Šta je novo?

adapter za NVMe disk

time

Slavan
Učlanjen(a)
02.07.2005
Poruke
5,516
Poena
480
interesuje me sta od M.2 diskova mogu max staviti na https://www.asus.com/motherboards-components/motherboards/prime/prime-z370-a/
koliko kapiram ploca ne podrzava NVMe diskove ali da li bi dobio nesto ugradnjom adaptera za NVMe koji se stavlja u PCIe slot? da li bi sa adapterom NVMe disk radio full brzinom ili bi bilo isto kao i da ubodem na plocu.
ova ploca ima mogucnost ugradnje dva M.2 diska na nju. jedan je ispod hladnjaka a drugi iznad slota za grafu. koja je, i kolika je razlika izmedju njih?
ako bi stavljao dva M.2 diska,jedan za windows a drugi za igre,filmove itd. gde bi bilo najbolje da stavim koji.

do sada nisam koristio M.2 diskove pa imam puno nedoumica u vezi svega vezanog za njih.
hvala unapred na odgovorima.
 
Radiće ti bilo koji nvme pošto ploča podržava iste a ti odluči po ceni i kapacitetu šta ti odgovara.
 
Jes vala. Ploča ti podržava NVME sa "M keyom" tako da će ti raditi.
Jedino moraš da skidaš "oklop" kako bi ubacio jedan NVME.
Javićé se već neko stručniji da kaže da li su oba slota ista ili neki ima prednost.
 
Storage

1 x M.2 Socket 3, , with M Key, type 2242/2260/2280 storage devices support (SATA mode & X4 PCIE mode)*1
1 x M.2 Socket 3, , with M Key, type 2242/2260/2280 storage devices support (PCIE mode only)*2

*1. The M.2_1 socket shares SATA_1 port when use M.2 SATA mode device. Adjust BIOS settings to use a SATA device.
*2. The M.2_2 socket shares SATA_56 ports when use M.2 PCIE mode device in X4 mode. Adjust BIOS settings to use M.2 PCIE devices in X4 mode.

 
Storage

1 x M.2 Socket 3, , with M Key, type 2242/2260/2280 storage devices support (SATA mode & X4 PCIE mode)*1
1 x M.2 Socket 3, , with M Key, type 2242/2260/2280 storage devices support (PCIE mode only)*2

*1. The M.2_1 socket shares SATA_1 port when use M.2 SATA mode device. Adjust BIOS settings to use a SATA device.
*2. The M.2_2 socket shares SATA_56 ports when use M.2 PCIE mode device in X4 mode. Adjust BIOS settings to use M.2 PCIE devices in X4 mode.

To znači da mu je prvi slot brži?

Pitam, da i ja znam za svaki slučaj 🙂
 
Da u NVME modu
 
Nazad
Vrh Dno