Šta je novo?

AHCI Vista

zajebani

Slavan
Učlanjen(a)
24.01.2007
Poruke
4,259
Poena
465
Posto sam genijalno instaluirao vistu bez AHCI draivera i naravno podesio sistem sa kmpletnim softverom a da nisma primetio da sam u biosu zabporavio da setujem AHCI sata kontoler, zanima me dali je moguce kopiranjem AHCI failova koji se koriste prilikom podizanja sistema u neki od sistemskih direktorijuma tako da se naknadno pokrene mogucnost koriscenja AHCI sata kontolera bez reinstalavije operativnog sistema.
Nadam se da sam bio dovoljno jasan:)
 
Poslednja izmena:
Dovoljno je da instaliras te drajvere rucno preko Device Menager-a, i da pri restartovanju podesis u biosu na AHCI, tako sam ja radio za XP, a posto nisam bio 100% siguran, morao sam da boot-ujem windows preko Last Known Good Configuration, da bi vratio na stare Driver-e i pokusao sa drugim Driver-ima.
 
Dovoljno je da instaliras te drajvere rucno preko Device Menager-a, i da pri restartovanju podesis u biosu na AHCI, tako sam ja radio za XP, a posto nisam bio 100% siguran, morao sam da boot-ujem windows preko Last Known Good Configuration, da bi vratio na stare Driver-e i pokusao sa drugim Driver-ima.

Koliko sam skapirao nisi uspeo nista da uradis :D

Nasao sam na googlu neki kao fix za vistu ahci ali nisam uspeo da ga odradim, tj. prvi restart posle ubazivanja drivera i editovanja registrija je bio uspesan, "radilo je" ali posle nista, bsod pri bootovanju.. morao je da padne reinstall..
edit, vidi proguglaj likovi sa google kazu da moze ali ja nisam uspeo xD
 
Poslednja izmena:
Dovoljno je da instaliras te drajvere rucno preko Device Menager-a, i da pri restartovanju podesis u biosu na AHCI, tako sam ja radio za XP, a posto nisam bio 100% siguran, morao sam da boot-ujem windows preko Last Known Good Configuration, da bi vratio na stare Driver-e i pokusao sa drugim Driver-ima.

Problem resaen po sisemi koji si mi predlozio:) HVALA
Palo mi je nesto tako na pamet ali reko aj da pitam. Inace ako neko resi da ide ovim sistemom i napravi previd prilikom instalacije kao recimo ja, treba da obrati paznju da moze da se desi da ima problem sa recimo rezacem, ali to je zbog verzija AHCI drivera koju koristi, kod mene sa X58 cipsetom omako kako treba proradila je verzija

Filename: iaAHCI.INF
; ** Revision: Version 8.6.0.1007
; ** Date: 09/12/2008
; ** Abstract: Windows* INF File for Intel(R) Matrix Storage Manager Driver

Dok recimo verzija koja moze da se skine sa Gigabyt sajta ne radi kako treba.
 
@mastercula:uspeosam ali iz treceg pokusaja, jer na Dell sajtu u paketu daolazi cinimi se 6 drajvera, pa sam isao po osecaju.
 
Vrh Dno