Šta je novo?

Alternativni načini grejanja

maxy

Slavan
Učlanjen(a)
16.10.2014
Poruke
3,814
Poena
355
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
  2. Optički internet
Posle ruskih podmornica, stiže nam novi hit. HHO generator i grejanje cele kuće od 200 mkv za 15 eur. U tu čast na YT je otvoren kanal TESLA Academy - future of education. Prezenter je totalno tehnički nepotkovan, ali on nije idejni tvorac uređaja.



Sistem je svakako interesantan sa tehničke strane, ali ostaje pitanje praktične upotrebe.
Samo da dodam, da je ovo možda i jedini kršten sistem predstavljen na ovom kanalu. Za ostale vam treba ipak predznanje iz metafizike i alhemije.
 
15 eura,au pa to preskupo čoveče. :D
 
Ni ovo nije tako bajno kao sto je predstavljeno u toj reportazi.. Npr. samim tim sto bio masu nije vratio nazad prirodi i zemljistu (kombajn usitni i rasipa pa posle traktor zaore) morace to da nadoknadi sa vestackim djubrivom koje kosta papreno... O stetnosti vestackog djubriva u odnosu na bio masu ne vredi da polemisemo da nebi skrenuli daleko sa teme... Kotlovi i grejanje na sojine-psenicne bale postoje odavno. Drugar radi dosta zemlje i na ovaj nacin greje kucu nekih 180-200 kvadrata i za svaku zimu mora da spremi oko 1500 bala ...
 
U teoriji zaore, u praksi zapale njivu
 
Pa i to sto poljoprivrednici zapale rade to sa dobrim razlogom , jedino im je problem sto je to zabranjeno pa postoji rizik da nas poglavica V. plati guglu satelitsko slikanje pa se onda tacno vidi koje su njive gorele a onda mogu stici i neke kazne na naplatu....
 
Sve se slažem sa tobom.
Dodao bih samo da u ovakvim reportažama nikad ne pitaju komsije kako im je kad majstori loze tu slamu, pogotovu zitnu!
Al da ne dužim dalje, imao bih i ja sta reci....
 
Ovčja vuna se masovno kod nas baca, a vrhunski i apsolutno prirodan toplotni izolator je u pitanju...
 
Da... Kao da je u pitanju neki propagandni materijal pa nisu iznesene sve cinjenice.. Kao npr. da je jedna bala slame oko 100 din + prevoz + sto ti za 1500 bala treba ogroman hangar da to sve skladistis itd itd... Cak ni za tog poljoprivrednika ne izadje jeftino a kamoli za nekoga ko nema zemlju,mehanizaciju i ostalo sve...
Elem ima tu jos jedna zanimljiva opcija , komsija radi u firmi koja se bavi poljoprivredom i skladistenjem zitarica.. Jako jeftino je dobio silosni otpad.. Sojinu prasinu-ljusku , sunceokretovu ljusku itd.. Sav odpad je dzakirao i skladistio u neki hangar (kaze leglo pacova i miseva)..Preradio klasican kotao da radi na fazon peleta.. Bunker u koji ubaci masu..Puz sa strane ubacuje ljusku , to lagano gori uz pomoc prisilnog ubacivanja vazduha.. Kaze potrosi oko 10-12 tona tog odpada po sezoni.. Pre par godina kad sam radio na uljari ta suncokretova ljuska se prodavala za 3-4 din/kg pa eto racunice... Loze ljudi svasta , kako se ko snadje.
 
Sve se slažem sa tobom.
Dodao bih samo da u ovakvim reportažama nikad ne pitaju komsije kako im je kad majstori loze tu slamu, pogotovu zitnu!
Sve je bolje od uglja.. Od kada nema sušene kolubare, propast. Sam sumpor se svuda oseća.

Edit: Ovo je kotao, 6000 litara. :eek:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno