Šta je novo?

Akcijske ponude igara (Steam, Amazon, GMG, GamersGate, GOG,...)

Ja sam popizdeo za taj G2A shield sto ti nametnu da ti skida 1eur mesecno. Jos kad hoces da ga ugasis, moras jedno 10x da klikces i na kraju napisu da ce ti poslati mail koji ti posalju posle par sati. Na kraju ja i zaboravio na taj mail i setim se kad mi je sledeci mesec stigla poruka od banke da mi je skinuto 1eur za G2A shield. E tad sam opet kliktao sto puta i sacekao mail i srocio im fino zasto deaktiviram shield.
 
G2A je velika i ozbiljna firma, kupio sam zilion kodova tamo i 99% zadovoljan. Oni ne mogu da garantuju za svakog prodavca jer su samo posrednik, a garancija kosta toliko koliko kosta (kome se ne svidja, moze je iskljuciti, ja sam kupovao sve bez shielda). Jeftiniji su i od cd keys i od kinguina i sta ja znam... Da su "lopovi" ne bi taj biznis toliko ni narastao. Mislim da su ga danas vec malo zakomplikovali sa tim coinima, imaju cak i neku multilevel foru sa coinima :d
 
Meni je Instant Gaming main store, uzeo sam tuce igara, sve na max lvl.. Kinguin alternativa za neki DLC i slicno sto ovamo nije imalo. G2A sam koristio jednom, ok je, ali ovamo mi je dosta povoljnije.
 
Navodno uzeo ovaj shitty G2A Monthly, preko PP-a, ali vec pola sata stoji "status pending" :D

Ubedljivo najgori sajt za kupovinu igara.
 
Ne bih da "branim" ili "napadam" bilo koji sajt. Sto se tice konkretno g2a, retko pazarim bas na njemu. Relativno cest izbor je bio Kinguin, dok nisu promenili sistem checkout-a, pa mi pre nekih mesec i nesto dana ne izadje nista na ekranu pri poslednjem koraku i ujedno mi blokira kupon sa nekoliko evra popusta, a bilo je u poslednji cas, te isti i propade (obecase da ce me "obestetiti" prilikom naredne transakcije).

No, nesto drugo sam hteo da napisem. Juce sam odlucio da i sam uzmem taj njihov monthly novitet. Za razliku od tebe, posiljka mi je stigla odmah. Dozvoljavam da se desava i drugacije. Ono sto me jeste prijatno iznenadilo je sto sam imao dva upita podrsci po istom osnovu i izuzetno brzo su mi odgovorili putem poruka. Ne pamtim kad mi se to desilo, bilo u lokalu, kad kontaktiram nase kompjuterske maloprodaje, bilo ovako. Sto se mene tice, za svaku pohvalu.

Na kraju, odjava g2a stita i samo njegovo nametanje jesu "pain in the a**", mada je resivo uz malo strpljenja i usputnog nagovaranja s njihove strane. Pitanje koje sam imao za njih, a moze jos nekom da bude korisno - poucen necijim komentarom, odlucio sam da uplatim malo novca i kupim coins-e, kako bih platio bez provizije (mada su na 10 evra valjda svejedno uzeli 0,33 pri kupovini samih coins-a), ali onda, u pokusaju da kupim pretplatu na paket od evro i po za opciju checkout-a nisu ponudjeni coins-i nego iskljucivo paypal i kreditna kartica. Zvanicno objasnjenje je da coins-i mogu da se iskoriste samo u slucaju da imate one time payment tj. resite da izdvojite dva i po evra, dok kao sredstvo pretplate ne "piju" vodu blagodareci cinjenice da zele da vam "cerupnu" karticu ili paypal i narednog meseca. Da razjasnimo i to.
 
Ma ja malo pre napravio acc, g2a shield mi nije ukljucen, tj nisam ni onaj free uzeo, a kamoli da se pretplatim na mesecnom nivou.. Nzm zasto cekam na prolazak kupovine, ako odem ponovo, verovatno ce mi naplatite dve itd. Moracu da kontaktiram support, ili da cekam.. :D

Meni IG zakon, kako kupovina, tako support i posebno cene..
 
^ Moguce da nisi kliknuo na pay (il kako vec bese dugme) koje se pojavi nakon sto se ulogujes na PP (i u tom prozoru vec kliknes pay il sta vec). I ja sam se tako tripovao i hteo da kontaktiram support, al ipak odlucih da rizikujem duplo placanje i kliknem, i onda je odmah proslo i dobio kljuceve.
 
U pravu si, hahaha, sad je proslo i sve je pregledno, ispod svake igre stoji key.. :) Hvala matori..
 
Poslednja izmena:
Nemoj to uzimati, posto gift verzije ne rade kod nas. Cekaj da izadje key verzija, ona radi, a trebalo bi da se pojavi uskoro.
 
Pa pise da je CD key, nije Gift?

Edit: Da u pravu si, vidim da je dole ovaj sto prodaje, Gift opcija.. Oke, hvala ti.. :)
 
Poslednja izmena:
G2A je velika i ozbiljna firma

Bas me nasmeja. Pa ni Valve nije ozbiljna firma a kamoli ovi drugi. Taj G2A je 100% lopovska firma koja je ostetila poveci broj indie developera i ako se neko odluci da malo zakonski regulise digitalnu distribuciju igara taj G2A ce biti prvi na spisku za odstrel. Pouzdanije firme od njih su umesane u svakakve mutne poslove, GMG na primer. Nego ih niko ne kontrolise (jos uvek).

Svi ti posrednici sto mlate pare od ilegalnih aktivnosti a posle peru ruke kako oni sa tim veze nemaju jer su samo posrednici nisu i nikada nece biti ozbiljne firme. Pa makar namlatili milijarde dolara od tog posla kao Kim Dotkomov Megaupload.
 
valve je totalno ozbiljna firma. gledaj kako su počeli, a vidi gde su sada.
 
Ne kontam ovo prepucavanje,ozbiljan neozbilja,mlate pare i hoće im se može im se.....biti ozbiljan ili neozbiljan

Na kraju imamo svi prođu od toga,jeftine igre
 
Svako ko mlati pare je ozbiljan.

Sent from my HM NOTE 1LTE using Tapatalk
 
svako ko se davi u parama je preozbiljan.

šta je bio valve, realno? bend jednog letnjeg hita.
a šta je danas?
drm sistem, online prodavnica, maltene su monopolisti kad su u pitanju digitalna izdanja. mislim da su kapital dobijen half life-om umnožili stotinama ako ne i hiljadama puta od kad su pokrenuli steam.

a da steam radi krš, radi, ali radi bolje nego konkurencija.
 
Kad se uzme u obzir sta sve Steam klijent jeste i nudi, i koliko ljudi povezuje - radi odlicno imajuci sve to u vidu.
 
eto,i došli do zaključka da su ozbiljna firma,neozbiljna firma je za mene ovije šta su radili WarZ aka Infeatstion aka Afternešto.....Sergej Titov,nikad mu neću oprostiti tih 30 evra za WarZ
 
Jedno pitanje:

Da li je izvodljivo instalirati igre preko Steam-a na dve particije, kada na prvoj ponestane mesta.

Znam da može da se prebaci folder sa svim igrama sa jedne na drugu, veću particiju. Ali da li može da deo igara bude na jednoj, deo na drugoj, a da Steam ne pravi problem?
 
Da, imaš podešavanja pod Steam > Settings > Downloads > Steam Library Folders. Dodaš nov folder i označiš ga kao primary. Uvek možeš, po potrebi, vraćati nazad, ili dodavati nove lokacije.

Edit: Ako misliš na 'polovične' instalacije, tj. deo igre na jednom mestu, drugi na drugom, i slično, onda ne.
 
Poslednja izmena:
Zahvaljujem :)
 
Da, imaš podešavanja pod Steam > Settings > Downloads > Steam Library Folders. Dodaš nov folder i označiš ga kao primary. Uvek možeš, po potrebi, vraćati nazad, ili dodavati nove lokacije.

Edit: Ako misliš na 'polovične' instalacije, tj. deo igre na jednom mestu, drugi na drugom, i slično, onda ne.

Evo sada sam probao, radi bez greške :)

I Steam i Origin.
 
Vrh Dno