Šta je novo?

ADSL i Ruter, kako?

SickMF

Čuven
Učlanjen(a)
14.01.2004
Poruke
2,655
Poena
745
Da li bi neko bio ljubazan da u kratkim crtama objasni kako se izvodi sledeca kombinacija: prijavio sam se za adsl 256kb i cekam odgovor, a posto imam 2 kompa zeleo bih da mi rade nezavisno, tj. da ne sherujem konekciju putem mreze, nego pomocu nekog rutera pretpostavljam, da ne bi 1 komp morao stalno da bude ukljucen. Posto sam od provajdera dobio neki nebulozan odgovor tipa "ne isplati se stavljati ruter na paket od 256 kb", palo je u vodu sve sta sam procitao ovde koristeci pretragu. Znaci, da li je izvodljivo, koji ruter, koliko kosta, koliko je komplikovano...
Hvala unapred.
 
Najjednostavnije. Uzmeš (uzmeš od provajdera, naknadno kupiš...) ADSL ruter koji u sebi ima 4-portni switch. To ti radi posao.
 
Znaci, onaj mi lupeta da se ne isplati za tu brzinu?
 
Lupeta. Kakve veze isplativost ima sa brzinom? :trust:

Razlika u ceni izmedju router-a i obicnog USB modema je mizerna, jedino sa router-om imas zezanciju oko podesavanja. Al' to se jednom odradi i to je to.
 
Sad sve zavisi iz koje perspetive posmatra stvari i za šta će ti i kako ta veza služiti, ali ne vidim zašto se ne bi isplatilo da staviš ADSL ruter, za kog je kod većine provajdera doplata simbolična ili se može kupiti i po relativno pristupačnim cenama.
 
ivo.r je napisao(la):
Sad sve zavisi iz koje perspetive posmatra stvari i za šta će ti i kako ta veza služiti, ali ne vidim zašto se ne bi isplatilo da staviš ADSL ruter, za kog je kod većine provajdera doplata simbolična ili se može kupiti i po relativno pristupačnim cenama.

Mnoge su mi stvari jasnije osim jedne. Kada je komp 1 ugasen (ili diskonektovan), da li mi ruter propusta svih 256k na komp 2, ili ih jednokratno i za stalno podeli na 128?
 
Poslednja izmena:
Ruter (u principu) nikad ne podeli na 2 dela konekciju. Radi po principu ko koliko povuce u odredjenom trenutku, tako da ako ti je jedan komp iskljucen (ili jednostavno ne koristi internet) svih 256 ce biti raspolozivo drugom racunaru...
Po ovom tvom bi znacilo da ako su prikljucena 4 racunara svaki ima fixnih 64... ali ne ide tako :) (osim ako ruter nema tu opciju, ali secem glavu da nijedan od rutera koji nasi provajderi dele nema to...)
 
Nazad
Vrh Dno