Šta je novo?

Alcatel One Touch X'Pop Dual Sim

Deluje jako interesantno, međutim 512Mb RAM-a :wall:
 
Ja proptratio, sem ekrana ama bas identicni, da je 1gb ram, i bolja kamera, mogli bi pricati vec da je vec nesto novo, ali ovako, :/
 
Pa dobro,pola incha vise je pola incha vise!:d.A i ima ga u ponudi,a 992D nema.:S:
 
Pa ne znam šta će biti sa ljudima koji čekaju 992D, da li će ovaj da im daju?
 
a tačno duplo više ga cene od 992, lopovi.
 
pola inca, taman kolko fali za srecu :-D ali 4000vise, mamu im.... daj boze da ga daju za istu cenu, ali ne znam na koju foru... krenuce da vrdaju...
 
Stigao danas, utisci su odlični, iako nije ostao dugo kod mene. Lepše izgleda od 997, tanji je i uži, a iste dužine, ekran pokriva veću površinu, nema softverske dugmadi, tako da je ekran u potpunosti slobodan, da ima 1Gb RAM-a, zadržao bih ga sebi, a bratancu utrapio 997. :D
 
Primetio sam da u skorije vreme gotovo svi proizvodjači sve više uvaljuju te telefone sa po 512MB RAMa u toj budžet klasi-

@vuk204: reci mi, kako se ponaša u igricama, koliko se greje i koliko je osetno (podnošljivo) pod rukom?
 
Primetio sam da u skorije vreme gotovo svi proizvodjači sve više uvaljuju te telefone sa po 512MB RAMa u toj budžet klasi-

@vuk204: reci mi, kako se ponaša u igricama, koliko se greje i koliko je osetno (podnošljivo) pod rukom?
Telefon je otišao bratancu, koji zbog obaveza u školi, će tek za vikend doći do mene da mu instaliram sve što je potrebno za normalan rad na telefonu (launcher, aplikacije koje nisu dostupne na marketu i sl.) Tako da su ovo bili samo prvi utisci, danas ili sutra ću tek detaljno istestirati telefon. Mali je jedino tražio da mu odmah instaliram Temple Run 2, i on radi odlično. Ja sam 997 napuno sa svime što mi je potrebno, i zauzeće memorije nikada ne prelazi 500Mb, tako da pretpostavljam da će i ovaj fino raditi. Da nije tih 512Mb, zadržao bih ga, jer je definitivno mnogo lepše dizajniran od 997.
 
Meni bas suprotno, lepse i bolje mi lezi u ruci 997, refresh rate nije zakucan na 33 kao kod 997D, quadrant score je ~2700, sto je manje vise na svim Alkicama zbog istog cipseta.
 
Iiii u rekordnom roku je nestao sa sajta. Čoveče kao da nabave 50 komada koji planu za 3 dana...
 
Sinoć sam radio jedno sat vremena na ovom telefonu, greje se isto kao i 997, solidno, ali ne da ne može da se drži u ruci. Opšti utisak je isti kao za 997, samo što 997 ima mnogo glatkiji prelaz između aplikacija, drawera i desktop screena, pretpostavljam zbog više memorije. Sad kada sam proveo više vremena čačkajući ga ne bih menjao 997 nipošto.
 
Kupila sam One Touch X'Pop prosle nedelje preko mts-a, i sve je bilo ok par dana,, baterija mi jedva izdrzi 24h mada sam punila i cesce, ali ga nisam ispustala iz ruke... poslednja 3 punjenja telefon je poceo da baguje.. pred kraj punjenja blokira, i ne reaguje ni na sta.. mora da se ugasi i ponovo upali da bi oziveo.. hoce da pokrene samo skype, na sve ostalo ne reaguje..zvoni ako me neko zove, ali ako se ne javim poziv ne ostane kao propusten, i uopste se nigde ne vidi.. cek mu je i sat stao i alarm mi nije zvonio jedno jutro.. ocajna sam.. da li neko ima neki savet...? inace ako ga ne punim normalno je sve dok ima baterije...
 
Meni bas suprotno, lepse i bolje mi lezi u ruci 997, refresh rate nije zakucan na 33 kao kod 997D, quadrant score je ~2700, sto je manje vise na svim Alkicama zbog istog cipseta.

Ako sam te dobro razumeo,na 997d je zakucan na 33 a na 997 ne?
 
Kupila sam One Touch X'Pop prosle nedelje preko mts-a, i sve je bilo ok par dana,, baterija mi jedva izdrzi 24h mada sam punila i cesce, ali ga nisam ispustala iz ruke... poslednja 3 punjenja telefon je poceo da baguje.. pred kraj punjenja blokira, i ne reaguje ni na sta.. mora da se ugasi i ponovo upali da bi oziveo.. hoce da pokrene samo skype, na sve ostalo ne reaguje..zvoni ako me neko zove, ali ako se ne javim poziv ne ostane kao propusten, i uopste se nigde ne vidi.. cek mu je i sat stao i alarm mi nije zvonio jedno jutro.. ocajna sam.. da li neko ima neki savet...? inace ako ga ne punim normalno je sve dok ima baterije...

Pa nema sta da razmisljas-pravac mts,reklamacija.
 
Ne, ne. 997 i 997d je isti mob, i zakucan je refresh rate na 33, a kod ovog modela, x pop nije...
 
Da mi nije bitna kolicina RAMa, sad bih menjao tel. Bas dobro izgleda, narocito uzivo! :d
 
Ne znam za "uživo" ali meni se ovaj telefon uopšte ne sviđa i ne znam po čemu je lepši od 997? Gabariti su mu očajni!
 
Ima li neko neki info da li će i kada ponovo pustiti ovaj telefon u standard prodaju? Sad su praznici ali mora neko da radi kod njih, nema šanse da niko ne radi iako im dosta prodavnica ne radi.
U ala sam ga sročio svaka mi čast... :d
 
Pozz,ako moze samo jedno pitanje,da ne otvaram novu temu,kupio sam Alcatel S' Pop,i sve je za sad ok,samo mi nije jasno da li dugmici ispod ekrana trebaju da svetle,ili nemaju osvetljenje,posto kod mene ne svetle?Hvala na odgovoru.... :)
 
Ne znam za "uživo" ali meni se ovaj telefon uopšte ne sviđa i ne znam po čemu je lepši od 997? Gabariti su mu očajni!

OT997 - 129.8x68x11 sa 4.3" ekranom i on-screen tasterima VS X'Pop - 131x68x10.9 sa 4.5" i tasterima ispod ekrana... Malo vise opravdava svoju velicinu za razliku od 997. :d A lepsi od 997 i nije bas. Mnogo mi se vise svidja OT Idol. :)
 
Poslednja izmena:
OT997 - 129.8x68x11 sa 4.3" ekranom i on-screen tasterima VS X'Pop - 131x68x10.9 sa 4.5" i tasterima ispod ekrana... Malo vise opravdava svoju velicinu za razliku od 997. :d A lepsi od 997 i nije bas. Mnogo mi se vise svidja OT Idol. :)

Ne znam zašto sam ja bio ubeđen da pišete o Alcatel One Touch S'Pop Dual Sim? To menja moju tvrdnju :) Ovaj u mts-u je dimenzija 115 x 61.2 x 12.2mm, zato sam i napisao da su mu gabiriti nikakvi. Nisam ni znao da su imali i X model. Ovaj malo odskače od 997 ali ga ovih 512 RAM-a saranjuje pre vremena. Kao da su ga na brzinu zbudžili da popuni rupu do izlaska neke alcatel ajkule. Ne znam za njegovu cenu kod nas, ali ću se strpeti za promenu modela bar dok mi ne istegne ugovor za box.
 
Poslednja izmena:
X'pop u slobodnoj prodaji kontam da se moze naci za 200 i nesto sitno € posto je OT Idol ~245€ nov u radnji i ~220€ nov u oglasima. :)
Ali kao sto rekoh, mene Idol mnogo vise privlaci nego X'pop. :)
 
Izgleda da sam jedan od onih koji je ugrabio X'pop tokom tih desetak dana, koliko je bio u ponudi mts-a.

@Dark_AveNGER - to tesko da iko moze da ti kaze: kad sam video ovaj tel na sajtu mts-a, otisao sam u njihovu poslovnicu koja mi je najbliza da ga uzmem, medjutim tamo niko nije ni znao da taj model uopste postoji, kamo li da ga oni sami prodaju. Onda su gledali na kompu da li ga ima u drugim poslovnicama, pa su videli da ga nema nigde i zakljucili da moze da se uzme samo preko mts web shopa, sto na sajtu, inace, nije bilo naznaceno. Kad sam zvao web shop, rekli su da mogu da ga narucim, ali nisu znali da li moze da se kupi i u nekoj poslovnici ili ne, a takodje nisu znali ni da mi kazu kada ce mi isporuciti telefon ako ga narucim preko njih. Na kraju sam ga ipak narucio, poucen dosadasnjim iskustvom (jer sam cekajuci da se pojavi u poslovnicama propustio do sada 3 modela koja sam hteo), i rekose mi da ce stici za 5-6 radnih dana, a stigao je za 3. Pritom, trebalo je i neko da me zove da potvrdim narudzbinu, jer sam narucio preko web shopa, popunivsi formular, ali me niko nije zvao. Rezime: vrlo su neorganizovani, tako da nemoj da se oslanjas na ono sto ti kazu ili ne kazu. Cim ga vidis na sajtu - kupuj preko web shopa, jer izgleda da je sajt najazuriraniji deo firme pa je to najsigurniji nacin da dodjes do fona. ;)

O telefonu: Vrlo jeftino izgleda, plastika je loseg kvaliteta, zadnji poklopac je kao neki otpadak kad ga uzmete u ruku i deluje da ce se trajno deformisati ili puci pri iole jacem pritisku. Posle nedelju dana upotrebe, okvir maske, prednji "ram", da tako kazem, izgulio se na dva mesta, iako vodim racuna o telefonu. Prilicno se greje i posle 15 min upotrebe neprijatno ga je drzati u ruci. Baterija jedva izdrzi jedan dan pri malo intenzivnijoj upotrebi, a ako nesto ozbiljnije radite, ili se igrate, verujem da nece izdrzati ni pola dana.
Ekran je ok, veliki je, i to mu je najveci +, mada mi je, sto se osvetljenosti, prirodnosti i intenziteta boja tice, bolji bio ekran na LG HUB-u, koji sam imao pre ovog. Odziv je dobar, koliko mogu da procenim. Tel, sto se mene tice, radi dovoljno brzo i ima sasvim dovoljno memorije za sve sto je vecini korisnika potrebno. Naravno, ko zeli jacu masinu, morace da se malo vise isprsi, ali, sve u svemu, mislim da je prilicno dobra kupovina ukoliko ga uzimate uz paket.
Jos da dodam da povremeno ima problema sa konekcijom na net: preko wifi-ja radi ok, ali kad wifi iskljucim, prijavljuje "no connection" ili da strana na web-u ne postoji, a gtalk stoji u offline modu, iako uredno stoji oznaka za 3G signal. Posle disableovanja i ponovnog enableovanja data connection-a proradi, ali to sve pomalo nervira i ne uliva bas poverenje. Videcemo kako ce se jos pokazati u praksi.
 
Jos da dodam dve stvari koje mi se ne svidjaju: na jacem suncu ekran je neupotrebljiv, a ako tokom razgovora pojacate sagovornika, zvucnik pocinje da krci
 
Pa koji je na suncu upotrebljiv? Kako bi se ponašao npr. IPS ekran?
 
Vrh Dno