Šta je novo?

Adapter za D-Link ruter??

ScaRFacE[RGF]

Slavan
Učlanjen(a)
20.11.2004
Poruke
445
Poena
319
Gde kupiti adapter za ruter? mislim, mogu da uzmem na pijaci one "univerzalne" ali ne bih bas, ne znam koliko je to kvalitetno. Ruter je D-Link DI-604 a adapter je na 5V...
 
ja sam pre pet godina uzeo "na pijaci" i dan danas radi, prvo gurao switch, sad router, tako da slobodno... doduse imas i one malo bolje tipa ansmann i slicno, ali to moze da te kosta vise od routera... takodje gledaj da uzmes da moze da da dosta vecu struju od deklarisane na uredjaju (ovaj moj je 1000mA tzv, a mislim da na ruteru pise 600mA..)
 
ok, znaci obican kinez ce da posluzi... nadam se da ce sljakati, posto mi je ovaj riknuo bez upozorenja
ali dobro, easy fix, nadam se
 
eh sad, naisao sam na problem, da nigde ustvari nema adaptera od 5V, sve sto sam mogao da nadjem su 4.6 i 6V..... Bio sam cak i u radio klubu, ali nema ni tamo... Ima li neko ideju gde mogu da nadjem adapter na 5V - 2A ????
 
cek bre, onaj univerzalni mislis da nema 5v??

ajd provericu sta moj kaze kad dodjem kuci...
mada radice to i na 4.5 i na 6 verovatno...
 
ok, znaci obican kinez ce da posluzi... nadam se da ce sljakati, posto mi je ovaj riknuo bez upozorenja
ali dobro, easy fix, nadam se

Prvo, obrati pažnju na snagu! Uglavnom su potrebni malo jači adapteri tako da ti univerzalci sa buvljaka ne rade posao.
Druga stvar, proveri šta tebi uopšte treba. Neki uređaji (npr. USR) imaju naponsku jedinicu u sebi, a ono što liči na ispravljač je samo transformator koji na izlazu daje naizmenični napon.

Možda je rešenje, ako taj crknuti ispravljač možeš da otvoriš, prvo da proveriš šta je crklo i vidiš da li može da se popravi.
 
eh sad, naisao sam na problem, da nigde ustvari nema adaptera od 5V, sve sto sam mogao da nadjem su 4.6 i 6V..... Bio sam cak i u radio klubu, ali nema ni tamo... Ima li neko ideju gde mogu da nadjem adapter na 5V - 2A ????

Trebalo bi oba da rade posao, ali ako već možeš da biraš, uzmi taj na 6V. Možda će ruter samo malo više da se greje ali ne bi trebalo ništa da mu fali.
 
problem je u tome sto kad ukljucim slabiji ili jaci adapter, on radi 20-30 sec i ugasi se, dok kad stavim adapter od 5V on radi non stop bez prekida. A ovi adapteri,univerzalni, sa pijace nemaju prekidac na 5 vec 4.6 pa 6 ..... i tako dalje. A drugo, mnogo mi je cimanje da ga popravljam, to moze da potraje, posto bi mi ovo trebalo u narednih dan-dva da sredim, posto ortaku treba da vratim njegov adapter.... e sad, koliko je bezbedno povezati na neki od tih kineza na 6V.... nemam pojma.......
 
A koliku struju ti daje taj univerzalac koji imaš? Verovatno nije problem u naponu nego u premaloj struji?
 
Poslednja izmena:
u pravu si sale, svi su bili 1500mA. ali, opet postoji problem u tome sto ne mogu da nadjem adapter koji daje 2A.... posto u radio klubu ce biti tek iduce nedelje, a ne znam ni jedno drugo mesto gde mogu da nabavim...
 
pa zar od ovoliko ljudi na forumu niko ne zna gde moze da se kupi adapter? :(
 
Generalno malo skuplja varijanta je da nadješ nekog elektroničara i da ti napravi odgovarajući adapter.

Ili ako je uređaj još u garantnom roku reklamacija!
 
Nazad
Vrh Dno