Šta je novo?

am2 konf, zurba

Slaven

Slavan
Učlanjen(a)
21.11.2004
Poruke
303
Poena
320
Evo sutra bih sebi trebao uzeti jos jedan komp, za ovaj trenutni se uvijek red ceka :S:
Komp ce mi sluzit sa igranje (malo call of duty (1-2), i eventualno jos nesto ako izadje a da je ok, games = /quit :) ) , i kontao sam sad preko ljeta krenuti ucii 3ds max.

mislio sam si uzeti:
MBO: msi,k9n Neo-f, nforce 550
CPU: amd, am2, a64,3200+
RAM: 2x512 ddr II, kingmax, 533mhz
GPU: leadtek 7600gs
HDD: hdd 80gb maxtor, sata
DVD: dvdrw pioneer 111d
PSU: codegen, 400W, dolazi uz kuciste

jos imam dvojbu oko monitora, malo vecu :wall:
LCD 17" samsung 740bf, 2ms
CRS 19" samsung sm997mb
ni razlika u cijeni nije mala, oko 100 eura je jeftiniji crt 19.

Bilo koji savjet bi mi dobro dosao, jer sutra ujutro idem u Zagreb (iz Banja Luke sam), pa bih molio sto brze odgovore :)

Hvala!
 
Poslednja izmena:
Уколико већ пуцаш гомилу пара боље узми два гигабајта, а ако немаш тренутно кеша за толико, онда узми један, па после докупи још један (нећеш много изгубити на перформансама док будеш имао једну таблицу меморије, АМД није много гладан меморијског протока).

Саветујем ти да узмеш неко боље напајање, ипак је то скупа машина, теоретски напајање би требало да издржи, али је ипак на кнап.
 
Slaven je napisao(la):
Evo sutra bih sebi trebao uzeti jos jedan komp, za ovaj trenutni se uvijek red ceka :S:
Komp ce mi sluzit sa igranje (malo call of duty (1-2), i eventualno jos nesto ako izadje a da je ok, games = /quit :) ) , i kontao sam sad preko ljeta krenuti ucii 3ds max.

mislio sam si uzeti:
MBO: msi,k9n Neo-f, nforce 550
CPU: amd, am2, a64,3200+
RAM: 2x512 ddr II, kingmax, 533mhz
GPU: leadtek 7600gs
HDD: hdd 80gb maxtor, sata
DVD: dvdrw pioneer 111d
PSU: codegen, 400W, dolazi uz kuciste

jos imam dvojbu oko monitora, malo vecu :wall:
LCD 17" samsung 740bf, 2ms
CRS 19" samsung sm997mb
ni razlika u cijeni nije mala, oko 100 eura je jeftiniji crt 19.

Bilo koji savjet bi mi dobro dosao, jer sutra ujutro idem u Zagreb (iz Banja Luke sam), pa bih molio sto brze odgovore :)

Hvala!
Ja ne bih uzeo nista od toga,jer za iste pare moze da se spakuje brza masina kako za nadolazece igrice,tako za sve ostale stvari!
Intel pentium D805(ili ako ti se uz cenovni rang uklapa D 920)
Asus 955X plocu ,a sve ostalo da ostane isto.U svakom slucaju ja bih ustedeo na monitoru,i kupio intel pentium D 920(ako je kojim slucajem cenovno jednak AM2 onda u svakom slucaju intel),em sto ces imati brzu masinu,em sto ce grafika na manjoj rezoluciji da jede malu decu(7600Gs ima 128bitnu magistralu,pa joj ne ogovaraju velike rezloucije)!E sad ,ponavljam ako je cenovno isti D 920 i AM2 3200+,uzmes D 920,a za razliku od monitora das pare na 7600GT,i od te kombinacije nema bolje.Pozdrav!
 
za 2gb za sad nemam potrebe, tako da to odpada, a ploca ima 4 slota tako da mogu staviti kasnije jos 2 modula

sto se tice napajanja, necu imati nekih dodatnih kartica, a mislim da ovo ne bi trebalo vuci preko 300w, nisam bas upoznat sa am2 i 7600 potrosnjom
 
a razmiljsao sam o d805, to mi je bila prvobitna kombinacija, u neku plocu
(vjerovatno ASUS P5LD2-SE, i945P)

ne znam koji je jaci, jer ovo mi je komp za sledecih 3-4 godine
 
@Slaven

Pentium D je trenutno bolji izbor jer je dual core,dok je taj AMD single core.
E sad ,AM2 je pored dual core i quad core ready ako ti to nesto znaci,pa daje dosta bolji upgrade path.
Ti razmilsi jos malo pa odluci.Nije lako :)
 
Uzmi lepo Intel D920 (ili 930-nije velika razlika u ceni), Asus P5WD2 i 2x512 ddr 667 i uzivaj :) .BTW za 2 giga rama uvek ima potrebe...meni je i to malo...razmisljam se o jos jedno 2 giga.
 
uzeo sam am2 :D

monitor crt 19, al ostao mi je na granici :) stice za dan, dva
uzeo sam am2 prvenstveno zbog mogucnosti kasnije nadogradnje.

imam samo problema, a mislim da je do dvd rezaca, jer par puta mi se komp sledio dok sam citao podatke sa cd/dvd-a :( , ne znam sta mu je

uglavnom, ostalo je ok, sve sam uspio sam spojiti, nije bilo problema :)

tnx na odgovorima
 
@ Spacemaster
Pa valjda je poznato da je AMD tata za igrice? Pa jos AM2. Mislim da tu nema sta da se prica.
 
@Mitrovski: Sve je to u redu, ali 2 jezgra za te pare (d-805) je smesno, iako sam amd fan debelo bih razmislio. Pogotovo sto chovek hoce da se bavi i nekim ozbiljnijim stvarima, nije amd bash usvemu bolji.
Ruku na srce, slaven je odluchio i to je to.
A bilo bi lepo videti neki x2 3800 u nekom nizem cenovnom rangu.
Pozz.
 
Mitrovski Igor je napisao(la):
@ Spacemaster
Pa valjda je poznato da je AMD tata za igrice? Pa jos AM2. Mislim da tu nema sta da se prica.
Nadji bilo koji AM2 single procesor i testiracemo najnovije igrice,overklokuj do maximuma,i ja cu to da uradim(sa D 920),pa da provrtimo nekoliko testova,i tek onda da popricamo o toj konstataciji ko je bolji.Kada je rec o intel single core 90nm tehnolgiji,AMd prednjaci,ali nova intel dualcore arhitektura koja se klokuje ko luda(balizrana na 65nm proizvodnom procesu),veoma prednjaci kada je nova AMD arhitektura u pitanju(pricam conroeu i AM2 arhitekturi procesora).Tako da cenovno gledano,uz dodatak blagog overkloka,i stara(presler 65nm )arhitektura,a i nova (core 2)ce biti i vec jeste jeftinija od AMD platforme(gledano u odnosu pacen hardwer-performanse),kako stare(AMD 939),tako nove (AM2)arhitekture.Primera radi za 350eura moze da se kupi i ploca i procesor(955X ploca i D920 procesor,koji se klokuje ko blesav), a za iste pare reci ti meni sta moze brze da se kupi,kada su igrice u pitanju,a o conroeu da ne pricamo,tek ce on da jede malu decu!AMD je trenutno u skricu,koji moze da se izbegne,samo prelaskom na 65 nm proizvodni proces,i ugradnjom novih tehnologioja u samo jezgro,toliko od mene,mislim da je covek napravio pravu stvar ovom kupovinom,ali ne i najbrzu(bilo da su igrice u pitanju,kompresija video materijala ili pak nesto drugo),za date pare!;)
 
Poslednja izmena:
imam problem :S

znami mi se cesto desiti da se komp prosto zaledi, i moram restart dugme :S , ne znam, mozda je neka greska prilikom instaliacije drivera ili...
ima li iko bilo kakvo rjesenje?
 
Spacemaster je napisao(la):
Nadji bilo koji AM2 single procesor i testiracemo najnovije igrice,overklokuj do maximuma,i ja cu to da uradim(sa D 920),pa da provrtimo nekoliko testova,i tek onda da popricamo o toj konstataciji ko je bolji.

nemoj da budes toliko siguran, ako kazes bilo koji, ima ih koji rade na ~3.1 na vazduhu sa DDR2 u igricama tvoj Intel nema sta da trazi, Core 2 je vec neka druga prica :).
 
Slaven je napisao(la):
imam problem :S

znami mi se cesto desiti da se komp prosto zaledi, i moram restart dugme :S , ne znam, mozda je neka greska prilikom instaliacije drivera ili...
ima li iko bilo kakvo rjesenje?
1. nadji neki ventilator kojim ces zameniti bezvezno MSI-evo pasivno hladjenje chipseta!
2. flashuj najnoviji BIOS na plocu (1.1, cini mi se)
3. skini najnovije 'vidijine drajvere za chipset!
4. razmili o montiranju aktivnog hladnjenja i na graficku (nekiZalman ili sl.)
 
Misko je napisao(la):
nemoj da budes toliko siguran, ako kazes bilo koji, ima ih koji rade na ~3.1 na vazduhu sa DDR2 u igricama tvoj Intel nema sta da trazi, Core 2 je vec neka druga prica :).
O.T
Kad kazem bilo koji,mislim na cenovno ekvivalentan,sto se tice tog primera koji si naveo za iste pare moze(gledano na taj AM2 na 3.1GHz)da se kupi i ploca i procesor,a opet mislim na preslera!
Sto se tice core 2 arhitekture,uradio sam mali test sa preslerom,a opet poredjen sa novom arhitekturom,gde se primecuje da i sa D 920 moze da se zivi:d
http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?t=103024
 
Spacemaster je napisao(la):
O.T
Kad kazem bilo koji,mislim na cenovno ekvivalentan,

Ne mogu ja da znam da ti mislis kad kazes bilo koji, da je ipak u pitanju deo AMd ponude...

nebitno AMD m2 na 2.6 =~ Intel p4 4Ghz u igricama, sad treba samo videti kako ce se novi M2 klokovati ako svaki ide do ~3Ghz, onda cenovno mogu lako da budu i bolji od Intel-a p4, opet ponavljam Core 2 je sasvim druga prica.
 
Spacemaster je napisao(la):
Tako da cenovno gledano,uz dodatak blagog overkloka,i stara(presler 65nm )arhitektura,a i nova (core 2)ce biti i vec jeste jeftinija od AMD platforme(gledano u odnosu pacen hardwer-performanse),kako stare(AMD 939),tako nove (AM2)arhitekture.Primera radi za 350eura moze da se kupi i ploca i procesor(955X ploca i D920 procesor,koji se klokuje ko blesav), a za iste pare reci ti meni sta moze brze da se kupi,kada su igrice u pitanju,a o conroeu da ne pricamo,tek ce on da jede malu decu!
Nisi pazio!:d
 
Hm, kah, kah... covek je vec kupio komp...
 
jebemu, jos mi se zna zaledit, i mora restart dugme. U call of duty mi ulazi nenormalno mnogo, a mape se ucitavaju ok, i frejmovi su ok, samo dugo trba da je pokrene.
Izgleda da cu morati reinstall windowsa, imam osjecaj da nesto od drivera nije isntalirano kako treba, mozda cak i win :S:
 
Slaven je napisao(la):
jebemu, jos mi se zna zaledit, i mora restart dugme. U call of duty mi ulazi nenormalno mnogo, a mape se ucitavaju ok, i frejmovi su ok, samo dugo trba da je pokrene.
Izgleda da cu morati reinstall windowsa, imam osjecaj da nesto od drivera nije isntalirano kako treba, mozda cak i win :S:

Ako si instalirao Nforce drivere za IDE uredjaje , konkretno treba da zamenis NVIDIA Nforce Paralel ATA Controler
sa obicnim/default winndows driverom tj. da
dobijes
Primary IDE Channel i
Secondary IDE Channel
 
kolika je normalna temperatura ovog proca sa box kulerom? meni nakon igranja bude oko 50,a u idle oko 40 stepeni,a van je trenutno oko 30, i kuciste je metar od vrata.
nisam uspio proguglati :S:
 
Sta su tebi uvaljali ;) ili ti je los primerak ili sad isporucuju drugacije BOX kulere ili je nesto trece.

Moj Venice 3000 box cooled dignut na 2400MHz je na 32-35 stepeni ( 35 sad kad je napolju 32 , 1 metar od prozora ) ,
u igrama je 40-41 , a najvise ga zagreje S&M test na 43.5
 
Kao da ti kuler ne naleze bas najbolje na procesor(mada nisu "tragicne" temperature).
Temperature zavise i od protoka vazduha unutar kucista,pa vidi ako mozes da namontiras na stranicu jednu osmicu da duva preko sredine ploce,a na zadnju stranu kucista da stavis jednu da izbacuje topao vazduh.
Takodje pasivno hladjena karta "ne pomaze",mada ako dodas neki vent na nju onda vise nece biti besumna:D
 
a imam na zadnjem dijelu jednu 8cu, sad sam i otvorio bocnu stranicu i uperio u kucste, i temp bude min 40 stepeni, nece ispod.
vidjecu u toku sledece sedmice da li je hladnjak dobro legao na proc :S:
 
druze, nemoj pogresno da me shvatis. ali valjalo ako mozes neku paricu da dodas na neko ozbiljnije kuciste koje prima 120mm ventilator napred i pozadi ili bar devetke. i skoro obavezno ozbiljnije napajanje: enermax, tagan, seasonic, fsp...

takodje dobra ideja je i da skines hladnjak sa procesora obradis ga smirglanjem papirom finoce 500, 100,1500 i eventualno 2000. nakon toga ga ispoliras do nivoa ogledala nekom polir pastom za metal tipa purol pasta.

stavis arctic silver pastu ako je ikako moguce ili ako ne onda neku tipa cooler master premium. kuler sto pazljivije vratis tako da budes potpuno siguran u besprekorno naleganje.

ovih sat, dva posla bi trbalo da ti skinu 5, ako ne i vise stepeni.

u zdravlje i srecan rad. ako ti oko te obrade kulera treba vise detalja, slobodno vici.:smash:
 
ajd vidjecu nesto u toku sedmice...
tnx na savjetima

btw
sto se tice ventilatora, bar toga mogu stavit u kuciste, ima mjesta, a i imam 3 ventilatora sa fan contolerom ( made by me :d ) al mi to stoji u nekom modanom kucistu u garazi, pa sutra mozda budem imao volje da to ugradim

sto se tice paste, vidjecu da li to ima u Banja Luci, imam osjecaj da cu to tesko naci, pogotovo neku kvalitetnu
 
u tom slucaju super. stavi sto vise ventilatora i spusti ih na 7v ( objasnjen trik negde na forumu.) neces ih cuti, a odradjivace posao super. sto se paste tice mozda je u banja luci nema, ali mislim da je u hot hardware sobi mozes naci. proceslja to malo. ja sam od arctic pasti probao arctic silver, mx1 i arctic ceramique. sve tri su vrhunske i razlike su po meni neznatne. u zdravlje:type:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno