Šta je novo?

Amazon Fire TV



WiFi 6E:

Wifi6E.jpg
 
Poslednja izmena:
Uh uh napraviše Amazona boljeg od Šilda. 😄 Još malo ima 10gb protok da gura, u sledećoj reviziji kod Rusa.
 
Da li je iskocilo resenje za skyshowtime i problem na 4k televizorima? Skoro sam promenio TV sa starog 1080p ekrana na malo veci 4k i pri paljenju skyshowtime se setim da se vidi samo cetvrtina slike na 4k ekranima.
Ako se dobro secam to se resava podesavanjem rezolucije u firesticku, ali tako razlupam i Stremio i Prime video rezoluciju na nizu, pa da li ima neko resenje? Koristim poslednju verziju 1.13 od 2 decembra :)
 
Da li je iskocilo resenje za skyshowtime i problem na 4k televizorima? Skoro sam promenio TV sa starog 1080p ekrana na malo veci 4k i pri paljenju skyshowtime se setim da se vidi samo cetvrtina slike na 4k ekranima.
Ako se dobro secam to se resava podesavanjem rezolucije u firesticku, ali tako razlupam i Stremio i Prime video rezoluciju na nizu, pa da li ima neko resenje? Koristim poslednju verziju 1.13 od 2 decembra :)
Ja u poslednjim 10ak paljenja SST normalno vidim sliku, a ranije jeste bilo tako. Da li je nešto promenjeno u međuvremenu, ne sećam se.
 
Ja u poslednjim 10ak paljenja SST normalno vidim sliku, a ranije jeste bilo tako. Da li je nešto promenjeno u međuvremenu, ne sećam se.
Koju verziju imas SST i koji firestick i koji tv :)
 
Evo mene opet. Koji je najbolji metod za blokiranje update? Pokusao sam 2 ili 3 nacina ali ne funkcionise, ne znam da li je ijedan predvidjen za FireOS 8. Za sada launcher funkcionise normalno i posle restarta... Zato bih voleo da blokiram update.
 
Naisao sam na jedan problem. Ne uspevam da uradim restore podataka sa TiviMate.. Znaci, uradim backup na starom Firesticku, fajl prebacim na novi Firestick, verzije aplikacije (TiviMate) su iste, pokrenem TiviMate na novom sticku, prijavim se, idem na opciju "Restore", ali ne vidi fajl nigde, nema ga u folderu gde sam ga stavio. Pokusao sam i sa URL, tj uploadujem fajl na GoogleDrive, ukucam URL, pise "restore succeful" tako nesto, ali ne vrate se podaci, nema lista.

Zatim, na novom Firesticku udjem u TiviMate, odem na opciju Backup, izaberem da napravi Backup u folderu "Download", i napravi ga (naravno, prazan fajl jer nema lista u tiviMtate) ali kada odem na restore i pomenuti folder Download, on nadje i odradi restore. Znaci stari fajl uopste ne pronalazi ali kada se napravi novi backup, on ga pronadje.. Ima li neko resenje za ovo?

Mislim da ce ovo u kantu ili na oglas. Isto se desava i sa STB Emu aplikacijom. Fire radi lepo, fluidniji je ali ocigledno je problem sa restore fajlovima, a ja nema sanse da imam strpljenja da sve ponovo popunjavam u aplikacijama.
 
Poslednja izmena:
Kopiras taj bekap na download. Zatim napraviš bekap prazan. Potom taj bekap stari preimenuješ ime komplet od tog praznog i onda ga tivimate vidi u download folderu i vrati.

Kod vraćanja preko URL treba se koristiti link sa sajta ili web strane ako je imate sa gdrive neće tako da povuče fajl.
 
za gdrive ide link umesto primer:
Kod:
https://drive.google.com/file/d/XXXXXXXXXX/view?usp=drive_link
ide link u formatu
Kod:
https://drive.google.com/uc?id=XXXXXXXXXX
 
Kopiras taj bekap na download. Zatim napraviš bekap prazan. Potom taj bekap stari preimenuješ ime komplet od tog praznog i onda ga tivimate vidi u download folderu i vrati.

Kod vraćanja preko URL treba se koristiti link sa sajta ili web strane ako je imate sa gdrive neće tako da povuče fajl.
Nece to, probao sam odmah, davno sam to radio i funkcionisalo je ali sa ovim nece pa nece. TiviMate sam prekucao, nisam imao puno ali zato STB Emu.. uh, polako, kad budem dokon 😃
 
Ja sad probao i radi. Onda su ti zaključana prava na stick ili nisi otvorio u gdrive deljenje fajla.
 
Kako mislis "zakljucana prava na stick"? Stick bio nov, ja uneo svoj mejl sa proslog, gde se uopste to "otkljucava" ako je to moguce?
 
Kojoj aplikaciji? STB ? Ljudi, vide se fajlovi, ne vidi se stari fajl, stari backup, sa starog Firesticka. Odem u STB na starom sticku, uradim backup, ode u "Download", taj fajl prebacim u novi stick, u folder "Download", pokrenem STB na novom sticku i napravim novi backup, sad taj novi backup odem na rename kopiram ime fajla, obrisem ga, selektujem backup iz starog Firesticka, preimenujem sa onim od malopre. Pokrenem STB, restore, i NEMA fajla. Kada uradim backup na novom Firesticku i kada odem na Restore, on vidi taj backup. Problem je sto ne vidi stari sta god radio.

Pade mi na pamet da deregistrujem stari firestick, samo ne znam ima li kakvih posledica po novi jer koristim isti mejl i profil na novom i starom. I isto tako muci me sto u starom firesticku mogu da otvorim folder android/data dok na novom ne mogu. Dozvole nisu problem, jednostavno nece
 
Poslednja izmena:
Definitivno je problem Firestick i dozvole.

Stari firestick MAX, odem u aplikacije, nadjem STB Emu, pod dozvolama pise STORAGE a ispod pise ALLOW, sve znaci, u novi MAX odem u STB Emu, pod dozvole pise STORAGE ali ispod pise MEDIA, kad tu kliknem onda pise "Allow access to media files". Tako isto za vecinu aplikacija. Uradio fabricki reset, stavio novi nalog, znaci, sad nema nikakve veze sa starim MAX-om.

Sve isto pokusao sa Backup fajlovima, isti djavo, ne pomaze nista.
 
Mislim da ce ovo u kantu ili na oglas. Isto se desava i sa STB Emu aplikacijom. Fire radi lepo, fluidniji je ali ocigledno je problem sa restore fajlovima, a ja nema sanse da imam strpljenja da sve ponovo popunjavam u aplikacijama.
Ja vec 5 dana nemam snage da ga otpakujem, a tvoje poruke ce me ojacati :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:

 
Hajde neces ga u grob odneti, pu pu, daleko bilo. Ako koristis nesto, STB, TiviMate, probaj taj backup i restore pa nam bas javi, mene bas zanima sta je problem. Nisam nikakav duduk, radio sam to 100x do sada ali evo, ovaj zeza, ne znam jel samo do mene...
 
Evo kako ovi OTG adapteri sa Aliexpresa lepo pasu :)
 

Prilozi

  • photo_2023-12-27_23-07-14.jpg
    photo_2023-12-27_23-07-14.jpg
    97.2 KB · Pregleda: 72
Ma to felerican stick, to sad ne mozes da uvalis nekome ni za 20e, u stvari mozda i mozes, evo meni... 😁
 
Nije feler, bice da je to s namerom, do sad se niko ovde nije oglasavao povodom toga, da ima MAX 2gen a da je pokusao backup/restore. Ili bar da vidimo koje dozvole imau pojedine app. Verovatno se moze resiti sa Adb i nekom komandom, da se da pristup svim fajlovima a ne samo medijskim.
 
Nije to do amazona, jednostano novija verzija androida. Mada ne vidim sta je problem. Meni nije video backup od kodija, u dozvolama stavio all files i sve ok.
 
Hajde neces ga u grob odneti, pu pu, daleko bilo. Ako koristis nesto, STB, TiviMate, probaj taj backup i restore pa nam bas javi, mene bas zanima sta je problem. Nisam nikakav duduk, radio sam to 100x do sada ali evo, ovaj zeza, ne znam jel samo do mene...
A jesi probao backup sa starog da ubaciš u root od novog, a ne u folder download ili bilo koji?
 
Ja sam na novijim Android boxovima sa Android 11 radio backup i restore komandama "adb backup..." i "adb restore..." i to radi odlicno cak i kada se ne moze pristupiti /sdcard/Android/data folderu. Probaj tako.
 
Nije to do amazona, jednostano novija verzija androida. Mada ne vidim sta je problem. Meni nije video backup od kodija, u dozvolama stavio all files i sve ok.
Pa brate kako kad nemaju aplikacije zahtev za sve fajlove. Odem u STB vidim dozvole i pise "Storage / MEDIA".
A jesi probao backup sa starog da ubaciš u root od novog, a ne u folder download ili bilo koji?
Ne moze jer recimo STB nema opciju da pronalazi fajlove prilikom restore, jer backup pravi u folderu Download.
Ja sam na novijim Android boxovima sa Android 11 radio backup i restore komandama "adb backup..." i "adb restore..." i to radi odlicno cak i kada se ne moze pristupiti /sdcard/Android/data folderu. Probaj tako.
To nisam nikad radio, nisam upucen pa cu da proguglam pa i to da probam ☺️

Vec napamet ne kapiram kako funcionise :D
Okej, kapiram, povezem Firestick na TV, ukljucim, na net, na adb shell pm list packages -f -3 izlistam instalirane aplikacije, nadjem STB recimo, to mi je jasno, zadam komandu za backup, e tu me zbuni, kako taj backup da prebacim na novi stick, otkacim stari, prikljucim novi, jel dovoljno samo da lupnem komadu za restore ili sta vec? ono najbiutnije, gde se uopste cuva backup odradjen sa adb ?
 
Poslednja izmena:
Na primer, bakup Stremia:
Kod:
adb backup -apk com.stremio.one -f "D:\Files\stremio.adb"
stremio.adb ce biti u D:\Files na lokalnom PC.
Posle uradis restore na drugi stick sa:
Kod:
adb restore "D:\Files\stremio.adb"
Kod vecine aplikacija radi backup mada ne kod svih.
Ako ti je backup 1kb ili slicno, znaci da ne radi za tu aplikaciju.
 
Nazad
Vrh Dno