Šta je novo?

Adapter 8-pin zenski na minimum 3x molex?

zeljo024

Cenjen
Učlanjen(a)
09.07.2012
Poruke
171
Poena
170
Znam da je ovo sto meni treba poprilicno cudno (to mislim jer nigde nisam nasao da postoji nesto slicno) ali moram da kupim ili da nadjem nekog ko ce da mi napravi takav adapter.

Razlog zasto mi treba je taj sto sam sastavio konfiguraciju za rudarenje koja ce imati 6 grafika koje na sebi nemaju nikakav konektor za napajanje vec se napajaju direktno iz pci-e x16 slota jer im je maksimalna potrosnja 60w.

Maticna ima jedan x16 pci-e i pet x1 pci-e slotova, napajanje koje imam poseduje cetiri molexa ali svi se nastavljaju jedan posle drugog pa nisam siguran da bi izdrzali cetiri kartice koje bi vukle minimum 240w struje.
Napajanje ima sledece konektore:
Napajanje.jpg
Znaci potrebno mi je ukupno 8 muskih molex konektora od kojih 6 mora da napaja graficke koje ce trositi minimum 60w.
Svaki dobronameran savet kako najpametnije da to izvedem vise je nego dobro dosao.
 
mikro princ ce uskoro imati sve te adaptere za konektore za napajanje pa ces sigurno moci da nadjes i ono sto ti treba. samo sto meni nikako nije jasno sta tebi zapravo treba.
 
mikro princ ce uskoro imati sve te adaptere za konektore za napajanje pa ces sigurno moci da nadjes i ono sto ti treba. samo sto meni nikako nije jasno sta tebi zapravo treba.

druze pa stavio sam sliku koje konektore ima napajanje i ispod napisao koji konektori meni trebaju.
6 grafika na maticnu ce biti spojeno pomocu sest ekstendera koji na sebi imaju zenski molex konektor koji ce sluziti za napajanje
to znaci da mi iz napajanja treba 6 muskih molex konektora od kojih ce svaki da daje minimum 60w struje da bi napajao te grafike
plus na maticnoj ima dva zenska molex konektora pa je to jos plus 2 muska molex konektora koji su potrebni

ukupno je potrebno 8 muskih molex konektora iz napajanja a ima ih samo 4 komada
 
dva napajanja ili se pomiri i iseci apajanje tj sata konektore i od njih pravi molexe najlakse..cinimi se da ti je to corsair i on ima jednu granu sa 60A tako da je ne bitno...
 
Nazad
Vrh Dno