Šta je novo?

Alcatel ONE TOUCH T10

NightCrawler

Čuven
Učlanjen(a)
15.03.2005
Poruke
2,736
Poena
615
Ne nadjoh temu za ovaj tablet a zanimaju me mišljenja ako je neko imao iskustva.

Specifikacija ovde

Vredi li ovo ~15k dinara ili čekati onaj Acerov lowbudget tablet (zaboravih naziv)

[youtube]3Wk-DmDN__w[/youtube]
 
Poslednja izmena:
Ne vredi ni priblizno toliko, imash prestigio pmp5570c za iste pare sa daleko boljim procesorom i ekranom
 
Ja sam pazario ovaj tablet. Iskreno, imao sam lošeg iskustva sa Prestigio i sličnim proizvodima i želeo sam da kupim nešto što ima barem nekakvu reputaciju na zapadu (što naravno opet ne mora ništa da znači), a opet da bude jeftino.

Pitajte ako vas nešto interesuje.
 
Sa kojim Prestigio tabletom si imao lose iskustvo? Mozes li da das neki generalni utisak o ovom Alcatelu, ili jos bolje uporedi ga sa Prestiogiom? Dvoumim se izmedju ovog Alcatela i Prestigio 5570C pa bi svaki info bio koristan, a sutra bi trebalo da donesem odluku.
 
Mislim da po specifikaciji Prestigio pruza prilicno vise.Ne znam kakvo si lose iskustvo ima sa Prestigiom ali njegovi proizvodi su veoma dobri mislim na odnos cene i onoga sto se dobija.Ima tema za 5570 pa mozes saznati vise.....
 
Nisam koristio Prestigio tablete (zapravo ovaj Alcatel je prvi tablet koji koristim, tako da baš i nemam sa čime da uporedim), ali sam imao Prestigio GPS koji je krenuo iz čista mira da se gasi. Mislim da je Prestigio jednostavno fantomska firma koja za potrebe lokalnog tržišta lepi etikete na najjeftinije kineske uređaje, nisam ni razmatrao kupovinu njihovog tableta.

Što se alcatela tiče, ništa specijalno, specifikacije su te koje jesu, samo prednja kamera, bez blica, prilično slaba rezolucija, ICS, kapacitivni ekran i to je to. Po defaultu ima Google Play (čuo sam da nemaju svi tableti to, već mora da se rutuje, instalira i šta ti ja znam).

Ono što meni smeta je što nema bluetooth i što nema vibraciju. Takođe, neke aplikacija iz nekog razloga nisu dostupne za njega (npr. TuneIn player).
 
Baš je Alkatel nula na zapadnim tržištima, osim na, nekada matičnom, francuskom.
 
Berenak....Nije ovo tema ali moram da kazem: Neverovatno koliko ljudi pricaju lose o nekim brendovima, a da za to nemaju nikakav argument......fantomska firma, Prestigio postoji 10godina na nasem trzistu i tu je tih 10 godina zato sto vredi.Ajde sad da se vratimo na temu napisi nam kako se ponasa kad ga opteretis malo vise, kako se ponasa baterija, kakvi su uglovi gledanja....
 
Baš je Alkatel nula na zapadnim tržištima, osim na, nekada matičnom, francuskom.
http://www.googlefight.com/index.php?lang=en_GB&word1=alcatel&word2=prestigio

Ne kažem da je neki brend u poređenju sa Samsungom itd, ali ipak postoji već godinama (kažem, opet nije to nikakva garancija da i dalje prave OK proizvode).

Neverovatno koliko ljudi pricaju lose o nekim brendovima, a da za to nemaju nikakav argument......fantomska firma, Prestigio postoji 10godina na nasem trzistu i tu je tih 10 godina zato sto vredi.
Ne pričam bez argumenata, kažem da sam imao taj jedan uređaj za koji naravno nije bilo pojma da se nađe normalna podrška u vidu apdejtova na njihovom sajtu i slično, na kraju je počeo da se gasi sam od sebe i to je to. Dozvoli mi da imam mišljenje o tom brendu (koji inače postoji samo kod nas i možda Hrvata).

Ajde sad da se vratimo na temu napisi nam kako se ponasa kad ga opteretis malo vise, kako se ponasa baterija, kakvi su uglovi gledanja....
Ne znam kako da ga opteretim, puštao sam filmove na njemu, radi skroz tečno, rade neke igrice koje sam probao (interesantno da Angry Birds neće da se startuje).

Uglovi gledanja - pa po uzdužnom pravcu je OK, poprečno nije savršeno. Voleo bih da uporedim sa još nekim.

BTW, gde mogu da kupim kabl kojim mogu da nakačim 3G USB modem da probam da li radi?
 
Poslednja izmena:
Berenak :Ne pričam bez argumenata, kažem da sam imao taj jedan uređaj za koji naravno nije bilo pojma da se nađe normalna podrška u vidu apdejtova na njihovom sajtu i slično, na kraju je počeo da se gasi sam od sebe i to je to. Dozvoli mi da imam mišljenje o tom brendu (koji inače postoji samo kod nas i možda Hrvata).

Zasto pises nesto sto ne znas.Naravno da imas prava na svoje misljenje.Ono sto oni plasiraju na nase trziste je veoma smesno koliko plasiraju na ostala trzista.
Ne kazem ja da je bolji ovaj ili onaj, specifikacije govore i zadovoljni ili nezadovoljni korisnici.
Moj prvi telefon je bio Alkatel DB cini mi se da je bio model, Radio je pune 4 godine u to vreme sjajan uredjaj.Ali onda je alkatel nestao ili sta se vec desilo ne znam i sada ce morati mnogo da urade na tome da povrate ime i poverenje korisnika.


Kabal imas u skoro svakoj IT radnji i kosta nesto 300-400 dianara
Probaj da otvoris vise stranica u browseru i jos neke aplikacije...da li ima usporavanja seckanja ili sve klizi.
Posle nekoliko dana reci nam koliko traje baterija.
 
Nazad
Vrh Dno