Šta je novo?

Akcione kamere (GoPro, Yi, Eken, SJCAM...)

Mozda grešim ali nešto mi te cifre nisu naivne. Za još nekoliko hiljada ima GoPro session ili neki Sony ActionCam.
 
Gopro session je po mom mišljenju ne uporediv sa Git2 i Yi 2 koji su u tom nekom cenovnom rangu.

Xiaomi Yi je odlična kamerica ako se malo eksperimentiše sa staklom (neki su čak ubacivali i gopro staklo) i podešavanjima ali je veliki minus što nema gyro koji nekada baš znači. Sa druge strane Git2 to ima + kvalitet je tu sličan tako da je po mom mišljenju best buy. E sad, kod hoće da se isprsi još malo tu je Yi 2 koji bukvalno jede GoPro 4 Black.

Sve u svemu, koliko para toliko muzike osim u slučaju GoPro-a osim ako niste od onih što vole da šetaju GoPro nalepnicu na kacigi ili bajsu.
 
250 dolara je mnogo novca. 400 (za gp4) je sumanuto (s moje tačke gledišta). 130 za taj git2 još i nekako. Pogledaću malo kasnije koje bundle-ove nude na aliju (waterproof je meni npr must have).
 
banggood nudi kupon sa kojim git2 kosta 105$. U opisu navode da se dobija sa kucistem i jos nekim dodacima za kacenje (kao pro pakovanje). Trenutno nije na stanju, ali dolazi 31. jula opet.
 
Jeste

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Da li imaju dodatni troskovi kada se naruči YI 2 sa geek sajta? Mislim na dodatne troskove carina/pdv?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Као и за све што улази у земљу... 32% по ПС а у пракси може и мање и више.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Te kamere su vrlo dobro poznate carini, nece promasiti ni za dolar :)
 
Video da je na KP 280€ i to bez dodataka kojih ima na geek sajtu za 240€.

Sta mislite dal ce da padnu cene do decembra?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Баш камерицу? Купио сам прошле године жени телефон и ок је али су ми некако испране боје на сликама зато ме занима да ли је иста ствар и са овим камерицама...

Овде се углавном помињао eken h9, има ли неког ко је користио eken h3r ili g3? И вреди ли да се доплати у односу на h9?

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Баш камерицу? Купио сам прошле године жени телефон и ок је али су ми некако испране боје на сликама зато ме занима да ли је иста ствар и са овим камерицама...

Овде се углавном помињао eken h9, има ли неког ко је користио eken h3r ili g3? И вреди ли да се доплати у односу на h9?

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
Bas kameru, I to ovu sa linka ...
Nisam strucan, ali sam bio prijatno iznenadjen kao I svi koji su videli slike I klipove...

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Аха, ок. Хвала. Пробаћу онда да нађем још нешто о њој мада нема много тога јер је presale.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Uzeo sam GitUp Git1 i oups, warm pixel koliko hoces (malo svetla i tada se pojave bele tackice). Ima uputstvo za kalibraciju senzora koje je slicno kao i kod sjcam. Koliko sam video GitUp i Sjcam nezavisno od serije kamere veoma cest slucaj. Xiaomi nema ni reci o warm pixel (mozda gresim ali nisam nasao). U uputstvu pise jos da kalibraciju raditi po potrebi, sto sam shvatio da ne postoji trajno resenje. Valjda cu uspeti sa kalibracijom ako ne sta onda? Vratiti kameru?
 
Meni stigao Eken H9 i nije se bas posrecilo , prvo mi naplatili pdv 1150d a onda sam utvrdio da nema zvuka na snimku :smash:
Inace stigao sa novim fw koji ima i 720p/120 i onaj kao 4k/25 .
A sad smaranje sa kinezima ...
 
U kućištu nema zvuka? Baš ni malo ? :)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Nigde nema zvuka ne samo u kucistu . Nesto se tek nazire kada se pojaca na max .
 
Meni stigao Eken H9 dok sam bio na moru, bio 15 dana na carini, isto toliko putovao iz Kine... Platio sam ga na GearBestu 41$, carinske i postine dazbine ukupno bile 930 din... Kamericu su mi poslali na more busom i snimao sam extra je snimak 1080p 60fps, dok su slike malo losije ali ne znam zbog cega, ja izvlacim slike iz snimaka, bolji mi je kvalitet tada... Sasvim je dovoljna ova kamerica za sprdnju po moru, skijanju ili nesto slicno... Preporuka sto se mene tice velika, a i cena je milina za ovako nesto, naravno u poredjenju sa GoPro...

23b66c8a63e73cddf6dcf723630b1a20.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
kgsekula, H9 nije za džabe jeftiniji od onih camerica sa senzorom od pravih 12 Mpx, zato su slike i loše. Mislim da je u pitanju pravih 3 Mpx ili slično.

SJ5000X je Best Buy baš zbog fotografije.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ne znam dal je pametno da uzimas polovnjacu, ipak im baterija strada, a niko ti ne bi prodao sa novom rezervnom baterijom, ugl;avnom i ako ima vise njih rotira ih.... Moj ti je savet, ili kinezi i cekanje ili KP i nesto visa cena
 
Ej bre...pa baterija kosta 2.5$ :)

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Ne znam dal je pametno da uzimas polovnjacu, ipak im baterija strada, a niko ti ne bi prodao sa novom rezervnom baterijom, ugl;avnom i ako ima vise njih rotira ih.... Moj ti je savet, ili kinezi i cekanje ili KP i nesto visa cena

...ne smem ni da napisem sta sam propustio da pazarim usled svog premisljanja (nema adekvatan emotikon)
ma deru na kp. to je porez za one koji ne znaju i nece :)
ili cu iz inata da odem do madjarske i uradim povrat pdv-a ili cu da uzmem preko firme, s obzirom da bi me izaslo kao na kp, mislim cak i nesto jeftinije, a sa domacom garancijom od 2 god.
 
Sta vam je sa tim Eken i ostalim neupotrebljivim kamerama, uzmite ljudi Xiaomi Yi, za $65 je bolji od GoProa i duplo skupljih SJcam...
 
@driver jesi ima prilike da sretneš yi 2? Vredi te pare?
 
Nazad
Vrh Dno