Šta je novo?

AliExpress - ŠTA DA KUPIM? (i komentari - iskustva u vezi predloženih proizvoda)

Jedno pitanjce: Pogledah link koji je ostavio @Lanikor za taj UGREEN Bluetooth Receiver 5.1 . Vidim cena mu je oko $18, sa free shippingom. Ok, ne razumem se, ali ako kazete da vredi tih para onda verovatno vredi. Ono sto mene zanima je sto je 'free shipping' a za tu cenu ne dobijas 'tracking #'. To sam primetio na nekoliko 'skupljih' stvari na AliEx-u. Pa ako je predmet narudzbine veci od par dolara, valjda bih trebao da dobijem fckin' tracking #. Kako se vi odlucujete za takve porudzbine bez tracking #? Mislim na te skuplje?

Ima par stvari koje bih ja licno sebi narucio koje su 50+ ili 100+ dolara a ne dolaze automatski sa tracking #. Mislim, mozes da uzmes tracking za dodatnih 60+ dolara (neki kostaju i dodatnih $150 za tracking #), sto me naravno totalno odbija i (do sada) zavrsavalo se odustajanjem od kupovine.

Koliko se vama desavalo da narucite skuplju stvar ali bez trackinga (jer ko je lud da npr. za nesto sto vredi, lupam 2.000 din, plati 17.000 dinara za postarinu) a da na kraju ne dobijete ono sto ste platili? Koliko su generalno cesti takvi slucajevi?
Naravno, znam da prvo trebam da pogledam kakva je prosecna ocena samog prodavca, koliko dugo posluje, kao i komentare kupaca, posebno one negativne, ali nekada prosto, neke stvari ne prodaju 'dobri' prodavci vec ih generalno nude oni sa ne bas dobrom ocenom, ali zato imaju tipa 10.000 prodatih komada.
 
Moze li mi neko preporuciti(provereno) usb c kabal da podrzava mi turbo charge na xiaomi-u 1.5m ili 2m. Porucivao svasta nesto i ne fungcionise.
 
@twister

Imas pracenje. Aliexpress standard shipping je uvek sa pracenjem, bug je u aplikaciji pa pokazuje da nema. I gotovo uvek je preko Madjarske, LA...HU.
 
Neki slim punjač za upaljač u autu? Uzeo sam neki "jači" (valjda 100W ukupno, Baseus), ali je toliki da ne može da se zatvori pregrada u kojoj stoji upaljač. Vidi se na slici da mi treba da bude praktično u ravni sa visinom slota za upaljač. I uz to mi treba eventualno i neki ugaoni usb-c kabl, da može to da stoji stalno uključeno, nervira me ovo što moram da ubacim punjač pa da priključim telefon svaki put.

Imam 2 USB porta ispod naslona, jedan koristim za android auto, ali oba su prilično spora, a imam i QI punjač ali je on mislim samo 5W. Tražim nešto od reda 30-40W. Sadašnji telefoni su nam pixel 7, on je valjda 23W maksimum, ali eto da ima malo rezerve za neki budući telefon. Ali i tih 23W je dovoljno. Može i sa samo jednim portom.
 

Prilozi

  • 1938510421-797189183.jpg
    1938510421-797189183.jpg
    307.4 KB · Pregleda: 90
I mene to zanima, pa ako je neko kupovao nešto slično...

Ja sam mislio ovako nešto:

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
RSD619.81 60%OFF | Olaf Mini 100W PD QC Pull Ring Fast Charging Car Charger USB C Car Phone Charger Adapter For iPhone 13 12 Xiaomi Samsung Huawei

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
RSD60.47 21%OFF | 90 Degree Left Right Up Down Angled USB 3.0 A Male to Female Extension Connector Adapter for Laptop PC USB Chargers Converter

Samo ne znam da li bi u svakom autu, tj. upaljaču, bio ovako ravan sa upaljačem odozgo. I posle ovaj "L" adapter koji ide širom stranom odozgo po površini.
 
@twister

Imas pracenje. Aliexpress standard shipping je uvek sa pracenjem, bug je u aplikaciji pa pokazuje da nema. I gotovo uvek je preko Madjarske, LA...HU.
Ja ne koristim AliEx aplikaciju. Samo browser na racunaru. Meni, kada je opcija sa 'Aliexpress standard shipping' pise 'tracking unavailable'. Kao na slici koju sam prikacio uz ovaj post. Da li to znaci da cu zapravo imati validan tracking # sa Aliexpress standard shipping-om? Ali 'validan' u smislu da dok paket ne stigne bukvalno do mene, ne moze prodavac da izmanipulise kako sam paket primio?

QBo94El.jpeg
 

Prilozi

  • Screenshot_25.jpg
    Screenshot_25.jpg
    179.1 KB · Pregleda: 38
Kazem ti da je to bag, da pise "tracking unavailable", a zapravo je puno pracenje od pocetka do kraja, do urucenja. Cenu shippinga je prodavac uracunao u cenu proizvoda, pa moze tu da napise "free".
 
Ok, hvala.
Zbunilo me sto si napisao "bug je u aplikaciji pa pokazuje da nema" (tracking), pa sam pomislio da mislis na AliEx aplikaciju na mobilnom.
 
Ja to po navici govorim jer samo nju koristim poslednjih 10 godina 😀 ali da, bude posiljka s pracenjem i to 99 % preko Madjarske.
 
Neki slim punjač za upaljač u autu? Uzeo sam neki "jači" (valjda 100W ukupno, Baseus), ali je toliki da ne može da se zatvori pregrada u kojoj stoji upaljač. Vidi se na slici da mi treba da bude praktično u ravni sa visinom slota za upaljač. I uz to mi treba eventualno i neki ugaoni usb-c kabl, da može to da stoji stalno uključeno, nervira me ovo što moram da ubacim punjač pa da priključim telefon svaki put.

Imam 2 USB porta ispod naslona, jedan koristim za android auto, ali oba su prilično spora, a imam i QI punjač ali je on mislim samo 5W. Tražim nešto od reda 30-40W. Sadašnji telefoni su nam pixel 7, on je valjda 23W maksimum, ali eto da ima malo rezerve za neki budući telefon. Ali i tih 23W je dovoljno. Može i sa samo jednim portom.
Probaj ovaj, dosta su kompaktni, a dobri su, imao sam par komada, sada i meni jedan treba, a sve sam ih podelio.

 
Jedno pitanjce: Pogledah link koji je ostavio @Lanikor za taj UGREEN Bluetooth Receiver 5.1 . Vidim cena mu je oko $18, sa free shippingom. Ok, ne razumem se, ali ako kazete da vredi tih para onda verovatno vredi. Ono sto mene zanima je sto je 'free shipping' a za tu cenu ne dobijas 'tracking #'. To sam primetio na nekoliko 'skupljih' stvari na AliEx-u. Pa ako je predmet narudzbine veci od par dolara, valjda bih trebao da dobijem fckin' tracking #. Kako se vi odlucujete za takve porudzbine bez tracking #? Mislim na te skuplje?

Ima par stvari koje bih ja licno sebi narucio koje su 50+ ili 100+ dolara a ne dolaze automatski sa tracking #. Mislim, mozes da uzmes tracking za dodatnih 60+ dolara (neki kostaju i dodatnih $150 za tracking #), sto me naravno totalno odbija i (do sada) zavrsavalo se odustajanjem od kupovine.

Koliko se vama desavalo da narucite skuplju stvar ali bez trackinga (jer ko je lud da npr. za nesto sto vredi, lupam 2.000 din, plati 17.000 dinara za postarinu) a da na kraju ne dobijete ono sto ste platili? Koliko su generalno cesti takvi slucajevi?
Naravno, znam da prvo trebam da pogledam kakva je prosecna ocena samog prodavca, koliko dugo posluje, kao i komentare kupaca, posebno one negativne, ali nekada prosto, neke stvari ne prodaju 'dobri' prodavci vec ih generalno nude oni sa ne bas dobrom ocenom, ali zato imaju tipa 10.000 prodatih komada.
Velike radnje se ne igraju s tim, uvek imas pracenje ako je Ali Standard, sto ti rece covek iznad, nekad pise Tracking unavailable ali to je greska platforme.

Mali prodavci umeju da se igraju sa tim jer zele da iscede svaki dolar pa iako platis za registrovanu posiljku, postoji sansa da ce da probaju da te zeznu. Tu onda imas dispute i tako to resis.

Svaki put kad se igras sa povoljnom cenom i ignorises ocene, starost firme i komentare (prave, a ne ove od botova), igras se s vatrom, nekad te opece manje ili vise.
 
Vredi svakog centa koji sam platio, bas sam zadovoljan.

Imam nesto snimljeno mikrofonom telefona kada sam ga isprobavao i naravno ne moze ni izbliza da docara zvuk uzivo ali mogu da okacim nesto kasnije.

Sto se tice zvuka, mozda ne registrujem apsolutno sve nijanse kao HiFi ekipa ali sustanje, pucketanje i slicne nepravilnosti vala registrujem i izludjuju me a toga sa ovim adapterom definitivno nema.

Mikrofon nisam probao ali uzelo nas je sigurno par ovde, javice se neko sa iskustvom.

Baterija je skroz ok, treba samo da proverim moze li da se puni preko upaljaca.
Moze li se koristiti dok je na punjenju ako si probao? Pise da verzija sa bluetooth-om 5.3 (ali nema aptX) to moze?
 
kako ovo u praksi radi ?
Posalju ti stiropor sa laznog profila koji ima tvoju adresu, pa kad posiljka dobije poslednji status sebe ocene sa 5* i tako bilduju ocene proizvodu i radnji laznim review-ima.

Ti u principu nemas nikakve posledice osim sto vremenom nakupis dovoljno stiropora da odradis izolaciju kuce i sto te svako malo postar zavitlava da stalno kupujes nesto na Aliju :)

@Running nisam jos probao, stalno zaboravljam, probacu pa javljam.
 
@Losmika39
Verovatno je original, ali je to manje bitno, ako memorija radi bez greške i po navedenoj specifikaciji.
 
Poslednja izmena:
Ako nekom treba kamera sa SIM karticom za vikendicu, ne znam kako rade bas ove, ali sam cackao malo jednu V380 na ovaj fazon i radi ok.

Jedan od ova 2 linka se pojavi u Coins i izadje nesto jeftinije. Ostale na ovaj fazon su mahom skuplje i gotovo kod svih ide neka suluda postarina preko cene.

Uzmite odmah i DC 12V 2A musko zenski dodatni kabl od par metara, jer ovo sto ide s ovim kamerama je ultra kratko.



Ovaj kabl bi trebalo da pasuje, 5m kroz Coins je 1.78$

 
Poslednja izmena:
Neko negde je pominjao da mu treba upaljac manjih dimenzija, ovo mi deluje kao sitnija varijanta i dobra je cena, uz to je Anker



Ako vam izlazi 14$ i nesto, otvorite link pa ga trazite u SuperDeals, ova cena iz opisa od $9.29 je ta koju lovite, ili bar priblizna toj.

Jester ovaj manjih dimenzija, ali ne toliko kao toocki i essanger koje sam kacio, onaj je 55mm, dok su oni 43-49mm... Meni bitno tih par mm, jer ne mogu pikslu da zatvorim ako je punjac preko 50-51mm, a bas zbog toga je neko vec i pitao, par postova iznad.

Evo koji su u pitanju, poredjani od manjeg ka vecem.

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
€1.93 35%OFF | Toocki USB C Car Charger QC 4.0 PD3.0 45W Type C Fast Car Phone Charger For iPhone 14 13 12 Samsung S22 Ultra Xiaomi Huawei Poco
Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
€3.48 40%OFF | Essager 45W USB Car Charger QC 4.0 PD 3.0 SCP 5A USB Type C Fast Charging For iPhone 14 13 Pro Huawei Xiaomi Samsung S22 Ultra
Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
€3.48 35%OFF | Toocki Type C Car Charger 45W Quick Charge4.0 QC3.0 SCP 5A PD Fast Charging USB C Car Phone Charger For iPhone Xiaomi Samsung

Ova dva vec imam i od mene zaista preporuka (za 2.5-3eur kroz coinse-best buy) , i porucio jos po jedan + i ovaj najmanji.
 
Poslednja izmena:
Aha, sad vidim da je iznad to pitanje i o cemu se tacno radi, onda ima bas malo mesta.

U tom slucaju nema neki izbor osim tih.
 
Ne znam zasto bi uopste razmatrao taj pored gore navedenih, proverenih za duplo manje para?

Iskreno mislim da veze za 100w nema.... Sta i potvrđuju recenzije, ali one sa 1 zvezdicom, kojih je gomila, ali se ne primete naspram onih sa 5 zvezdica, jer to lupaju odmah i pre nego sto isprobaju.

A ako ga bas zelis, izbaci ga kroz coinse 1.75e.
 
I bez njega je toliko, welcome deal vazi iznad odredjene vrednosti.

Kupi jedan od okacenih iznad, nema 100W za 200 dinara
 
Ja mogu da potvrdim za onaj mali essager da puni bas dobro. Ali samo jedna stvar, solidno se greje u kucistu. Samsung puni na 25w onih njihovih, mislim da sam jednom nekako ukacio i 45W ali ne mogu da tvrdim, retko ga koristim, uzet je za kad slucajno krenem negde s praznim telefonom a to je retkost.
Inace, par drugara je punilo telefone s njim i svi su se iznenadili da je fast charging zapravo ... fast.
Preporuka
 
Meni pokazuje cenu od 5$, ako ti je prva kupovina na Aliju onda je zato niža. Slobodno naruči, ima dosta pozitivnih ocena, a i imaćeš LA...HU tracking broj, pa možeš pratiti pošiljku na sajtu pošte od trenutka ulaska pošiljke u Srbiju
 
Nazad
Vrh Dno