Šta je novo?

Alcatel OT 995 (ICS za 200e)

Zaostaje? Pogresio si.

A ti emixe na svakom topicu zapocnes offtopicovanje/raspravu i onda kazes no nebitno.

Odspavaj malo, razdrazljiv si. :D

Odlican je ovo telefon. Jos kad bi imao dobru zajednicu gde bi mu kraj bio. :)
 
G300 ne nudi nista a kosta oko 200e.
Pogledajte samo P1 hardver star preko godinu dana a telefon kosta oko 500e bas su na dobrom putu ovi iz Huawei-a. Kao dobar hardver, niske cene... ja od toga ne videh jos nista.

@tetrapack Naravno da nije pogresio. Zaostaje. A off topic nisam ja zapoceo vec ed_hunder kome je sve kinesko a i sam koristi telefon Kineske kompanije. Ovaj telefon je daleko od kineza koje je Telenor davao ili daje za 1 din.
Nego uvek izlazi nesto bolje a jeftinije pa su neki sada malo u panici ;)
 
Poslednja izmena:
ed_hunder on se svud apojavljuje i pljuje da ne valja, da je kinesko.
Voleo bi da neko ko koristo ovaj telefon napise nesto vise o njemu.......
 
U Nemackoj je 189€ simfree, cackao sam ga u radnji malo. Imao je 2.3.6 valjda na sebi, ok je radio. Ono sto je definitivno bilo ok - ekran je delovao vise nego korektno, kao i izrada. Cvrst, lep, utegnut, jos bolje od OT990.

Nazalost, malo vise o tome kako radi ne znam...
 
995 ima bolji soc, dok g300 ima gorilla glass. ostalo je manje- više isto. nekome je bitnije jedno - nekom drugo. istina ovaj 995 se prvo prodavao mnogo skuplje, pa je onda pala cena na ovo, dok je g300 u startu lansiran bagatela jeftino.

drugo, da koristim g300 i veoma sam zadovoljan. ali ni u jednom slučaju nisam veličao taj telefon i ustručavao se da kažem da je kinez. ja samo realno sagledavam stvari, jer iako posedujem neki uređaj neću o njemu pisati sve najbolje zato što ga imam, i neću izbegavati "pogrdan" naziv kinez, zato što je moj. kinez je pa šta? ja sam sa njime veoma zadovoljan. i ostali ljudi su isto, verujem i da će ovim kinezom 995 biti zadovoljni. to što su neki ljudi alergični na taj naziv kinez jer poseduju kineze i doživljavaju to kao da im je neko opsovao bližu rodbinu ja nisam kriv. anyway shvatite jednom da kad kažem kinez ne mislim to u POGRDNOM smislu, i ne želim da kažem kako je to nešto LOŠE. pobogu, pa ne bih ga kupio da je loše.

995 je odlična kupovina i drago mi je da je sve više ovakvih telefona. voleo bih samo da ovi proizvođači ugroze velike baje i u onom višem segmentu tržišta, pošto u ovom srednjem htc i samsung nemaju više šta da traže po meni. htc- ov telefon istih karakteristika kao ovi kinezi g300 i ot995 su barem duplo skuplji. to je pobeda za nas, jer ćemo povoljnije dobijati hardver, samo nek se ovako nastavi.
 
Sve bi bilo u redu samo kada bi ti uzeo malo geografiju i atlas u ruke.
To sto se recimo iPhone proizvodi u Kini ne znaci da je Kinez! To sto se Alcatel mozda proizvodi u Kini NE znaci da je Kinez.
Alcatel je Francuska firma i to je vec odavno poznato.
ZTE I Huawei su firme iz Kine ciji telefoni se tamo i proizvode... to JESU Kinezi.
 
Tu pise da su Alcatel telefoni pod kineskim menadzmentom tj. otkupili su tu diviziju od Francuza
 
Tu pise da rade zajedno. Alcatel nisu kupili Kinezi.
 
Ma jesu kinezi. To sto nisu kupili 100% firme nista ne znaci, sigurno poseduju veliku vecinu. A i Alcatel nije godinama pravio telefone, pa su poceli opet kada su ih kinezi kupili.

Sa tog linka koji si dao, kliknes na TCL Communications za info i izadje:
TCL primarily sells its products under the TCL brand name in Africa, Asia, Australasia, South America and Russia, under the Alcatel brand in Europe (ex. Russia), and under the RCA brand in North America.

U prevodu, oni prodaju svoje proizvode pod imenom "Alcatel". Tu nema nista od Francuskog Alcatel-a (osim imena).

Edit: Ako se ne varam, cak i ispod baterije kod OT-990 pise TCL Communications. Verovatno je to slucaj i kod OT-995.
 
Poslednja izmena:
Pa to, procitao je prvu recenicu i odmah je okacio link da bi se sto pre ''izvadio'' :) A sada se pravi lud.

Ne znam cemu uopste polemika, ovaj Alcatel je dobra kupovina samo zato sto je pristupacan u paketima mts-a, znate i sami da kosta preko 200e u prodavnicama a generalno Huawei je kao proizvodjac 2 svetlosne godine ispred Alcatela.
 
@hsv Ne lupetaj da te zamolim, imam kome i zasto da se vadim, ne zasejavaj me.

Po 100 puta ponovis jednu istu recenicu u jednoj temi.
 
Ljudi ajmo o ovome telefonu, a ne da se prepucavamo ko je upravu.Ko ga je kupio ili razmislja da ga kupi neka pise.Ja stvarno razmisljam da ga uzmem, treba mi telefon dok neizadje novi Iphon ( iskren sam) :).Da li ovo vredi da se uzme....
Dajte ko ga koristi neku rec vise da napise
 
@hsv Ne lupetaj da te zamolim, imam kome i zasto da se vadim, ne zasejavaj me.

Po 100 puta ponovis jednu istu recenicu u jednoj temi.

Ko lupeta.. mislim da je i vise nego ocigledno, sto je najgore sam si se sabotirao :d ;)
 
Ljudi ajmo o ovome telefonu, a ne da se prepucavamo ko je upravu.Ko ga je kupio ili razmislja da ga kupi neka pise.Ja stvarno razmisljam da ga uzmem, treba mi telefon dok neizadje novi Iphon ( iskren sam) :).Da li ovo vredi da se uzme....
Dajte ko ga koristi neku rec vise da napise
Pa vredi ako uzimas u mt:s ili ako bude u prodaji za do 150e recimo. Tu je nesto bolji od G300 a on je 120-130 (+ eventualno dekodiranje). Ako ga budu cenili 200 i sl, onda ne vredi, za te pare (ili malo vise) uzmes nov SGS(+) i zdravo
 
Uzeh ovaj telefon pre pola sata u mts-u (za din.) i mogu vam reci da je za te pare odlican telefon :)
Ne mogu da vam kazem nesto konkretnije jer sam pre ovog telefona koristio HTC Hero....
Prvi utisci uopste nisu losi ali tek za par dana vam mogu reci sta i kako ....
 
mene konkretno zanima odziv ekrana jel je kao slow motion ili reaguje odsecno?
 
Vredi 150-160€ na crnom tržištu i to mu je realna cena. Sve preko toga je preskupo.
Jeste OK ali za par desetina € više ima daleko boljih modela...
 
Kupljen legalno u prodavnici sa 2 godine garancije košta 210e.
Baš me interesuje koji je telefon kupljen legalno sa 2 godine garancije bolja kupovina!?
 
Upravo sam ga uzeo u MTS-u za dinar i ugovor MixNet M.Kao lojalnom korisniku i dugogodisnjem su mi dali za dinar umesto da platim 6000.00.Nisam ovo ocekivao od MTS-a prosto sam iznenadjen :).
Sad samo da nadjem neku futrolu ili foliju....
 
Cini mi se za dinar extra:)
Sad bas instaliram neki Alcatelov program za sinhronizaciju i onda cu da ga punim.
Kuciste mi se cini sasvim OK ( digo sam bio na iphonu pa mi nije nista tako dobro)\
Ekran sasvim sasvim zadovoljavajuci
Uredjaj radi veoma veoma brzo
 
Npr. Galaxy S Plus, kupljen legalno, sa 2 godine garancije

Evo gledam na mobilnom svetu 305evra je cena novog u prodavnici. Ajde da to nisu prave cene tj. da stvarno ima u prodavnici (ne kod operatera) za iste pare kao OT995 tj. 210evra, da li ce Galax S+ dobiti oficijalni ICS?
 
Mnogo puta sam otisao da uzmem telefon u radnju i onda su mi na licu mesta rekli da ne daju 24 meseca vec manje.Ili mi daju garantni list a nigde racuna :)
Ko ce sutra da dokaze gde sam ja to uzeo ili sta vec.....
Ne kazem ni da su ovlasceni servisi bolji, katastrofa su ali bar imas sigurnih 24 meseca
 
Nazad
Vrh Dno