70-90€ je ogroman izbor dobrih ploča, za (skoro) svačiji ukus (i potrebe :) )

Što se proizvođača tiče, ne verujem da Asus to može da pravi. To prave Intel i GloFo
 
Poslednja izmena:
Po ovim testovima na cpu z multithreaded i 8350 ima veci skor od 3770 tako da to ne znači puno, sačekamo testove. Ipc jeste 40 viši od excavatora u single thread, ali ništa spec u odnosu na Intel, a nivo brodvela u najboljem slučaju. Mislim da će od cena sve sa zavisi
 
Jesmo li mi sigurni da u ovim testovima nije radio XFR?

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Po ovim testovima na cpu z multithreaded i 8350 ima veci skor od 3770 tako da to ne znači puno, sačekamo testove. Ipc jeste 40 viši od excavatora u single thread, ali ništa spec u odnosu na Intel, a nivo brodvela u najboljem slučaju. Mislim da će od cena sve sa zavisi

Slažem se.

Od cena samih procesora, a posebno matičnih ploča.
 
Chipset iskljucivo proizvodi Intel i prodaje proizvodjacima ploca, ima prava na sve vezano za socket, chipset, cpu, komunikaciju chipset spu itd itd...
 
Što su grešili, grešili su. Sada sledi
24wwyz9.jpg
 
Jel to proslo kroz kos ili pored kosa, ne vidi se najbolje :d


6KuJql6.png
 
Poslednja izmena:
^ :d
 
Intel i da hoće, sada, kratkoročno NIJE U MOGUĆNOSTI da izbaci 8-core dizajn za nas smrtnike, jer prvo mu se to ne isplati sa trenutnom poslovnom politikom, a drugo, takav bi se grejao ohoho više.

Najviše što mogu je da sredinom 2018, kada se ionako planira 10 nm Canonlake za desktop, da tada izbace 6-core.

AMD je ovim potezom napravio neverovatno pametnu stvar, koja će, u to sam ubeđen, vrlo pozitivno biti primljena kako od kompanija tako i od nas consumera.

Samo hipotetički gledano, eventualni Intel 8-core na 4.2 GHz i integrisanom grafikom bi MASOVNO trošio energije, rađen po trenutnom 14 nm+ procesu, i trošio bi i više od 140 W...

Gesendet von meinem GT-I9295 mit Tapatalk
 
Kazu da ce njihov 8 core 16 threads biti u rangu 6800k.
Mada uvek se hvale pre nego sto izbace na trziste, iskreno se nadam da govore istinu :D
 
Intel i da hoće, sada, kratkoročno NIJE U MOGUĆNOSTI da izbaci 8-core dizajn za nas smrtnike, jer prvo mu se to ne isplati sa trenutnom poslovnom politikom, a drugo, takav bi se grejao ohoho više.

Najviše što mogu je da sredinom 2018, kada se ionako planira 10 nm Canonlake za desktop, da tada izbace 6-core.

AMD je ovim potezom napravio neverovatno pametnu stvar, koja će, u to sam ubeđen, vrlo pozitivno biti primljena kako od kompanija tako i od nas consumera.

Samo hipotetički gledano, eventualni Intel 8-core na 4.2 GHz i integrisanom grafikom bi MASOVNO trošio energije, rađen po trenutnom 14 nm+ procesu, i trošio bi i više od 140 W...

Gesendet von meinem GT-I9295 mit Tapatalk

Ako su napravili pametnu stvar i 10% da ugrabe kupaca od Intela ima da ih itekako finansijski zakrpi :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno