Šta je novo?

Acer Predator XR341CK 34" - 21:9 i FreeSync sa 75Hz

mdm cestitam na kupovini to je zverina od monitora, i da imam tolku lovu, bio bi takodje i moj izbor.
ovako skupljam 600e, da uzmem neki 27" 1440p i 144hz IPS.
mene igre prevashodno zanimaju, reci mi koje igre najbolje leze na tvom monitoru, pretpostavljam voznje?
dakle napisi koju o koriscenju u igrama, bez obzira sto ne mozes da koristis freesync, napisi gde ti najvise odgovara, u kom zanru, a gde najmanje.
napravi i par fotki dok su neke igre ukljucene ako mozes :)
 
Hmm..pogresio si 75 hz je sporo..na 144 hz sve tece glatko pomeranje kursora misa je mnogo brze .Trebao si da stavis tri monitora u 144 hz od 27" jedan koji ces konstantno koristiti 1440 dok ova dva sa strana mogu da budu 1080.Ono sto si rekao za igre da su sve sad u 60 fps to nema nikakve veze sa refresh ratemoniora.

Kada budes igrao CS:GO na tom monitoru i kada budes pomerao levo desno misem javice ti se motion blur.Tako da ce protivnik da bude u blagoj prednosti koji ima monitor u 144 hz.ne znam bas da li ista vredi freesync na monitorima 60-75 hz.

A i imas sad ovako manjak radnog prostora.Kada si kupovao monitor trbeo si nVidia graficku da kupis.Inace Acer paneli imaju nekako neki Laund Efekat sto se tice boja.Asus monitori su ipak bolji.Ali opet kod acera je sve kristalno visto bela je cisto bela...dok kod Asusa bela je malo zuta.

Samo neka dobro sluzi....da se ne pokvari i bice dobar.
 
mdm cestitam na kupovini to je zverina od monitora, i da imam tolku lovu, bio bi takodje i moj izbor.
ovako skupljam 600e, da uzmem neki 27" 1440p i 144hz IPS.
mene igre prevashodno zanimaju, reci mi koje igre najbolje leze na tvom monitoru, pretpostavljam voznje?
dakle napisi koju o koriscenju u igrama, bez obzira sto ne mozes da koristis freesync, napisi gde ti najvise odgovara, u kom zanru, a gde najmanje.
napravi i par fotki dok su neke igre ukljucene ako mozes

Hvala, za mene je odličan :wave:
Da vožnje, pucačine pa i stazične (nisam ih još stigao instalirati na win 10 pa nisam ni probao), WOT posebno (instalirao na zahtev drugara koji je želeo da vidi kao izgleda iako sam nisam neki ljubitelj online igara) kao i slične igre koje imaju razne menije i mape koje stoje sa strana pa ostane lepo cela sredina slobodna.
Igre osim novijih koje nativno rade u Wide, mogu se osim ukoliko nisu baš pratare, da se lepo nateraju uz ručno (.ini) hakovanje ili programe tipa Widescreen Fixer i Flawless Widescreen...
Odgovara u svakom žanru! :d A daje i prednost obzirom koliko toga u širinu sada vidim, i imerziju koja se ne može opisati ili videti preko slika...
Ali evo i par sličica

shot_002.jpgshot_006.jpgCrysis2_2015_11_17_19_48_55_009.jpgNFS14_2015_11_17_19_41_05_278.jpgpCARS_2015_11_17_19_53_37_684.jpg

Hmm..pogresio si 75 hz je sporo..na 144 hz sve tece glatko pomeranje kursora misa je mnogo brze .Trebao si da stavis tri monitora u 144 hz od 27" jedan koji ces konstantno koristiti 1440 dok ova dva sa strana mogu da budu 1080.Ono sto si rekao za igre da su sve sad u 60 fps to nema nikakve veze sa refresh ratemoniora.
Kada budes igrao CS:GO na tom monitoru i kada budes pomerao levo desno misem javice ti se motion blur.Tako da ce protivnik da bude u blagoj prednosti koji ima monitor u 144 hz.ne znam bas da li ista vredi freesync na monitorima 60-75 hz.
A i imas sad ovako manjak radnog prostora.Kada si kupovao monitor trbeo si nVidia graficku da kupis.Inace Acer paneli imaju nekako neki Laund Efekat sto se tice boja.Asus monitori su ipak bolji.Ali opet kod acera je sve kristalno visto bela je cisto bela...dok kod Asusa bela je malo zuta.
Samo neka dobro sluzi....da se ne pokvari i bice dobar.

Čekaj, da li si ti uopšte čitao moj 1 post a i one posle? Čini mi se da nisi, jer me ovo ne bi ni pitao tj. pisao... ;)
Da se ponavljam ne obožavam, ali hajd navikao sam ovde. Ja i jesam prešao sa x1440, pa onda da idem na isto samo sa većim osveženjem..? Rekao sam da mi prevashodno služi za rad, kao TV i za gledanje filmova, mnogo više nego za povremene igre od kojih online ne igram (posebno me CS ne zanima) već sam uglavnom za vožnje, staze, RPG i sl., dakle ultra brzih 144Hz mi nisu ič presudni. Ram po sredini pa i da nije po sred ali da ih ima (sa 3 monitora) bi me izluđivalo i da ne gledam TV, a imerzija ode bestraga. Treba samo videti kako film izgleda na ovome bez traka, i da po forumima ljudi prelaze upravo sa postavki 2-3 monitora na ovakve široke i da se nimalo ne kaju. Zahtevnost da se to a ne 3 monitora potera na preko 100FPS, pa za to treba zverski CF/SLI! :D
Kad sam ja to uopšte kao ni iko drugi u temi pomenuo da su igre max 60FPS?! :trust:
Motion blur nema direktne veze samo sa visinom Hz iako ona ima direktan uticaj zbog indirektne pomoći jer se sa više Hz povećava i vreme odziva kristala, već baš na prvom mestu sa brzinom odziva samog monitora ispoljenog u ms (pogledaj na TFT Central) gde je ovaj među boljim IPS-ima, a jedino bi ULMB pomogao da se "ne vidi" ali on ne radi zajedno sa G-sync-om. No druga jako bitna stavka baš za npr. tvoj CS jeste da ima jako mali lag (latencija, odziv), na šta si trebao da misliš kad si rekao da bi po tebi protivnik imao prednost, jer blur ne bi imao mnogo uticaja na to osim estetskog ;)
FreeSync/G-sync upravo pokazuju najveću upotrebnu vrednost u nižem rasponu FPS gde se seckanje najviše i primeti.
Zašto Nvidia? jer deru za najbrži GPU koji je 10% brži, a do kože ogule za G-sync modul gde je isti moj monitor samo sa G-sync-om 200€ skuplji (i buljukom problema zbog preteranog OC-a panela)?! Kako da ne, sve mi na čelu piše ovca! :smoke:
Asus je imao nedavno svoj fijasko sa monitorom baš kao i Acer, a nijedan ne pravi panele tako da isti mu...
I bez uvrede, no nakon tvojih postova koje nedavno videh u temi NVIDIA kad sam shvatio da nisu šala :zgran:, već realan nivo tvog znanja/razumevanja, bolje da ne komentarišem ništa dalje, i ovo je previše. :D

Pu pu, samo da ne bude problema i lepo da me služi! :smash:
 
Poslednja izmena:
Hvala, za mene je odličan :wave:
Da vožnje, pucačine pa i stazične (nisam ih još stigao instalirati na win 10 pa nisam ni probao), WOT posebno (instalirao na zahtev drugara koji je želeo da vidi kao izgleda iako sam nisam neki ljubitelj online igara) kao i slične igre koje imaju razne menije i mape koje stoje sa strana pa ostane lepo cela sredina slobodna.
Igre osim novijih koje nativno rade u Wide, mogu se osim ukoliko nisu baš pratare, da se lepo nateraju uz ručno (.ini) hakovanje ili programe tipa Widescreen Fixer i Flawless Widescreen...
Odgovara u svakom žanru! :d A daje i prednost obzirom koliko toga u širinu sada vidim, i imerziju koja se ne može opisati ili videti preko slika...

E bas zato me najvise zanimaju ti veliki, zakrivljeni monitori, zbog imerzije.
Jos kad izadje VR, bice bas tesko posle VR iskustva, preci na neki omanji monitor, a ovaj ce da upotpuni taj neki gap, da te ni bude suvise tesko, sitno i daleko, kad pogledas u monitor, posle skidanja VR-a.

Zanima me sa koje razdaljine ga gledas i kolko ti zaokupira vidno polje, tj kolko je praznog prostora ostalo okolo?
Ja mislim da bi bio savrsen neki monitor koji totalno popunjava vidno polje, ali jasno je da bi morao biti ogroman i da si blizu njega.
 
To sto poredis ATI graficke i nVidia nije bas dobra stvar...isto tako to sto poredis 75 hz i 144 hz nije dobra stvar.Meni je na 144 hz 4.1 ms na http://www.testufo.com/#test=mprt&size=8 testu.

Pa dobro ,ako si bas zeleo da predjes na to,ali bolje da si stedeo jos pa da uzmes TV Samsung 65js9500 ili LG EG9600 i postavis ga iza ledja na zid,a od tri monitora od 1440 napravis surround.

Ipak je bolje ovo od toga,kada uzmes nesto najbolje onda tek mozes da kazes nisam pogresio_Ovo ti sve iz iskustva govorim.
 
@ Ranger
Imerzija je zaista tu, a iako sam u početku instinktivno bežao dalje od monitora, sada gledam sa normalne razdaljine kao i prethodne monitore cca 70-80cm. Čak i kad se više približim (i smanjim ubitačno jako osvetljenje :D) uopšte nije problem a imerzija se poveća. Međutim neki max je prići na 50cm, posle toga postaje širi od mog vidnog polja! :p


@ atomi
Hahaha, TV od 65" + 3 monitora??
Vide li ti slike dimenzija moje sobe i stola sa monitorom u prvom postu? Ja bi ti odmah dodelio oskara kad bi to sve uspešno smestio unutra! :d
A tek cena, prava sitnica. Pa meni trebalo više meseci da prištedim za ovo, a ti "savetuješ" samo TV od 4.400€ + još jedno 1.800€ za monitore = 6.200€?!
Realno, nema šta, štedeo bi samo još nekolicinu godina... :Klanjanje

Nije dobra stvar što poredim? Pa ti prvi pomenu da sam trebao Nvidia, ja sam samo odgovorio zašto sa trenutnim stanjem i politikom cena - ni u ludilu! Kome nije žao da ga oderu ili ima para za bacanje ili jednostavno preferira zelene, slobodno nek plati deblji premijum za malu razliku, ja uvek pozdravljam entuzijazam. Ali ipak preferiram da osim samo performansi po svaku cenu gledam i odnos cena/kvalitet/performanse, a kamo li da pripadam nekom taboru.
Ne, taj test nema ama nikakve veze sa merenjem odziva u ms, za to je potrebna ozbiljnija oprema, vidi se da ne razumeš o čemu govoriš. Tamo mere "Persistence", ništa više.
Ako gledaš samo da se uzme najveće, najjače i najskuplje to nikako ne mora da znači da je najbolje za datu upotrebu/svrhu. Ili bi ljudi odavno po ulici vozili bolide F1, a na letovanje išli svemirskim šatlom! ;)

Nisi mi odgovorio, a baš me zanima, gde si pobogu utripovao ono za igre i 60FPS max?? :wave:
 
Pa ja sam vise ipresioniran sa herica nego sa ips panelima.Niste ni isprobali ni jedan monitor od 144 hz tako da ni ne mozete da znate sta je bolje.

Ne zaboravite da sad stizu monitori i u 200 hz.Tako da ste u svakom slucaju kupili nejaki monitor.

Trebali ste jos da sacikate da dodju neki bolji monitori.
 
Jesam video sam 144Hz, i ne treba mi, ja ću ipak ostati na svom "traljavom" IPS-u. A tek snaga da imaš 200+FPS na većoj rezoluciji, pa to ni CF/SLI nema leba da izgura! ,)
A isto sam rekao i za 144Hz samo okorelim gejmerima, meni je slika sa IPS (ili AHVA) nezamenjiva i nikad više TN, a ni AV mi nije dovoljan za uglove, boju pa i odziv (iako je crna tj. kontrast neverovatan). Naravno ima IPS sa 144Hz ali do 27", meni je bitnije što je 34", jer ponavljam retko i sve ređe se igram... ;)

A ta večna priča sačekajte... Pa tek je izašao i ovaj sa ovim spec., šta misliš kad će doči 34"+ sa 144Hz+ (i GPU koji će to moći da gura), dotle taman ima i ovaj da menjam! A ima da se nauživam na ovom :D


I treći put mi nisi odgovorio, gde si pobogu utripovao ono za igre i 60FPS max?? :S:
 
Poslednja izmena:
Acer A 200Hz Ultrawide i ASUS 3800R su mnogo bolji trebao si da sacekas ASUS 3800R

Pa tako sam shvatio....bolje da se naviknes na brze stvari nego na lepse. :)

Salu na stranu ali poetnat surround je da bi se dobilo sto vise radnog prostora.A vidim da racunar koristis za posao tako da si se bas lepo zeznuo.

Sto se tice prednosti nvidia ona ima Physicx i on u novim igrama daje realizam (koji ce uz directx 12 da pokida u novim igrama).

Tako da ako imas nvidia grafiku.mozes da napravis ultra mega populatni youtube gameplay kanal koji ce ti doneti veoma doru zaradu od partnerstva sa mrezama.

Vidi se da se ne razumes bas dobro.
 
Poslednja izmena:
Acer A 200Hz Ultrawide i ASUS 3800R su mnogo bolji trebao si da sacekas ASUS 3800R
Pa tako sam shvatio....bolje da se naviknes na brze stvari nego na lepse. :)
Salu na stranu ali poetnat surround je da bi se dobilo sto vise radnog prostora.A vidim da racunar koristis za posao tako da si se bas lepo zeznuo.
Sto se tice prednosti nvidia ona ima Physicx i on u novim igrama daje realizam (koji ce uz directx 12 da pokida u novim igrama).
Tako da ako imas nvidia grafiku.mozes da napravis ultra mega populatni youtube gameplay kanal koji ce ti doneti veoma doru zaradu od partnerstva sa mrezama.
Vidi se da se ne razumes bas dobro.

Taj Acer je 2560x1080 dakle niže rezolucije, a ASUS će imati (te kako znaš da je bolji ili ne, osim ako si vidovit :d) apsolutno isti ovaj panel, još oba G-sync što ponavljam 3 put, me ne zanima! ;)
Pogrešno si shvatio...
Ne nisam, a ti nisi čitao za šta ga sve koristim.
Opet si vidovit... A sigurno mogu bez PhysX-a (a ne Physicx-a).
To me tek ne tangira...
Vidi se da ne razumeš ič... :D
 
Kako god hoces ja znam da si pogresio posto ja imam iskustva sa tri monitora u 144 hz tako da znam sta pricam.To je potpuno nova dimenzija monitora po mom iskustvu.

Nebih da poredim nvidiu sa ATI kao sto ne volim ni SSD diskove sa HDD diskovima.

Po ovome zakljucujem da nisi bas zahtevan korisnik.

To sto nisi kupio zvucnu kartu i koristis codec sa maticne ploce ,govori da nisi bas kao ja zahtevan.

Ako se budes druzio sa mnom i sa jos nekoliko zahtevnih korisnika uskoro ces kupiti neku zvucnu kartu i zvucnike/slusalice.
 
Poslednja izmena:
Tannoy 633 zvučnici sa svim Hi-Fi komponentama. Da, imam baš jako loš zvuk, a ni to nisi razumeo iz "Moja mašina" ;)
Samo ti imaj svoju lepu sliku o stvarima i uživaj! cheers
 
Poslednja izmena:
Daj bre, mdm, našao si sa kime ćeš da se raspravljaš. :d

Da se vratimo na temu; video sam one skrinšotove koje si okačio. Impresivno! Da li možeš da napraviš neke skrinšotove sa otvorenim programima? Npr. kako izgleda word i excel istovremeno, ili browser + pdf, itd.
 
Daj bre, mdm, našao si sa kime ćeš da se raspravljaš. :d
Da se vratimo na temu; video sam one skrinšotove koje si okačio. Impresivno! Da li možeš da napraviš neke skrinšotove sa otvorenim programima? Npr. kako izgleda word i excel istovremeno, ili browser + pdf, itd.

Znam! Probao sam ipak da edukujem, šta da se radi, bio sam profesor te sam veoma uporan i strpljiv (čitaj umem biti dosadan ko p....v kad se zainatim). :d A i možda će neko drugi ko bude čitao imati neku korist... ;)

Izvolte:

4.PNG5.PNG6.PNG7.PNG8.PNG
 
Hvala puno!

Još jedno pitanje. U raspravi sa njim pomenuo si i sledeće:

i da po forumima ljudi prelaze upravo sa postavki 2-3 monitora na ovakve široke i da se nimalo ne kaju

Ako se sećaš konkretnih tema u kojima se raspravljalo o prelasku sa 2-3 monitora na 21:9, da li možeš da pošalješ link. Da ne budem pogrešno, ne pitam ovo da bih osporio to što si rekao, iako sam pobornik dva i više monitora, niti da bih ulazio u polemiku o toj temi. :) Već pitam zbog toga što me zanima i "druga strana", tj. mišljenja i iskustva onih koji su prešli sa dva ili tri monitora na 21:9.
 
Uh, pomogao bi ti, ali to je bilo nasumično naletanje po raznoraznim forumima tipa OC, tom's, na amazonu i drugim prodavnicama u komentarima, nemam pojma na kojim još od njih sam video takve komentare. A i ovde ima podosta strana pa češljaj... :p
 
Čitao sam još malo po netu o monitorima sa odnosom strana 21:9. Neki korisnici se žale kako im 16:9 sadržaj (npr. youtube) izgleda ružno fullscreen, zbog vertikalnih crnih linija sa strane. Kakvi su tvoji utisci po tom pitanju?

Čini mi se da nikako nije idealno; 16:9 ekrani imaju horizontalne crne crte pri gledanju filmova i serija, a 21:9 ekrani imaju vertikalne crne crte pri gledanju YT i sličnog 16:9 sadržaja, koji je, hteli mi to da priznamo ili ne, postao naša svakodnevnica...
 
Youtube mi je nebitan, mislim ja samo pogledam po neki klip, trejler ili najčešće muziku i sl. Ni ne pamtim kad sam ga gledao u fullscreen-u, jer ako nađem nešto vredno gledanja, lepo ga skinem preko torenta u pristojnijem kvalitetu ;)

Pominjao sam već u mojim prvim postovima, a ima i slike kako mi izgleda kablovska razvučena i da meni manje smeta razvučenost nego da imam neiskorišćeni ekran i crne linije. Nekoga bi to izluđivalo, individualna stvar...
 
imam ja jedno pitanje :) da li radis nesto u nekom CAD/CAM programu?
 
Da, ponekad zbog posla. Uglavnom uzimanje podataka iz istih ali ponekad i ucrtavanje (ubacivanje) novog u projekat, pa otuda i screenshot, što?
 
Tek sam sad obratio paznju da imas jedan screenshot iz AutoCad-a (ne zameri), pa interesuje me kako zakrivljenost monitora utice na rad (osecaj u iskrivljenosti linija da li ga ima uopste,...), da li se dobija neko poboljsanje po korisnom prostoru u odnosu na klasicnu 27" ili bi veci pogodak bio otici na neku dijagonalu od 30"-32" (ja bi najpre pazario nekog koreanca od 40" ali ne znam gde se mogu naci).
 
Meni nije problem i ne vidim zakrivljenost kad znam da je linija prava, ali ja nisam zahtevan korisnik, inženjer niti projektant pa pitanje koliko je moje mišljenje merodavno...
Ali nekome kome je uglavnom to posao, čuo sam da više vole da imaju i visinu kao i veličinu. Te bi pre za samo (bez igrica, videa, photo obrade...) gađao upravo 40" 4K kao recimo onaj Philips što verovatno i mađari mogu doneti, a on je i jeftiniji 650€, još VA za ogromnim kontrastom, idealan za CAD/CAM! ;)
 
S tim da od 40-ke moras sjediti malo dalje a kad bi bila neka manja diagonala onda moze blize na stolu...
U svakom lsucaju preporucujem prvo da se negde pogleda, isrpoba...
 
Mislim da ako bi se radio CAD/CAM to bi morao svako da lično proveri, da se sedi blizu možda nekome ne bi smetalo? A opet ima kao što znamo i koji se vole udaljiti da bi imali "celu sliku". ;)
 
E kad bi moglo negde da se pogleda :( ja sam stekao utisak da se ovi skuplji monitori kupuju na parolu "sta ti bog da", jeste da postoji zakon o vracanju proizvoda u prvih 7 ili 10 dana ali nije mi zelja da cimam ljude i posle im objasnjavam "kako to nije ono sto sam ocekivao". Da li ima uopste neka radnja gde se mogu monitori pogledati uzivo?
 
I ja sam moj "napamet", zato sam podugo i naširoko razmišljao više meseci koji da uzmem, i oslanjao se na slike, youtube i testove...
Ima, prošetaj se do Mađarske. :(
 
Nema ni tamo.
Koiliko si ti svoj cekao da stigne u radnju, a inace ovi nasi "madjari" nabavljaju u internet prodavnicama jer su najjeftinije...
 
Nema moj model, nema ga mnogo nigde u svetu, tek je izašao. Ali npr. neki zakrivljen Dell ili LG od 34" ili ona Philips koji je još ranije izašao trebalo bi da ima... :trust:
 
Daleko je Mdzarska, znas i sam koliko je meni daleko Dorcol... :d
 
Nazad
Vrh Dno