Šta je novo?

adsl ruter?

kosmik

Slavan
Učlanjen(a)
11.10.2007
Poruke
200
Poena
319
Dobio sam na poklon od rodjaka iz austrije adsl modem+ruter "thomson tg585 v7". Ali ja u okolini nemam nista sem bezzicnog i modemskog interneta. Ja koristim bezzicni, a imao sam namjeru da nabavim bezzicni ruter u kuci i da napravim malo prostora bez kablova. Medjutim ocigledno sam dobio pogresan ruter :) , ali ipak da pitam profesionalce ovdje, da li postoji ikakva mogucnost da se taj ruter podesi da radi na mom kompu , bez adsl-a i sl, i da imam mrezu u kuci i oko nje??? Ako postoji bio bih vam zahvalan za pomoc.
 
mozes da ga koristis kao 4voro portni switch sa wirelessom i nista drugo. Pritom moras da budes pazljiv da iskljucis DHCP i sve ostale stvari koje bi mogle da smetaju, naravno pod uslovom da mogu da se iskljuce.. Ukratko, ako ne znas puno o tome, bolje ga prodaj nekome za cca 20 evrica, i kupi sebi "klasicni" wireless ruter..
 
:) ...a dobijao sam 30 eur... :)
A kakav ruter bih trebao uzeti? Mislio sam spoljnu antenu spojiti direktno na njega,i da salje signal po objektu,pa zato bih pitao vas koji imate vise iskustva, koji ruter se najbolje pokazao u praksi?
 
Mislio sam spoljnu antenu spojiti direktno na njega,i da salje signal po objektu

Nece to tako ici, ne mozes da sa istim ruterom da se kacis na provajdera i da delis signal u kuci. Sad ne znam kako se konektujes na wireless provajdera ali pretpostavljam pppoe, pa ako je to slucaj kod tebe najbolje uzeti ruter koji to podrzava. Ja dok sam bio na wireless-u sam kao ruter koristio Kingnet kn-wr720 koji je imao WAN port i sammi tim mogucnost za pppoe.
 
Dobio sam predlog da stavim dvije wifi kartice u komp ??? Jedna da prima a druga da salje signal. Koliko je to izvodljivo???
 
Nazad
Vrh Dno