Šta je novo?

Akcione kamere (GoPro, Yi, Eken, SJCAM...)

Imao sam i Eken H9R i posle njega Yi Lite i više mi se svideo YI. Jeste me uz waterproof case izašao nekih 20€ više, ali mi se više svideli snimci.

Inače poručio danas Yi 4K+ , izašao 150€ sa kuponima.

Sad da vidimo jel će i koliko da ocarine i da li će se završiti ovaj košmar s našom Poštom do tada, nekoliko paketa mi od petka stoji u GPC-u.
 
Meni interesantan jedino Yi 4K+ ali samo na tako nekom velikom popustu i samo ako bih znao da će proći bez otvaranja ili onako sa ~1000 din dažbina kako je neko pominjao : )
 
Modovani GoPro Hero (tj. Hero 5 Black) nije u rangu Yi 4K+ već je negde kao Yi 4K koji će biti ispod 100€.
Yi 4K+ je ekvivalent Hero 6 Black.

Što se tiče carine, za sada su mi od 3 poručene Yi Lite samo jednom naplatili nešto ispod 1000 din, druga dva puta je prošlo bez, tako da videće ovaj put kako će ići.

Inače svaki put poručivao iz ove radnje, isporuka je uvek bila jako brza (oko 20 dana):

Yi 4K:
https://www.aliexpress.com/store/pr...ml?spm=2114.12010612.8148356.1.614772e7l6nfpr

Yi 4K+:
https://www.aliexpress.com/item/YI-...pm=a2g0s.13010208.99999999.263.387f3c00B9T8GF

Iskoristio sam akciju za kupovinu Yi Gimbal, jedino sam se "zeznuo" da sam greskom kupio smartphone model. Drugi problem sto ne mogu naci kutiju za cuvanje gimbala...


Cena od 160$ je odlicna cena za Yi 4k +, nazalost moras kupiti posebno dodatnu opremu.
 
Modovani GoPro Hero (tj. Hero 5 Black) nije u rangu Yi 4K+ već je negde kao Yi 4K koji će biti ispod 100€.
Yi 4K+ je ekvivalent Hero 6 Black.

Što se tiče carine, za sada su mi od 3 poručene Yi Lite samo jednom naplatili nešto ispod 1000 din, druga dva puta je prošlo bez, tako da videće ovaj put kako će ići.

Inače svaki put poručivao iz ove radnje, isporuka je uvek bila jako brza (oko 20 dana):

Yi 4K:
https://www.aliexpress.com/store/pr...ml?spm=2114.12010612.8148356.1.614772e7l6nfpr

Yi 4K+:
https://www.aliexpress.com/item/YI-...pm=a2g0s.13010208.99999999.263.387f3c00B9T8GF

Iskoristio sam akciju za kupovinu Yi Gimbal-a. Jedino sam se "zeznuo" kupovinom modela smartphone. Takodje moze biti problem jer ne postoji odgovarajuca torbica za prenos, tako da ako ima neko neki predlog bilo bi odlicno.
 
Probaj Garmin-ov program za video...
Posebno ubacujes video fajlove i gpx i biras "skinove" kako i koji podaci ce se prikazivati.

Kod mene je to ispalo ovako:
https://youtu.be/R5JhFcCWnpo

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
 
Probaj Garmin-ov program za video...
Posebno ubacujes video fajlove i gpx i biras "skinove" kako i koji podaci ce se prikazivati.

Kod mene je to ispalo ovako:
https://youtu.be/R5JhFcCWnpo

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
Jel si u njemu sve završio?

Poslato sa VTR-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Sve u jednom programu i u par klikova.

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
 
а јел си укључио ту опцију приликом снимања, можда ниси?
 
Ja mogu da pohvalim muziku, i jeste malo osakacen video bas se vidi da nije full kvalitet...

Odakle ti ovakvi gps widgeti, ja mogu samo one default da ubacim?

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
Ja mogu da pohvalim muziku, i jeste malo osakacen video bas se vidi da nije full kvalitet...

Odakle ti ovakvi gps widgeti, ja mogu samo one default da ubacim?

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Jel si Virb editor koristio?
Ja ih dobio uz njega kad sam ga skinuo.

Poslato sa VTR-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Inače poručio danas Yi 4K+ , izašao 150€ sa kuponima.

Sad da vidimo jel će i koliko da ocarine i da li će se završiti ovaj košmar s našom Poštom do tada, nekoliko paketa mi od petka stoji u GPC-u.

Stigla YI 4K+ danas, paket prošao bez otvaranja, carine i PDV-a. Na izvodu vidim da su mi skinuli 17.820 din tako da sam prilično zadovoljan kupovinom.

Dodatke ću da odštampam na 3D štampaču, ima svašta za nju na thingiverse-u, još samo da stigne waterproof case, ali čak i s njim, cena je ispod GoPro Hero 2018, da ne govorim o jačim modelima.

Kutijica je minijaturna, dobija se samo USB type A na C, kao i USB type C na 3.5mm za mikrofon (taman da vidim da li će lepo da radi moj Boya BY-MM1).

yi4kp.jpg

Sad dok napunim bateriju i updateujem FW, pa mogu i da se poigram.
 
Kada iz, npr. 1080p videa "izvlačim" slike, da li je to zadovoljavajući kvalitet, nisam se do sada time zanimao, planiram da ponesem kamericu na ronjenje/snorkling i da snimam neprestano a posle da eksportujem slike...
 
To je relativno, sam ćeš morati da dođeš do zaključka. Ja to često radim ali ne iz filmova pod vodom i Full HD snimaka. Ako imaš kamericu koja podržava samo FHD, verovatno joj ni to nije prava rezolucija nego je nešto softverski podignuta pa u ne baš dobrim svetlosnim uslovima, još u malo mutnoj vodi, ne verujem u dobre rezultate. Ono lepo što može da se vidi na netu i TV - u je snimano sa skupom opremom, dobra kamera plus jako svetlo...

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Da, u pravu si, probaću da nadjem neki sample video pa da isprobam u medjuvremenu ;)
 
Isprobao sam par snimaka sa neta, u pravu je @liverpoll, ne liči to ni na šta... :)

Zna li neko koja od ovih nalik na GoPro kamera ima opciju slikanja dok snima video (kao što je imao GoPro Hero 4)?
 
Ima moja YI 4K tu mogucnost, pod vodom pravi sasvim zadovoljavajuci video a i slike.
 
Imaš li neki sample da mi pošalješ?!

To mi je baš zgodna opcija za ono što meni treba, ako ne nađem neku povoljnu Hero4, razmisliću od YI 4K+. Odustao sam od Ekena.
 
Niakako da sredim snimke od proslog leta, za vikend cu pa ti saljem.
 
Super ovo izgleda [emoji106]
 
Snimano je u 1080p 60fps a fotke je pravio na svakih 5 sekundi, okacio sam nekoliko, one su prosle kroz Photoshop ali samo auto tone, ipak je more bilo nemirno, ima tu i peska pa sam ih malo popravio, dok su recimo iz bazena gde je voda providnija i video i fotke bas dobre.
T0050806.jpgT0050811.jpgT0050825.jpgT0050876.jpgT0050885.jpg
 
Šta mislite za ovu varijantu, imam u ponudi Hero 2018 maltene nov za 150€, pa da ga flešnem na Hero 5?
 
Odlicna opcija, ali je on valjda 19k nov bio, mala razlika a bitna je i garancija.
 
To je mnogo za polovnu, koliko vidim po netu ima je u radnjama za 19990

Sent from my motorola one vision using Tapatalk
 
Da, u pravu ste, ima je i dalje za 19.900, videću da ubijem cenu još koji € :)
 
Ubedili ste me. Prodajem moju 4 Silver a uzimam tu 2018. :)

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Ajd ko prvi pa da vidimo utiske ;)
 
Nazad
Vrh Dno