Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Moze li neko da podeli lifehack kako maksimalno iskoristiti merge boss igricu? Video sam da su neki po par dolara skidali, kako to kada event traje samo par dana i kada ga ima?
U nekom od prethodnih ciklusa igre (za black friday) je moglo ozbiljno da se skine (uspeo sam za 2,3 dana igranja da skupim kupone u vrednosti od 20 dolara, jedan od 12, drugi od 8 dolara), da bi onda samo odjednom nakon toga maksimalno nerfovali igru, pa je sad jako tesko doci i do kupona od 3 dolara, posle vise dana igranja. Ranije je imalo svrhe, sad ne bas toliko.
 
Naručio sam onu TV Stick konzolu, radi odlično osim jednog (od 4) džojstika. Taj jedan radi ali mu je domet bas mali. Moze li se tražiti od prodavca da pošalje drugi dzojstik, uz priložen snimak naravno? Neki refund (koji bi svakako bio mali) mi nista ne znaci, ostaje mi oštećen džojstik.. Pisao sam prodavnici (to je onaj Digitaling Store, Ananas fazon), ali nema odgovora
 
Naručio sam onu TV Stick konzolu, radi odlično osim jednog (od 4) džojstika. Taj jedan radi ali mu je domet bas mali. Moze li se tražiti od prodavca da pošalje drugi dzojstik, uz priložen snimak naravno? Neki refund (koji bi svakako bio mali) mi nista ne znaci, ostaje mi oštećen džojstik.. Pisao sam prodavnici (to je onaj Digitaling Store, Ananas fazon), ali nema odgovora
Screenshot_2024-02-10-20-22-41-571_com.alibaba.aliexpresshd-edit.jpg
Update

Jel ovo znaci da mi je odobren refund? Uneo sam 8$ a ceo proizvod je kostao 24$, prihvatili bukvalno za 20 minuta
 
Naručio sam onu TV Stick konzolu, radi odlično osim jednog (od 4) džojstika. Taj jedan radi ali mu je domet bas mali. Moze li se tražiti od prodavca da pošalje drugi dzojstik, uz priložen snimak naravno? Neki refund (koji bi svakako bio mali) mi nista ne znaci, ostaje mi oštećen džojstik.. Pisao sam prodavnici (to je onaj Digitaling Store, Ananas fazon), ali nema odgovora
Jel moze info o kojoj konzoli je rec, uzeo bih klincima nesto slicno?
 
Jel moze info o kojoj konzoli je rec, uzeo bih klincima nesto slicno?
Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
RSD1,813.01 70%OFF | DATA FROG Retro Video Game Console 2.4G Wireless Console Game Stick 4k 10000 Games Portable Dendy Game Console for TV

Ovde ces imati i LA...HU pracenje, moci ces u nasoj posti da je pratis
 
Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
RSD1,813.01 70%OFF | DATA FROG Retro Video Game Console 2.4G Wireless Console Game Stick 4k 10000 Games Portable Dendy Game Console for TV

Ovde ces imati i LA...HU pracenje, moci ces u nasoj posti da je pratis
Ovo je i meni bilo zanimljivo, al nikad nisam imao "hrabrosti" da porucim, plasio sam se da ce na TVu ionako losa grafika izgledati ocajno. Jesu li igrive igrice? Ako sam dobro razumeo kupio si srednju opciju?
 
Ovo je i meni bilo zanimljivo, al nikad nisam imao "hrabrosti" da porucim, plasio sam se da ce na TVu ionako losa grafika izgledati ocajno. Jesu li igrive igrice? Ako sam dobro razumeo kupio si srednju opciju?
Ja sam uzeo treću verziju sa 4 džojstika (jer mogu i na PC-u).. Ako ćeš sa dva, uzmi drugu jer je mala razlika u odnosu na prvu.. Igrive su, mada ja sam testirao na TV-u od 32 incha pa mi tu grafika deluje ok, ne znam za neke vece televizore.. Mada uvek možeš smanjiti na 4:3 jer su sve te igrice pravljene za tu rezoluciju

Evo ti primer jedne:

Naravno, ako ti se i ne svidi, na kraju krajeva ovakvu konzolu bez problema mozes prodati za minimum 2500 ovde kod nas, cene se i kreću oko 3000+ za ovakve konzole ovde
 
Niti jedna od pošiljki od Crnog petka nije stigla. uložio sam prigovor, ali nema od toga ništa, svakog dana ističe termin za dostavu i zatvaraju kupovinu!
 
Meni stižu evo već peta pošiljka a da nema veze ni sa jednom od onih koje čekam.
Ili budu dve iglice za SIM ili parče stiropora.
Skontao sam da je u pitanju prevara i da umesto da neko dobije masku za telefon, njegov paket sa stiroporom umesto maskom npr. završi kod mene, tako da ne može da se žali.
Ne znam kako da kontaktiram Ali pa da vide po broju pošiljke koji prodavac šalje, ako ih je i moguće na taj način kontaktirati...
 
@aw snap

AE time ne moze da se bavi direktno preko Eva podrske....
Mada pokusaj da ih kontaktiras.

U adresi pisi ime naselja i skraceno NS
( 21xxx Liman,Klisa,Sajlovo.... NS )
 
Meni ništa nije stiglo poručeno septembar, oktobar novembar, ukupno 28 pošiljki, sve istekle i odbijaju refunde jer su bez praćenja i po njima su stigle.
Isto i kod mene ,cak i one krpe nema dal neko maznuo
Niti jedna od pošiljki od Crnog petka nije stigla. uložio sam prigovor, ali nema od toga ništa, svakog dana ističe termin za dostavu i zatvaraju kupovinu!
Za utehu ista prica ,
 
Meni ništa nije stiglo poručeno septembar, oktobar novembar, ukupno 28 pošiljki, sve istekle i odbijaju refunde jer su bez praćenja i po njima su stigle.
pitanje... verovatno cu prvi put doci u situaciju d ami posiljka nece stici u onom predvidjenom roku koji su oni dali? I kakva je onda procedura? Jel treba nekom da se obratim ili je taj rok cisto onako... vremenom sam primetio da mnogi pisete o nekih 15 dana produzetka, jel to sad i moj korak?
 
p1.jpg

Ako je status Arrived at local delivery center - to znaci da je posiljka u Srbiji

Estimated delivery date je apsolutna glupost

U ovom primeru The system will automatically confirm receipt after 19 days. znaci da
tada istice rok zastite i gotovo sigurno ga nece produziti , niti ce odobriti refund
iako posiljka nije stigla na kucnu adresu.


Evo i kod mene , gde su do skoro sve posiljke stizale za 5-15 dana posle statusa
Arrived at local delivery center , sada imamo primere koji prelaze 20 dana :(
( nisam siguran i nisam proveravao da li je problem u GPC BG ili LPC )
 
Estimated delivery date je apsolutna glupost
Dobro je da znam
U ovom primeru The system will automatically confirm receipt after 19 days. znaci da
tada istice rok zastite i gotovo sigurno ga nece produziti , niti ce odobriti refund
iako posiljka nije stigla na kucnu adresu.
Ma ne bih ni trazio refund nije neka cifra nego nemam iskustva, znaci oni ce ga zavesti kao isporucen paketic, a meni ostaje nada da moze stici i psole toga!?
Evo i kod mene , gde su do skoro sve posiljke stizale za 5-15 dana posle statusa
Arrived at local delivery center , sada imamo primere koji prelaze 20 dana :(
( nisam siguran i nisam proveravao da li je problem u GPC BG ili LPC )
meni je 17.1. usla u Srbiju i jos nista
 
Meni juce stigla 2 paketa poručena 16.12.
 
Hteo sam da naručim jednu specifičnu masku za telefon i postoji samo jedan prodavac koji navodno ima za moj model. U opisu mu stoji da ima, ali kad hoću da izaberem nema ga u opcijama. Vidim po recenzijama da su ljudi naručivali za taj model, dakle postojala je ta opcija nekad.

Kontaktirao sam ga preko poruka i kaže mi da odaberem bilo koji model, a u poruci da mu pošaljem samo da hoću drugi i da će to on proslediti skladištu. Jel ovo legit ili samo hoće da dobije prodaju? Jel bi mi prošao dispute ako mi ipak pošalje onu koja je zvanično odabrana u opcijama? U pitanju je gold prodavac sa 96%, ali čujem da ni oni nisu cvećke
 
Ne bi ti prosao dispute svakako, jer bi dobio ono sto si zvanicno porucio, a ne ostaje ti nista drugo nego da probas da verujes prodavcu da ce ispostovati dogovor, ako nemas nigde drugo da kupis. Koja je vrednost maske?
 
Ma 2 dolara je maska, nije mi do para, nego za drugu osobu u stvari naručujem pa da ne bude posle 2 meseca čekanja da ostane bez te maske praktično. Ne kapiram samo zašto ne bi stavio taj model u opcijama, nego ovako preko poruka. Pre će biti da više nemaju za taj model. Ako ne može da se dobije dispute onda mi to miriše na navlakušu.
 
uvek u dispute mozes da stavis screenshot prepiske
 
Danas otvorio dispute za paket koji je narucen 11 novembra i nije jos stigao. Posle sekunde od otvaranja zalbe sam dobio odbijenicu. Znaci automaski te odbijaju bez obzira sta ti napisao.
Sad kao treba da im predocim dokaze da paket zaista nije stigao do mene. Glupost cista! Ovo mi se nikad nije desilo. Cekam 4m paket i na kraju me odbiju ko slinu. Kako mogu da znaju da paket u posti kad lepo pise da nema pracenje kad izadje iz Kine? Bezobrazluk. Verovatno je neko iz poste digao paket ali to nije moja greska.
 
@virke

Nisi od juce na forumu...

Za UA...HU posiljke koje imaju status Arrived at local delivery center neces dobiti refund.

Ko zna koliko posiljki od prosle godine jos uvek stoji zatureno negde u magacinima :(
 
Kako znati da li neki predmet ide preko UA...HU da znam da ne narucujem,jer sam jedan tako izgubio a verovatno jos jedan,mozda i dva?
 
Nazad
Vrh Dno