Šta je novo?

Alienware 17 R3 (i7 6820hk, gtx 980m) problemi

pcpartpicker

Cenjen
Učlanjen(a)
05.04.2019
Poruke
1,068
Poena
125
Zdravo drugovi.
Uzeo sam preko oglasa sebi ovaj laptop ali imam nekih problema sa njime, msm radi sve ali nije to to.
Ako je neko spreman poslusati i dati predlog pišem, samo da ne dobijem ban opet :/
 
Sta te navodi na tu pomisao?CPU je iz 2015.
 
Mislio sam na :"msm radi sve ali nije to to."
 
Evo ovako....doduše ovakvog je prodavač i prodao pa sam i znao.
1.Pod opterećenjem, zavrtio sam obični Unigine Heaven i već nakon par minuta, temperatura CPU ide jako visoko i do 97° C.
GPU nije toliko kritičan i ide do 87 °C ali CPU je problem.
Ne znam da li je to normalno za ovaj model (6820HK) ali svakako nije normalno da throtla.
Da li bi zamjena termalne paste svježom pomoglo u obaranju temperature CPU?
Ne izgleda mi da lopatice ventilatora imaju prašine.
Postavio sam slike iz HWInfo, gde su posljednje 2 temperature u idle režimu rada.
2.Isto tako ne uspijevam da napravim da mi radi Alienware Command Center (kako bih mogao mjenjati boje tipki na tastaturi, pa mi izbacuje ovo dole sa slike).
Vidim googlajući da ovaj problem je teško riješiv i vrlo čest, no možda treba novija verzija Windowsa, neki dodatak, ili čak neki drajver koji Snappy nije instalirao.
Sve drajvere mi je Snappy uredno instalirao a Command Center sam skinuo i install sa oficijelnog Dell websajta.
U čemu je problem i kako ga riješiti?Probao sam ono sa servisom u process manageru ali nije pomoglo.
 

Prilozi

  • 5 min of Unigine Heaven GPU.PNG
    5 min of Unigine Heaven GPU.PNG
    267 KB · Pregleda: 20
  • CPU 5 minutes of Unigine Heaven spikes up to 100 C.PNG
    CPU 5 minutes of Unigine Heaven spikes up to 100 C.PNG
    82.7 KB · Pregleda: 14
  • cpu_z 10 min stress test.PNG
    cpu_z 10 min stress test.PNG
    181.6 KB · Pregleda: 14
  • laptop idle 15 mi after PWR ON.PNG
    laptop idle 15 mi after PWR ON.PNG
    91.5 KB · Pregleda: 18
  • Screen Shot 03-23-24 at 08.12 AM.PNG
    Screen Shot 03-23-24 at 08.12 AM.PNG
    120.5 KB · Pregleda: 22
Ne kupuje se laptop vise od 3 godine star(a i tad najbolje licno preuzimanje uz test barem pola sata) , ja sam se opekao dosta puta: mrtvi pikseli , zakljucani biosi , pregrevanje , igranje sa srafcigerima , neorginalni delovi u njemu i slicno , novo je novo nego sto mi nemamo pare pa se debilisemo sa polovnim laptopovima pa ko sta upeca.
 
Ne kupuje se laptop vise od 3 godine star(a i tad najbolje licno preuzimanje uz test barem pola sata) , ja sam se opekao dosta puta: mrtvi pikseli , zakljucani biosi , pregrevanje , igranje sa srafcigerima , neorginalni delovi u njemu i slicno , novo je novo nego sto mi nemamo pare pa se debilisemo sa polovnim laptopovima pa ko sta upeca.
Pa evo ja cu ti iz iskustva reci da lakse i brze stradaju noviji modeli sa traljavom elektronikom nego ovakvi modeli druga treca cetvrta pa i sesta gen.
Ja imam druga gen jos radi.
Problem je sto hoce 11 gen u tanko kuciste.
Sama tezina ovog mog alienwarea je impozantna.
Zamisli das 2k eura za laptop kojem crkne naponska sekcija za CPU a samim time i CPU.
Brate pozdravi se sa parama tolikim i laptopom.
 
Jeste ovako imaš grejalicu i teg za vrata. Dva u jednom. 😁
Moraš da očistiš uređaj, nosi u servis ili sam probaj. Promena paste je obavezna na svakom polovnom laptopu.
 
3.6GHZ i 4 jezgra pa ti se toliko greje da je 4.6ghz isao bi u na 100 stepeni lagano pri srednjim opterecenjima
 
Jel si stavlljao Arctic pastu MX-6? Probaj nju da stavis , ti si izgleda upao u sektu "Menjam laptop svakih par meseci ili jednom godisnje" kao ja , ja sam od 2010 do 2024 menjao 21 laptop. Samo nekoliko mi je bilo novih , polovni svaki drugi imao je mane.
 
Poslednja izmena:
Nisam gadljiv na polovne laptopove i dosta sam ih kupio, prodao, podelio porodici, ali to su uglavnom Thinkpad/EliteBook/Latitude modeli samo sa Intel integrisanom grafikom.
Ciscenje i zamena paste ti je prva stvar kad kupis polovan laptop.
Ovo sto si uzeo je malo specificno jer grafika koju imas u laptopu vuce malo vise struje nego novije grafike te su i jace temperature ocekivane.

Sto se tice kupovine polovnog novijeg laptopa slicne karakteristike, mogu da preporucim Lenovo Legion ili neki Dell G15, u bivsoj firmi smo ih imali 50+ komada Intel 9gen i novije.
Nisam zapazio neke probleme osim baterije koja je zbog konstantne upotrebe na punjacu umela da crkne posle 12 ili 24 meseca upotrebe. Laptopovi nisu preterano mazeni pazeni, korisceni su kao desktop zamene i cesto nisu gaseni po mesec dana nego ih ljudi ostave na radnom stolu u firmi i pristupaju od kuce na njih. Redovno ciscenje i zamena termlne paste se podrazumeva uz ovakvu upotrebu.
 
Nisam gadljiv na polovne laptopove i dosta sam ih kupio, prodao, podelio porodici, ali to su uglavnom Thinkpad/EliteBook/Latitude modeli samo sa Intel integrisanom grafikom.
Ciscenje i zamena paste ti je prva stvar kad kupis polovan laptop.
Ovo sto si uzeo je malo specificno jer grafika koju imas u laptopu vuce malo vise struje nego novije grafike te su i jace temperature ocekivane.

Sto se tice kupovine polovnog novijeg laptopa slicne karakteristike, mogu da preporucim Lenovo Legion ili neki Dell G15, u bivsoj firmi smo ih imali 50+ komada Intel 9gen i novije.
Nisam zapazio neke probleme osim baterije koja je zbog konstantne upotrebe na punjacu umela da crkne posle 12 ili 24 meseca upotrebe. Laptopovi nisu preterano mazeni pazeni, korisceni su kao desktop zamene i cesto nisu gaseni po mesec dana nego ih ljudi ostave na radnom stolu u firmi i pristupaju od kuce na njih. Redovno ciscenje i zamena termlne paste se podrazumeva uz ovakvu upotrebu.
Da, samo sto rastavljanje ovog laptopa nije jednostavna stvar a majstora ovde nema.
Gledao sam rastavljanje, ima jako puno konektora o kojima treba vodit brigu.
Msm imam ja majstora ali kad je ovaj model u pitanju ne vjerujem nikome.Valja vratit sve kako je bilo.
 
Poslednja izmena:
Googlao sam nekoliko dana da pokusam da nadjem kolika je normalna temp tog 6820HK pod opterecenjem i nasao da se dosta ljudi žalilo da im ide i preko 90 C.
Da ja znam da bi oborio temp jedno 20 C ja bih dao nekom profi liku da mi zamjeni pastu.
Pogledat cu kasnije raspored cijevi, dal ista cijev ide i preko GPU kao i CPU.
Uzeo sam evo i hladnjak za laptop sa 6 ventilatora mads nikad nesto nisam vjerovao tim uredjajima.
 
Ja sam pre par dana uzeo dva Alienware laptopa starija od tog. Kod jednog je temperatura CPU (i7-720QM) išla do 90C, a kod drugog je temperatura GPU (HD5870) išla do 85C. I to samo u Windowsu, takoreći u idle. O buci od ventilatora da ne pričam. Oba sam otvorio, detaljno očistio, izbacio tepihe od prašine i stavio novu termalnu pastu. Sada su kod oba temperature CPU i GPU tu oko 40C u Windowsu, uz minimalno uključivanje ventilatora.

Ovo je ekstreman primer, ali niko, osim osobe koja otvori taj laptop, ne zna kakvo je stanje unutra i koliko ćeš oboriti temperature kada se lepo očiste hladnjaci i zameni pasta. O ovome ne vredi ni diskutovati, nego - sa reči na dela. :)
 
Ja sam pre par dana uzeo dva Alienware laptopa starija od tog. Kod jednog je temperatura CPU (i7-720QM) išla do 90C, a kod drugog je temperatura GPU (HD5870) išla do 85C. I to samo u Windowsu, takoreći u idle. O buci od ventilatora da ne pričam. Oba sam otvorio, detaljno očistio, izbacio tepihe od prašine i stavio novu termalnu pastu. Sada su kod oba temperature CPU i GPU tu oko 40C u Windowsu, uz minimalno uključivanje ventilatora.

Ovo je ekstreman primer, ali niko, osim osobe koja otvori taj laptop, ne zna kakvo je stanje unutra i koliko ćeš oboriti temperature kada se lepo očiste hladnjaci i zameni pasta. O ovome ne vredi ni diskutovati, nego - sa reči na dela. :)
Njemu je idle temperatura "normalna" tu negde izmedju 40-50 C.Doduse imam CPU cooling pad.
Cim se pokrene nesto CPU intensive postepeno dize temperaturu i vrlo brzo do 95 C.
Ovo sto si gore napisao zvuci obećavajuće.
Da nosim drugome da to radi ne verujem mu kao ni za auto a nesto se ustručavam da ja rastavim.
Razmisljam sta mogu pogresiti sem nesto zaboravit prikljucit ili pobrkat šarafe.
 
Ako imaš dobar video, možeš sam uz kvalitetne šrafcigere lepo da otvoriš i složiš delove sa strane. Očistiš ventilatore, rebra od hladnjaka i lepo očistiš procesor, grafičku i kontaktne površine termalnih cevi od stare termalne paste.
Naravno uzmeš kvalitetnu termalnh pastu, bezz žurbe i biće to kako treba.
 
Nemoj da otvaraš srafcigerima, imaš po mob šopovima alat za otvaranje telefona i laptopova, oko 1000din su ti oni osnovni. A šrafovi, pa slikaj jbt. Kapiram da se ti AW stariji lako otvaraju. Sve u svemu, pogledaj na YT. I da znaš, šta god da uradiš, u igrama će ti laptop biti vreo.
 
Verovatno je u pitanju neki tepih na rešetkicama,pa bi moralo da ide vadjenje kulera opcija bila za detaljno čišcenje.
 
Ja cu samo da dodam tecni metal i cpu resen 😇 dobices - 15 do 20 c😊
 
To je I7 iz 2015 mora da se greje.Relativno je slab u odnosu na danasnje procesore,u rangu I3 11 th.Probaj promeni pastu,stavi ga na podlogu za hladjenje,ukini turbo boost.Ako bude 80c recice ti da je to normalno.
 
Čekajte ljudi, hoću li ja dobiti šta u obaranju temperature zamjenom paste ili ne?
Ne rastavlja mi se laptop ako ce to biti do 5 stepeni.
Jer ako se on greje takav kakav jeste jednostsvno stari proces izrade onda mi se ne rastavlja. :/
 
Ako sve lepo rastavis, ako sve lepo ocistis, ako stavis dobru pastu i to sve lepo sklopis sigurno da ces imati manje i bolje temperature, ali kako god okrenui procesor ce ti se vrteti od min 85 c do 90 c i to ti je to.

Prvo, te serije se generalno greju, drugo ima svoje godine lap top, trece lepo sam napisao iznad, ako zelis cpu temperature od 75 - 80 c moras staviti tecni metal i to je jedino resenje.

Ako ipak ne zelis, ne umes, neces, onda sto bolja pasta, undervolt procesora, i zadnji deo izdigni malo na neke dve nogice i to ti je to.
 
Čekajte ljudi, hoću li ja dobiti šta u obaranju temperature zamjenom paste ili ne?
Ne rastavlja mi se laptop ako ce to biti do 5 stepeni.
Jer ako se on greje takav kakav jeste jednostsvno stari proces izrade onda mi se ne rastavlja. :/
Tih 5 stepeni ce doneti zapravo mnogo vise nego sto mislis. Vecina procesora u laptopu je ogranicena potrosnjom i temperaturnim limitom. Ako ti se procesor greje onda nece moci da dobaci maksimalne moguce frekvencije i tehnicki ces gubiti performanse.
Eno pre neki dan sam zamenio pastu na starom firminom laptopu sa i7 8650u procesorom. Temperature su osetno pale nakon ciscenja rebara hladnjaka i ventilatora koji su bili prepuni prasine i zamene skorele paste. Donji deo vise nije bio vreo na dodir, bilo je manje buke od ventilatora i procesor je bio hladniji i duze je duzao visoke frekvencije.

Ako nisi raspolozen da se igras sa otvaranjem laptopa, mozes da uradis sledecu kucnu metodu :D Stavis cev usisvaca na deo gde je ventilator i onda ili jako duvas po delu gde se izbacuje topao vazduh ili uzmes konzervu kompresovanog vazduha. Tako ces sigurno izduvati prasinu i tepih koji su se nakupili a usisivac ce to ocas posla izvuci.
Naravno, MORAS DA SKINES DONJU STRANICU za ovu avanturu :)
 
Nazad
Vrh Dno