Šta je novo?

Alienware m18 R1 - Upgrade RAM memorije

Trek

Slavan
Učlanjen(a)
02.06.2005
Poruke
297
Poena
320
Nedavno sam uzeo svoj prvi laptop,
Alienware m18 R1
Intel® Core™ i9-13980HX
RTX™ 4090
2 x 16 GB, DDR5, 4.800 MHz.
Nadogradio sam ga sa dodatnih 6 TB NVMe, ali nigde ne mogu da nađem razlike u RAM-u, pošto razmišljam da zamenim RAM sa Kingston FURY Impact 6400 MHz CL38. RAM u Laptopu je 4800 MHz CL40.

Ono što sam našao su razlike RAM-a 4800 Mhz u odnosu na 6000 MHz, ali je CL od RAM-a sa 4800 Mhz bio dosta manji (32). Dakle u mom slučaju bi bila i brža memorija i sa boljim Timings-ima, pa me interesuje da li bi bio osetno poboljšanje performansi.
 
Prvo je pitanje da li laptop podržava rad sa memorijom od 6400 MHz ili ne te će u tom momentu spustiti brzinu na podržanu.
 
Razlika u performansama zavisi od šta radiš na tom laptopu. Neko kupi overkill laptop i radi u 2D modu ACAD-a. Neko gasira laptop 24/7 u Blenderu. Sve zavisi.

Da se ja pitam, ja bih tražio srednji neki nivo. Nešto sporija memorija, ali više - 64GB, jer verujem da nisi uzeo top of the line laptop da igraš Zumu. :)
 
Da igram da, ali ne Zumu 😊Ne treba mi za rad, nego za igrice u glavnom. 64GB RAM-a mi ne treba, ali volim da sve što radim da mi radi što brže može 😊
 
Da igram da, ali ne Zumu 😊Ne treba mi za rad, nego za igrice u glavnom. 64GB RAM-a mi ne treba, ali volim da sve što radim da mi radi što brže može 😊
Sta si na kraju uradio? Jel si menjao RAM? Kontam da je sa tom (ili bilo kojom) konfiguracijom apsurd menjati za brzi ram jer verujem da su u realnom svetu mizerne razlike u fps.
 
Nazad
Vrh Dno