Šta je novo?

Ako vam treba džabe

  1. nosac za 12cm fan za kacenje na heatsink cpu coolera (mislim da je od scythe ninja coolera)
  2. gumeni Anti-vibration Fan Mounts
 

Prilozi

  • 20230129_194116.jpg
    20230129_194116.jpg
    60.9 KB · Pregleda: 63
  • 20230129_194311.jpg
    20230129_194311.jpg
    80.1 KB · Pregleda: 51
Da li neko ima stariju maticnu plocu koja podrzava xeon procesore?
Ako je moguce da se dogovorimo za manju cenu nego sto su na kp,stvarno mi se ne daju toliko novca za toliko staru plocu.
 
D7C87A65-9761-4B2E-8BB5-A6CB121E1DB3.jpeg
Jel ima neko ovakav punjac stariji viska za hp, spreman sam i da platim naravno?
 
Još jedna tura čišćenja polukorisnog krša. :)

Dva rutera:
  • klasičan ruter, TP-Link TL-WR740N, korišten, žut od loženja, ne od duvanskog dima - nebitno, ali eto :)
  • ADSL ruter (nema WAN), Linksys WAG54G2 (ispravan, samo proban i tako stoji godinama)

Tri USB 3.0 fioke za 3,5/2,5" HDD-ove:
  • Intenso, ispravna, nekorištena, bez USB kabla
  • 2x CnMemory elektronika bez kućišta, ispravna, nekorištena, bez usb kabla

Napomena za fioke!
Nisu korištene zato što u njima rade samo hardovi koji su u njima i formatirani. Ne prepoznaje podatke na particijama, ako nije formatiran hard u toj fioci. Prepoznaje jedino, ako je iz istog modela fioke, kao ova dva CnMemory. Možda neko zna način kako da to proradi, ali ja ga nisam pronašao, mada se nisam mnogo ni trudio, jer mi nije baš trebalo.

Kupljene su pre 5-6 god. u DE, kad su im cene bile niže od HDD-a koji je u njoj. Hardovi su izvađeni, ubačeni u komp i rade i dan-danas, hvala na pitanju. :geek:

Možda nekome trebaju da izvuče podatke sa njegove koja je crkla ili prosto voli život na ivici. :D

IMG20230217095350.jpgIMG20230217095523.jpgIMG20230217100954.jpg
 
Imam 3 Cooler Master ventilatora 140mm prečnika koji su mi došli uz kućište i koje sam do nedavno koristio. Tropinci su, ali ja sam preko Fan Control aplikacije uspevao da im kontrolišem rpm (?)
Ništa im ne fali, zapravo uopšte nisu loši. U kutiji su mi, ako nekoga interesuje mogu da ih slikam ali ventilator ko ventilator.
 
Hvala forumasu NenadG na ventilatorima
 
Čekaj prvo da ih uzmeš :)

Ma bolje neko da ih koristi nego da mi stoje u podrumu. Srećniji sam tako.
 
Meni bas trebaju da izbacim toplotu iz kucista jer imam jedan samo a mesta za 6 ventilatora..
 
Da nema neko neki s775 Core2quad ili bar core2duo procesor?

Sklapam neku mašinu za yt pa da zamenim celerom e3300.

Plaćam piće po želji 😀
 
Ne znam, jel bolji od celerona? Ja sam u to vreme imao amd 😀
 
Da nema neko neki s775 Core2quad ili bar core2duo procesor?

Sklapam neku mašinu za yt pa da zamenim celerom e3300.

Plaćam piće po želji 😀

Imam q6600 ako ti treba.Samo da ga pronadjem i mogu da ti posaljem Post Ekspresom.
 
Moze, trebalo bi da je nesto brzi od e3300.
Saljem podatke na pp.

Hvala :)
 
Super, bice to ok mašina za yt i poneki film. Imam i ssd 60gb
 
Da se i javno zahvalim kolegi oaxacus na procesoru, bice to super mašina za light miltimediu.

Da probam i ovde, tražio sam po KP, ali nema, da nema neko intel kačenje za cm hyper tx2? Plačam koliko treba 😀
 
Stiglo proleće

1. USB fioka Chieftec SMR-250U.
Za 2.5" diskove. Može da se koristi kao eksterni disk preko usb kablića, a može i kao interni preko fioke. Sata2 i usb 2.0

2. TP link TL-ANT2408CL
8dB antena. Vodi se kao 2.4ghz 11b//g/n. Dugačka je oko 30cm, nije ona kratka.

3. LG GH22NS50
DVD rezač

4. Gembird UPC-20-4p
PCI kartica sa 4 USB porta

5. ASUS NX1001
PCI ethernet kartica 100mbps

6. I jedna totalna egzotika Guillemot shock2 joypad za playstation 1. infrared.
Gumiran je i to je sada onako, malo lepljivo. Trebalo bi da se sljušti ili očisti nekako.

Verovali ili ne, sve ovo (osim rezača) je u fabričkim kutijama sa svim delovima.
Ko šta želi nek se javi. Samo bih napomenuo da nije za novoregistrovane korisnike koji možda lurkuju u temi samo za dž stvari.
 
Evo da i ja dodam na spisak:

Celeron e3300 socket 775

Ploca biostar + cpu am2 Athlon x2 4000+, trebalo bi da je ispravna, ali nisam siguran za usb portove, blokira kad se ubaci usb. Imam i neki ddr2 uz nju (2x1gb), bio je ispravan

Ako nekom treba, neka pise
 
Ukoliko nekome treba 775 procesor,mogu da ponudim sledece

1. Intel Xeon X5460,ima stiker ali mislim da treba da se zasece soket koliko se secam,trebao bi malo bolji kuler za njega jer zna da bude vruc.
2.Intel C2D E7600

Procesori nisu u upotrebi vise od godinu dana ali radili su pre penzionisanja.
Saljem iskljucivo Post ekspresom.kontakt ovde na PP,odgovaram posle 16h zbog prirode posla.
 

Prilozi

  • IMG_20230182832.jpg
    IMG_20230182832.jpg
    111.8 KB · Pregleda: 22
  • Stiker.jpg
    Stiker.jpg
    89.2 KB · Pregleda: 20
Ako može meni e7600 za jedan računar na poslu. Služi za multimediju ali ubogi pentium
 
Otisao i E7600 clanu ppredrag. (y)
 
Zahvaljujem🙏
 
Evo da i ja dodam na spisak:

Celeron e3300 socket 775

Ploca biostar + cpu am2 Athlon x2 4000+, trebalo bi da je ispravna, ali nisam siguran za usb portove, blokira kad se ubaci usb. Imam i neki ddr2 uz nju (2x1gb), bio je ispravan

Ako nekom treba, neka pise

Ostao jos Celeron e3300
 
Ima li neko one štipaljkice za Intelove stock 775 hladnjake? Kad sam skidao sve su popucale. Matoruga.

Imam neki Intel (Merom dual core jezgro) procesor za laptop, pripadajući hladnjak i 2x1gb ram od istog, pa kome treba.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno