Šta je novo?

Adobe CS3 samo za OS X

Abakus

Slavan
Učlanjen(a)
20.03.2007
Poruke
31
Poena
304
Instalirao sam verziju Adobe CS 3 paketa koji za sada postoji samo za OS x sisteme i to u full verziji. Ovo je pravo čudo :) . Radi savršeno mnogo brže i stabilnije od ranijih verzija, podržava sve Open type fontove i štampa bilo na printer ili u ps bez greške.
 
Koju verziju CS3 paketa?
Mene zanima kako radi novi Illustrator, hvale se da su ga ultra optimizovali!
 
Illustrator kao i ostali programi radi mnogo brže nego ranije verzije. Na primer pravljenje ps fajlova traje jednu sekundu, u početku sam se plašio da pustim taj fajl u štampu ali je sve u redu.
 
Meni i ne deluje sve toliko brze... Imao sam CS3 Beta. Koliko sam video i u Design Premium paketu koji "cirkulise" i dalje je PS3 Beta, ali sada npr. otvara bmp fajlove.

Dreamweaver CS3 je skoro isti kao 8-ica, ali je fala Bogu universal tj. radi brze na Intel-u. Ostalo nisam probao :)

BTW: Jeste provalili device central? Fina alatka za brzo prilagodjavanje sadrzaja koji su kreirani pomocu CS3 za prikaz na prenosnim uredjajima. Ima gomilu gotovih profila u sebi...
 

Prilozi

  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    202.8 KB · Pregleda: 161
Illustrator kao i ostali programi radi mnogo brže nego ranije verzije. Na primer pravljenje ps fajlova traje jednu sekundu, u početku sam se plašio da pustim taj fajl u štampu ali je sve u redu.

Koji format, koliko strana, koliko boja, koja linijatura ?
 
B3, slika u eps-u, 300 dpi, full color = 150 lpi
Illustrator ne može da ima više strana!!!
 
Poslednja izmena:
Ja kazem da Photoshop CS3 "final" ne radi nista posebno brze od Photoshop CS3 Beta koji sam koristio mesecima...

U poredjenju sa CS2 je brzi, ali to vazi samo za Intel Mac masine, posto se kod njega ionako CS2 izvrsavao pomocu Rosetta translacionog lejera. Mada, kod mene na Mac Book Pro C2D 2.33 GHz ni CS2 nije radio nesto preterano sporo, cak i pod Rosetta-om.
 
U poredjenju sa CS2 je brzi, ali to vazi samo za Intel Mac masine, posto se kod njega ionako CS2 izvrsavao pomocu Rosetta translacionog lejera. Mada, kod mene na Mac Book Pro C2D 2.33 GHz ni CS2 nije radio nesto preterano sporo, cak i pod Rosetta-om.

Izgleda da sam pogrešio sa mojim izborom prelaska na Intel Mac comp.
Taj Mac Book Pro je izgleda dosta brži od Mac mini mašine bar zbog onog Core 2 duo
 
Poslednja izmena:
Izgleda da sam pogrešio sa mojim izborom prelaska na Intel Mac comp.
Taj Mac Book Pro je izgleda dosta brži od Mac mini mašine bar zbog onog Core 2 duo

nije neka razlika, merio sam onako usput na poslu i nista spektakularno. Barem u CS2.
 
Ja kazem da Photoshop CS3 "final" ne radi nista posebno brze od Photoshop CS3 Beta koji sam koristio mesecima...

U poredjenju sa CS2 je brzi, ali to vazi samo za Intel Mac masine, posto se kod njega ionako CS2 izvrsavao pomocu Rosetta translacionog lejera. Mada, kod mene na Mac Book Pro C2D 2.33 GHz ni CS2 nije radio nesto preterano sporo, cak i pod Rosetta-om.

Nije tačno. Pomak je očit i na PPC arhitekturi. Do sada sam isprobao komplet CS3 paket na 2 PPC mašine - svojoj kućnoj G4 dual 1.42 i u firmi na G5 dual 1.8, obe sa po 2GB memorije, i razlika je znatna (napominjem da to nisu bili testovi, pošto testove ne radim, nego realan posao, tj. rad sa fajlovima od 200MB do par GB). Odziv aplikacija je značajno brži.
 
Pa jednostavno izmeri brzinu izvrsavanja npr. filtera, bar u Photoshopu imas ugradjen tajmer...
 
Nije isto pustiti neki kung-fu supersonicni photoshop filter i gledati za koliko sekundi ga je odradio i raditi regularan posao sa fajlovima od nekoliko stotina megabajta.
 
Nazad
Vrh Dno