Šta je novo?

Akcija prikupljanja sredstava za Svratište za decu ulice

Da li bi LTC pool bio konkurentan?
Sve ostalo je besmisleno na duze staze.

ediit: Ako bi moglo onda neki procenat za odrzavanje i ostatak od tih 5% za akciju.
 
Poslednja izmena:
nije loša ideja za pool.

s obzirom na to da imam kod kuće računar koji je 24 h uključen zabadava, a ne rudari, razmisliću o tome!

pool bi bio konkurentan kada bi svi preusmerili rudare tamo. verujem da bi se u Srbiji skupilo dosta MH na njemu, plus bi konekcija bila odlična!

5 % je mnogo, ali 2~3 % je već realno! od toga bi išlo i za održavanje nešto. fiksni IP, i struju.

0 % fee dok se ne skupe MH.
 
Poslednja izmena:
Poslao sam i ja nesto sitno u lajtkoinima...
 
pool je najbolja varijanta, vidi sa onim likom sto je napravio bech pool da ti pomogne u organizovanju istog.
i ltc pool je ok,mada koliko ce on biti efikasan, mreza je jaka ako pool luck bude los mozda odvrati kopace krastavac.. a i tesko da bi neko van nas tu kopa zato!
pool moze da kopa i ostale alt valute koje su isplatljivije,a ti ih samo promenis u ltc/btc i to je to.. posle mozes i da ga izreklamiras negde (na nekoj alt valitu u bitcoin talk-u) i drugi ljudi van Srb da ulete..
jer ipak ce biti neka vrsta pool-a koji donira, sigurno bi se nasao jos neko tu (kao sto su kopali i neki anonimusi kod nas Pandu na bech pool-u)..
na naslovnoj strani stavis neku sliku gde si bio kad si i sta donirao,prevod na engleski neke linkove itd itd itd...
 
Možda uključiti (ko ima vezu) i neku "ne vladinu" humanitarnu agenciju za promociju i sl......
Sve te organizacije imaju budzete koji su manje vise isplanirani. Ova organizacija je "nas" zvala za pomoc ili kako je to vec krenulo.
I ja licno bih voleo sutra da vidim u novinama da su se neki likovi sa nekog tamo foruma skupili da pomognu, jer je to lepse videti nego da u prvi plan izadje neka ne vladina organizacija, kojih ima svakakvih i od kojih je cesto ljudima muka, i da sve izgleda kao neka reklama.
Treba se vidi spontana pomoc ljudi . . . Mislim da me razumete.
 
danas opet usrah stvari na berzi pa neka ide mali deo i ovde, bolje deci nego nekom kitu
 
pa gde sam ja poslao ltc, ako adresa nije prava?
 
upravo tako. :)

to je jedna od prednosti bitcoina i svega - transparentnost.

uglavnom, nesto preko 2 btc-a je prikupljeno do sada i oko 25 ltc-a.
 
Plemenita ideja.

Predlozio bih da se razmisli o "faucets" besplatnim BTCima.
Naravno ne za nas , mi imamo direktan nacin.

Tu sam mislio na ljude koji nisu kopaci, surfere i forumase.

Primera radi akcija <<Tri klika dnevno za decu iz.....>>

Trebalo bi odraditi neke sitnice , kao sto su organizacija linkova i uputstvo na jednoj strani.
Pozivanje ljudi sa foruma preko admina.
Slanje mailova svim onim dosadama koji su nas zatrpavali sa obavestenjima o virusima i svetskim zaverama.
Imam jos nekoliko ideja, ako u diskusiji zakljucimao da ima svrhe rado cu ih izneti.

Akcijom bismo postigli i ciljali 2 cilja.
1. I osnovni, prikupljanje novca za decu, da ne duzim svima nam je to u glavi.
2. Sporedni, koji dolazi spontano ali sigurno ce nam biti drago da se Kripto valute prikazu javnosti u pozitivnom svetlu, onako kako su i zamisljene a ne samo za razna kriminalna dela. Mislim da ovde ima velikog potencijala da se prikaze pozitivno bez obzira na kolicinu zarade a kako rekosmo svaki novac je dobrodosao.


Potpuno sam svestan malih iznosa po kliku, racunao sam ih :), tako da nebismo trebali da diskusiju mnogo skrecemo na tu temu. Bolje bi bilo da se drzimo tema

Kako omasoviti akciju, forumi, e posta, neko ce kliknuti 3x neko 33x
Mi bi trebali da odaberemo naj bolje placene klikove, 10-100 ili 100-1000 velika je razlika, neka budu efikasni.
Jasno da napisemo uputstvo koje ce razumeti pocetnici, i biti ljubazan sa njima kad postavljaju pitanja.
I naj bitnije mislim, potpuna transparentnost, ne mislim tu samo na priliv, obicni korisnici bi uvek postavljali pitanja, ko ce kupiti sta ce se kupiti i slicno, da ne nabrajam znate i sami, to nije tesko uobliciti u par recenica , slika , ime prezime , datum kad se predaje, poziv svima da prisustvuju, ko zeli, predaji i potsetiti ih da ponesu cokoladu za decu kad su vec tu, cokolada ima raznih velicina od 30-300gr pa ko koliko moze :).

Spreman sam da pored BTC odvojim nekoliko sati nedeljno za ovakvu ili slicnu akciju.
Jos nekoliko ljudi i da napravimo tim ako ima zainteresovanih.

Nisam vican pisanju, treba barem jedan takav.
Nisam bas po forumima mnogo ali svako od nas ima po neki gde misli da bi se admin rado ukljucio u akciju.
Svi imamo mail liste na koje bismo mogli da posaljemo poziv upomoc a i da proslede dalje, bez onog ako ne prosledis pasce ti nebo na glavu molim :).
Mogu da prihvatim, i prihvatam, da se kucam sa pocetnicima i objasnjavam im onoliko koliko znam i upucujem na dalje akcije.

Javite vase ideje i delove posla za koje biste zeleli da se prijavite, da zajedno napravimo to do listu i da krenemo.
 
Posto odavno ne pratim ovaj podforum, iz tog razloga zao mi je sto nisam ranije video tamu.
Imao sam nesto manje od 40e u ltc koje sam uplatio, nisam imao vise jer sam odavno prestao da radim u rudnicima. :)
Nadam se da ce se ovo realizovati i plan uspeti, imate moju podrsku. :)
 
Mozes solobodno otvoriti novcanike za MAX i dark coin u narednik pare meseci :p

LTC necu saljem vise (ne kopam ih ) ali nacice se nesta od ovih :p
 
+1

Genijalcina, otvoiri slobodno novcanike za vise valuta. Jos jedan glas za maxcoin jer sa njim najvise baratam a i da ga stavim u potpis.
 
ja cu ovo sto sam dobio na kladionici da posaljem sa mcxnow jer jedino tamo imam btc. BTC i LTC novcanike ne koristim. Moze li tako?
 
Veliki je fee za povlacenje btc sa mcxnow, mozda je bolje resenje poslati max na cryptsy, pa tamo menjati za btc pa odande povuci btc :D
 
+1

Genijalcina, otvoiri slobodno novcanike za vise valuta. Jos jedan glas za maxcoin jer sa njim najvise baratam a i da ga stavim u potpis.


eh, pa lako je tebi to da kazes. meni vec BTC i LTC novcanici polako, ali sigurno jedu moje vredne SSD gigabajte. :)
 
Ok, onda cemo konvertovati u ltc/btc i slati, nvm.

Mislio sam prvenstveno zbog maxbet kladionice(maxcoin :) ), kao i zbog toga sto ima dosta max holdera ovde.
 
u akciji maxcoin kladionice ( http://drekavac.byethost8.com/sajt/index.php ) prikupljeno ~55max, 21 takmicar po 2 maxa = 41max, plus je neko dao vise neko je dao ko se i nije kladio pa sam ja zaokruzio na 55 (mrzelo me da gledam iz novcanika ko je sve sta slao). To je zamenjeno na criptsy za 0.0180btc i poslato na humanitarnu BTC adresu. Eto samo da javim kolegi @nesic1 da nisam kupio ventilatore od kockarskih para :D
 
A daj bre, ja sam se za.je.bavao nisam mislio to ozbiljno, stavih smajlove na kraju posta, izvoni ako sam te malo uvredio nije mi to bila namera, rekoh da unesem malo sale u ova teska vremena,

Pozdravljam gest :)
 
Poslednja izmena:
hahah a druze pa naravno da sam skapirao, i ja sam stavio smajli na kraju... :)
 
Poslah i ja malo ltc-a za decu.
 
ako se slazete u potpisu pogledajte link, sugestije/kritike dobrodosle
 
Nazad
Vrh Dno