Šta je novo?

AliExpress - ŠTA DA KUPIM? (i komentari - iskustva u vezi predloženih proizvoda)

Stize i meni Anker Q30 malopre, nije kao da mi trebaju posto uglavnom nosim Anker P3i ali zna Kinez kako da isprovocira popustom...

Jos ko nije bio lenj i igrao je Merge Boss pre mesec dana mogao je da ih uzme za smesne pare (sto su neki naravno i uradili) :)

20240426_174311.jpg
 
Hteo sam da narucim neke plasticne 'kesice', posto me smorio haos sitnih stvari koje su mi stigle sa AE. Hocu da ih sve, svaku ponaosob smestim u po jednu kesicu.
Posto su neke stvarcice razlicite dimenzije a nekih (istih) ima vise, treba mi vise razlicitih dimenzija. Tako sam 'procunjao' po AliEx-u u potrazi za tim kesicama, a i za prodavcem koji po 'ok' ceni salje AliExpress Standard Shipping-om.
Skoro svi salju minimum 100 komada jedne velicine. Nadjoh jednog kome je shipping (po velicini kesice) putem AliEx standard shipping-a, $3.57.
Izabrao sam sledece velicine: 4x6, 5x7, 7x10, 8x12, 9x13, i prilikom svakog odabira izabrao AliEx Standard Shipping a zatim kliknuo na 'add to cart'.
CIlj je da mi sve kesice (svih 5 lot-ova) stigne u jednom paketu. Zato sam i birao prilikom izbora svake velicine da se posalje putem AliEx standard shpping-a.
Na kraju sam isao na checkout, ali tamo naravno za svaku dimenziju je pisalo 'Free Shipping'. Nakon sto sam za svaku izabrao AliEx standard shipping (od 3.57), shipping je na kraju izasao na $17.85 (5x $3.57), sto je mnogo. Ne znam kako da izvedem da mi se ovo posalje u jednom paketu preko AliEx Standard Shipping-a a da ne kosta ovoliko (mislim 5 lot-ova kesica, svaka po 100 kom kosta $7.53, a shipping kosta $17.85). Verovatno je nemoguce izvesti ovo, platio bih i ~ $5 za shipping, ali $17 je preterano. Poslao sam poruku prodavcu ali mislim da ce me odgovor prodavca (koji vecito nista ne kapiraju onako kako im pricas), sigurno iznervirati. :)

QqEGlTp.jpeg


Link od prodaje je: https://www.aliexpress.com/item/1005006209946354.html

Ima li neko ideju kako da me ne odere za shipping a da ne ide kao 'free shipping' tj. kao neregistrovana posiljka?
 

Prilozi

  • Screenshot_2.jpg
    Screenshot_2.jpg
    208.4 KB · Pregleda: 34
@twister
Najgore od svega je sto cak i da resis da platis tih suludih 17 i kusur dolara za shipping, on ce opet da strpa sve zajedno (sto ti i jeste bio cilj, ali ne po toj ceni), mislim da je mrka kapa dogovor sa prodavcem oko toga.
 
@twister
Najgore od svega je sto cak i da resis da platis tih suludih 17 i kusur dolara za shipping, on ce opet da strpa sve zajedno (sto ti i jeste bio cilj, ali ne po toj ceni), mislim da je mrka kapa dogovor sa prodavcem oko toga.
Da, znam da ce 100% sve da strpa u jedan paket. Uopste ne sumnjam u to. Problem je kako AliEx platformu 'ubediti', da ne kazem 'nadigrati', da 'shvati' da je u pitanju jedan prodavac i da zelim da platim za jednu posiljku a ne za 5. Prilicno sam siguran da od ovoga nema nista, ali rekoh da pitam iskusnije.

EDIT:
Jedina mogucnost bi bila da prodavac napravi 'novu' stranicu prodaje ovih 5 izabranih velicina koje zelim, i da sve to prodaje 'zajedno' pa da ja izaberem shipping koji mi odgovara tj. AliEx Standard Shipping.
 
Teoretski spakovace on sve to u 1 registrovanu ako platis za jednu od tih narudzbina ako je iole ok cak i da mu ne kazes / da se ne sporazumete ali na tebi je rizik da probas tako da narucis.
 
Ima li neko ideju kako da me ne odere za shipping a da ne ide kao 'free shipping' tj. kao neregistrovana posiljka?
3+ opcija. Nema svih veličina koje si naveo ali ima ponešto i dosta je jeftinije.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240426_202151_AliExpress.jpg
    Screenshot_20240426_202151_AliExpress.jpg
    92.1 KB · Pregleda: 61
Teoretski spakovace on sve to u 1 registrovanu ako platis za jednu od tih narudzbina ako je iole ok cak i da mu ne kazes / da se ne sporazumete ali na tebi je rizik da probas tako da narucis.
Da pomislio sam i na tu mogucnost, ali kao sto kazes, rizik postoji. Ne bi me iznenadilo i da mu za jednu od tih velicina platim za registrovanu posiljku, a da on to ignorise i sve opet strpa u jedan paket i posalje neregistrovanom posiljkom. Mislim, samo trebam da razmisljam iz ugla kineskog prodavca. :)

@del botRo Iskren da budem, nisam razmisljao u tom pravcu. Pokusacu i tako, ako sve ostalo propadne (kao sto hoce). :)
Hvala na ideji.
 
@twister jesi pogledao koliko su te kesice kod nas, ja sam to uzimao prosle godine 100 komada oko 200 din. Ako ti nije hica pogledacu u ponedeljak koje su cene i kojih dimenzija ima.
 
Pre par godina jesam (posto sam imao slicnu ideju) preko KP. Sada me mrzelo. Mozda nisam bas 100% ekonomican, ali zadnjih par dana sam imao problema sa kurirskim sluzbama.

offtopic:
Nesto narucivao, trazio da posalju postexpress-om, uplatio cak i unapred sve. Onda me zvali da kazu da ne mogu da prihvate sve unapred, da ce mi poslati visak novca u koverti koju ce postar doneti. Na kraju mi poslali bex-om. Bex dosao rano ujutru, zvao/zvonio. Ja zvono nisam cuo, mob. nije zvonio iako bio ukljucen. Na kraju mi doneli sutra izjutra (opet u 8.20 kada spavam, pa me probudili).
Kada mi nesto 'lagano' stigne preko AliEx-a, postar samo ostavi na vitrini, i to podignem kasnije, bez da me kurirske sluzbe bude i cimaju na mob. Tako da mi u poslednje vreme postalo mrsko da narucujem nesto sa npr. KP cak iako je nesto slicne cene kao na AE.
 
Poslednja izmena:
@twister eto robotova ideja je isto ok.

Ja generalno takve sitnice uzimam kroz Coins sekciju bez pracenja jer je uglavnom to bude najjeftinija varijanta.
 
@Lanikor Ma mene AliEx (ako si citao pre 10-15 dana moj post) iz ko zna kog razloga 'banovao' ili sta vec, sto se tice coins-a. Imao sam 64 day streak. Svaki dan sam kupio po 40 coina, i onda mi odjednom jednog dana pisalo da je iz bezbednostih razloga onemoguceno dobijanje jos coina. Pricao sa support-om, rekli pogledace i da ce nakon ispravke kompenzovati izgubljene coin-e koje nisam mogao da pokupim, ali nista od toga. Neko je rekao da je i on imao slicnu situaciju pa ga je AE nakon 2 meseca odblokirao. Ne znam zasto su mene blokirali. Sve se dogodilo otprilike (ako ne bas tada) na dan kada se menjalo zimsko racunanje vremena u letnje.
 
I još ako je carinik "raspoložen" pa za količinu pita a gde je lepak i vrati?
Imaš kod nas koliko hoćeš i jeftinije nego u Kini, Svrati u Lominu u plastičarsku radnju ili da nadješ proicvodjača direkt, uplatiš na račun i pošalje ti kao R pošiljku.
 
Ima tih kesica kod nas, ja sam uzimao nosio za Bosnu prijateljima, odnosno s vremena na vreme im uzmem, paket od 1000kom oko 1000 din. U NS radnja...
 
I još ako je carinik "raspoložen" pa za količinu pita a gde je lepak i vrati?
Imaš kod nas koliko hoćeš i jeftinije nego u Kini, Svrati u Lominu u plastičarsku radnju ili da nadješ proicvodjača direkt, uplatiš na račun i pošalje ti kao R pošiljku.
Izguglao. Jel' mislis na "Ducan" u Lominoj? Ako 'da', i ako imaju kesice sa 'zip' zatvaranjem kao sto trazim, mogu tamo da svratim i pogledam.

@e46glogi Jel' znas ime te radnje iz NS-a?
 
Otvori Bonemi kese pa vidi veličine a prodaju u Lominoj, U NS imaš u Repro shop a verovatno i u Bgd prodaje većina prodavnica repromaterijala za bižuteriju. Imaš proizvodjača u Bgd Elpos ali ne verujem da prodaju manje od 1000 kom.
 
1714161490750.png

Dal ce da radi za 15 dinara?
 
Evo ja da napisem posto mi je stigao Anker Motion 300. Bilo mi zao da ga ne kupim za 42e (kad je bio na popustu) jer imam neki stari Xiaomi bluethoot zvucnik koji mi je praktican zbog svojih dimenzija. Elem, Motion 300 je ozbiljan zvucnik, tezak je i nije mali. Zvuk je fantastican, stvarno sam odusevljen. Na 50% jacine ozbiljno "gruva". Stigle su mi i Anker Space A40 slusalice, e one su tek ludilo kakav kvalitetan zvuk imaju. Nisam nikad ranije koristio nista od Ankera, definitvno su mi postali omiljeni brend za zvuk, za tu cenu kvalitet je vise nego sjajan.
Kako si zadovoljan bassom na Motion 300? Kupio sam Soundcore 2 i prezadovoljan sam, suvisan je bilo kakav komentar, ali mi deluje da malo boluje po pitanju bassa
 
Topla preporuka za ovaj proizvod! Konacno sam resio problem sa "kavurmom" od kablova sto sam imao. Uzeo sam sa 16mm precnika i 2m duzine, pola metra iskoristio, a ovih metar ipo spakovao. Uz crevo dobijate i neki mali alat sto vam pomaze da spakujete kablove u crevo (pogledaj video)
 
Kako si zadovoljan bassom na Motion 300? Kupio sam Soundcore 2 i prezadovoljan sam, suvisan je bilo kakav komentar, ali mi deluje da malo boluje po pitanju bassa
Ja nisam zahtevan korisnik, meni je bass odlican. Ima i posebno dugme na zvucniku da se ukljuci extra bass i onda aplikacija automatski promeni ekvilajzer.
 
Topla preporuka za ovaj proizvod! Konacno sam resio problem sa "kavurmom" od kablova sto sam imao. Uzeo sam sa 16mm precnika i 2m duzine, pola metra iskoristio, a ovih metar ipo spakovao. Uz crevo dobijate i neki mali alat sto vam pomaze da spakujete kablove u crevo (pogledaj video)

Ja sam ovo kupovao kod Feman a. Metar je bio oko 80,00 dinara
 
Nazad
Vrh Dno