Šta je novo?

Akcijske ponude igara (Steam, Amazon, GMG, GamersGate, GOG,...)

Proveo sam poprilično vreme sa support chat...nisam rešio ništa, ali će da dignu moj problem na veći nivo, šta god to značilo. A verovatno ne znači ništa, i obećali su da će mi vratiti šta su mi bezveze naplatili. Oni to zovu preauthorisation charge.
 
Juce je mogao da se uzme Enemy Unknown preko GMG/Playfire/Joystick awards. Kazem to jer sam citao ovde da je prosao voz. Ne znam da li moze i danas, ali mislim da moze.
 
Moze i sad, ja malopre uzeo. Bas se obradovah, smorio sam se da sam bezveze glasao pre koju nedelju. Preporuka za igru u svakom slucaju.
 
Jedno pitanje vezano bs za to glasanje i Playfire sistem- vi ste ok sa time da takav jedan third-party sajt dobije uvidjaj u vasu biblioteku na Steamu, broju sati koji ste proveli igrajuci cak i igrama koje kupujete (kao da Steam/Origin vec nije dovoljno veliko zadiranje u privatnost korisnika)? Meni uopste nije bilo zabavno sto tako "funkcionise" a realno ne vidim nikakve benificije osim toga sto sam dish out-ovao moje podatke za 20e tj djabe- zavisi kako se uzme vrednost XCom-a... (mada realno mi ne posedujemo ni jednu igru na Steam-u, tako da je djabe)
 
Playfire je GMG-ov servis. Nemam problem sa tim da imaju uvid u sto radim na Steamu jer imam nekog benefita od toga (nisu samo free igre u pitanju, oni imaju neki reward sistem). Nisu ni prvi ni poslednji koji me spijuniraju, Google radi to isto. Da je neki divlji servis u pitanju ne bih im dozvolio pristup.
 
Bi, i da Origin radi, bilo bi super. Sad mi je skinuo jos 1€, i dalje nema nameru da pusti transakciju! Jel' još neko plaćao direktno karticom preko Origin-a, ne PayPal?

Banka treba da pusti transakciju, a ne oni. Kada sistemi poput ovoga testiraju validnost kartice, sistem rezervaciju otkazuje odmah čim se obavi, ali bankama treba 7-15 dana da to sve proknjiže i otkažu rezervaciju, ne može brže.
 
Poslednja izmena:
Jel imao neko slucaj da mu banka Intesa naplati vise nego sto treba? Tacnije pazario sam pre par nedelja NFS Rivals preko Origina i platio preko PayPala (na koji je vezana Intesina Visa, devizna). Skinuto mi je 5.21e, a trebalo je 4.99e? A to mi je sigurno 30. transakcija preko PPa... I na izvodu PayPala stoji 4.99???
 
Jel imao neko slucaj da mu banka Intesa naplati vise nego sto treba? Tacnije pazario sam pre par nedelja NFS Rivals preko Origina i platio preko PayPala (na koji je vezana Intesina Visa, devizna). Skinuto mi je 5.21e, a trebalo je 4.99e? A to mi je sigurno 30. transakcija preko PPa... I na izvodu PayPala stoji 4.99???

I ovo je pisano sto puta, ako koristiš visa internet karticu u intesi, banka rezerviše 3-6% više kao zaštitu od kursnih promena dok ne proknjiže transakciju, kada proknjiže vrate tu razliku.
 
Nisu rezervisana sredstva u pitanju, proknjizena je transakcija. Ne znam ko tu zakida banka ili PayPal, nisam do sada obracao paznju.
 
Jeste proknjizena ali ne vracaju deo tog sitnog procenta za rezervu odmah nego nakon desetak dana... ako recimo platis nesto 100eur, bude ti skinuto 105eur, nakon desetak dana pogledas racun i vidis da je veci tj da je vraceno ~4 ili svih 5eur...
 
Mene ovi za xcom vrte u krug, prvo sam glasao za one igre, potom sam povezao acc sa playfire, i popunio sam ono da pokupim igru, medjutim posto upisem to oni mi kazu da moram da potvrdim email, ja kad potvrdim, oni me preusmere ponovo na onu stranicu gde treba da pokupim igru, i kad ukucam ponovo informacije opet mi salju mail? WTF, ako je neko imao slican problem neka pomogne :D
 
Proveri da li si odradio verifikaciju za mail na GMG-u. Kod mene je to bio problem.
 
Poslednja izmena:
necepanece.png evo ovako izgleda, i kada ponovo pokusam da uzmem igru, opet mi posalje mejl i ja opet kad udejm ispise mi opet ovo, i tako sve u krug :D
 
Po tome ispada da je taj Steam nalog vec vezan za neki playfire nalog i da ti zbog toga ne dozvoljava da uzmes igru. Ja sam tako pokusao da uzmem kumu XCOM, pa se ispostavilo da je on napravio playfire nalog i povezao svoj stema nalog jos onda kad su se delili Mafia i Civ ali je zaboravio da je to sve odradio.
 
Poslednja izmena:
Nadji za koji je mail/nalog vezan Steam i glasaj sa tog. Ili jednostavno promeni mail na tom nalogu na onaj koji je vezan za steam.
 
Jel imao neko slucaj da mu banka Intesa naplati vise nego sto treba? Tacnije pazario sam pre par nedelja NFS Rivals preko Origina i platio preko PayPala (na koji je vezana Intesina Visa, devizna). Skinuto mi je 5.21e, a trebalo je 4.99e? A to mi je sigurno 30. transakcija preko PPa... I na izvodu PayPala stoji 4.99???

To je zbog konverzije. Moraš da podesiš na PayPal da ti naplaćuje direktno u valuti u kojoj prodavac prodaje, pa ako nije euro, onda da banka radi konverziju.
U suprotnom PayPal radi konverziju u dinar iz te početne valute, pa tek onda banka iz dinara u euro.
 
Ja sam to resio tako sto sam nasao stari nalog (pretrazio mailove) i na njemu aktivirao igru, tj. samo konektovao steam na njemu.

To je zbog konverzije. Moraš da podesiš na PayPal da ti naplaćuje direktno u valuti u kojoj prodavac prodaje, pa ako nije euro, onda da banka radi konverziju.
U suprotnom PayPal radi konverziju u dinar iz te početne valute, pa tek onda banka iz dinara u euro.

Meni je to postavljeno odavno ali svejedno svaka transakcija (Intesa VISA Electron) Paypal ili ne, kosta par procenata od sume i nikad nisam primetio da mi se to vratilo na kraju meseca ili ikad. Pretpostavljam da je provizija banke za transakciju ali me je mrzelo da dalje istrazujem.
 
I da prodje glasanje i verifikacija opet mrka kapa. Meni vec dva dana stoji da su u procesu slanja kljuca. Nemaju dovoljno kljuceva tako da je veliko pitanje da li ce svi dobiti iste iako su glasali
Capture.PNG
 
Ja sam jutros glasao, a pošto su mi već povezani nalozi, trebalo je još samo da uradim verifikaciju email adrese. Ključ je stigao u roku od 1 minuta.
 
AvP Classic 2000 KEY FOR YOU: 7RF976DB37FF7E

AvP Classic 2000 KEY FOR YOU: 7R22DD7DA34C80

AvP Classic 2000 KEY FOR YOU: 7R22B7003E665B

nema vise :d

P.S. To access the game, go to GOG.com/redeem and enter code as displayed above. Please remember that GOG.com Account is required to claim the game.
 
@rayko ja sam imao problem jer nisam video dole levo submit votes, ili kako vec, i posle toga odma stigo kljuc...
 
@rayko ja sam imao problem jer nisam video dole levo submit votes, ili kako vec, i posle toga odma stigo kljuc...

Ma jesam, uradio sam to. Uzeo sam i Mafiu kad je bilo bez problema ali ovo nece. Pise da mi salju kljuc ali ga nema vec drugi dan a ne mogu na istu adresu dva puta. Probacu nesto... Hvala na savetu u svakom slucaju ;)
 
Nazad
Vrh Dno