Instalirao sam AlSA drivere ako ¹to i pi¹e u uputstvu i u shellu rade odlično, bez problema pu¹tam mp3ove. Ali kada odem u X (KDE) sem onog startnog zvuka ni¹ta vi¹e neće da pu¹ta. Ako pustim neki mp3 u XMMS zablokira XMMS. Kako da namestim da i u KDEu imam zvuk?
I jo¹ jedna stvar, po¹to je u AlSAi po defaultu mutiran zvuk ja lepo u alsa-mixeru sve namestim i pojačam kako mi odgovara i sa alsa-ctl-om sve snimim, i sledeći put (posle restarta) kada koristim zvuk moram opet da podesavam sve u alsa-mixeru, kako da on to snimi i posle ponovo učitava kada mu treba?
Sada koristim OSS/linux i on ima ograničenje od 3 sata, a nemam crack, a ionako ga ne bi koristio da ne moram po¹to, po meni, nije nekako u duhu linuxa.
I jo¹ jedna stvar, po¹to je u AlSAi po defaultu mutiran zvuk ja lepo u alsa-mixeru sve namestim i pojačam kako mi odgovara i sa alsa-ctl-om sve snimim, i sledeći put (posle restarta) kada koristim zvuk moram opet da podesavam sve u alsa-mixeru, kako da on to snimi i posle ponovo učitava kada mu treba?
Sada koristim OSS/linux i on ima ograničenje od 3 sata, a nemam crack, a ionako ga ne bi koristio da ne moram po¹to, po meni, nije nekako u duhu linuxa.