Šta je novo?

Acer - multimedija bez boot-ovanja sistema

zocky

Slavan
Učlanjen(a)
29.05.2007
Poruke
60
Poena
309
Svojevremeno sam citao nesto u stilu da neki Acer modeli imaju mogucnost da pustaju filmove, slike i ostali multimedijalni sistem bez boot-ovanja sistema. Problem je sto to ne mogu da nadjem i jedino sto sam nasao na net-u je pricao o nekom starom modelu Aspire 2000 koji je imao takve mogucnosti. Elem, da li neko zna nesto vise o ovome:
- da li na nasem trzistu postoje takvi modeli (cak i ne mora da bude Acer)?
- na koju foru to radi?

HVALA unapred!!!
POZDRAV
 
Radi na principu ima jednostavan sistem na nekom fleshu :)
 
Na mom medionu md 97500 dolazi i softwer pcm linux.I prilkom ukljucivanja kominacijom tipki za wirelees i on/off dugmeta pojavljuje se taj program(u biosu postoji opcija za ovu opciju) i tad je moguce pustati multimediju filmove,muziku fotografije zaista zgodna stvarcica sve bez podizanja windowsa.Nadam se da si na to mislio,.Ako imas taj acer pregledaj dobro support disk mozda nadjes nesto slicno
Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Na mom medionu md 97500 dolazi i softwer pcm linux.I prilkom ukljucivanja kominacijom tipki za wirelees i on/off dugmeta pojavljuje se taj program(u biosu postoji opcija za ovu opciju) i tad je moguce pustati multimediju filmove,muziku fotografije zaista zgodna stvarcica sve bez podizanja windowsa.Nadam se da si na to mislio,.Ako imas taj acer pregledaj dobro support disk mozda nadjes nesto slicno
Pozdrav

Hvala Ti na odgovoru. Nemam Acer ali posto planiram da kupim laptop supruzi takva opcija bi joj (a i meni ;) ) dobro dosla.

Koliko sam skapirao on ipak dize sistem samo sto je u ovom slucaju neka multimedijalna distribucija Linux-a - ili mozda gresim?
 
Ja imam Acer Aspire 1700 (nekretnina.. tezak ~7kg) i uz njega sam dobio SuperDJ program koji posle instalacije u windowsu omogucava slusanje mp3 muzike bez bootovanja masine.
 
Ja imam Acer Aspire 1700 (nekretnina.. tezak ~7kg) i uz njega sam dobio SuperDJ program koji posle instalacije u windowsu omogucava slusanje mp3 muzike bez bootovanja masine.

Hvala na odgovoru. Ako imas malo vremena zamolio bih Te da mi das jos par odgovora koji dolaze iz "prve" ruke!

Posto kazes da se instalira u windows-u da li si mozda upucen kako uopste radi bez boot-ovanja windows-a?

Kako startujes muziku bez bootovanja - palis comp i na koji nacin pustas mp3?

Da moze muzika sa cd/dvd-a i sa hdd-a?

HVALA unapred!!!
 
Instalira se negde na disk i ja jos nisam provalio gde.. nema ga u Program Files. Trazi da postoji folder C:\My MP3. Nema veze da li je u pitanju NTFS ili FAT32.

Korisiti se baz paljenja laptopa... sa prednje strane laptopa imas standardne dugmice.. Play, Stop, Napred, Nazad, Sledeci, VolUp, VolDown, ... Samo pritisnes play u superDJ ce poceti da svira. Prvo ce pogledati CD/DVD, pa ako je prazan tek onda My MP3 folder. Sve vreme laptop se nije bootovao, display se ne ukljucuje.
 
Instalira se negde na disk i ja jos nisam provalio gde.. nema ga u Program Files. Trazi da postoji folder C:\My MP3. Nema veze da li je u pitanju NTFS ili FAT32.

Korisiti se baz paljenja laptopa... sa prednje strane laptopa imas standardne dugmice.. Play, Stop, Napred, Nazad, Sledeci, VolUp, VolDown, ... Samo pritisnes play u superDJ ce poceti da svira. Prvo ce pogledati CD/DVD, pa ako je prazan tek onda My MP3 folder. Sve vreme laptop se nije bootovao, display se ne ukljucuje.

Super - bas to je ono sto mi treba. Inace, da li imas program i za filmove posto sam negde citao da i to moze?
 
mislim da moja kanta nemoze da pusta filmove na ovu foru
 
Svaki Toshiba Qosmio takodje ima ovu funkciju. Takodje i neki modeli iz Satellite Serije, mislim da su u toj grupi i P100-324, P100-437.
 
Ne. Qosmio je jedini notebook koji ima "dedicated AV chip" tj QosmioEngine - drugim rečima skup HW/SW koji se nalazi u BIOS-u ili gde već, tako da se film ili muzika može puštati bez paljenja većeg dela računara (mislim da se čak ni CPU ne aktivira), a za puštanje filmova postoji posebno dugme na kućištu.
 
Ne. Qosmio je jedini notebook koji ima "dedicated AV chip" tj QosmioEngine - drugim rečima skup HW/SW koji se nalazi u BIOS-u ili gde već, tako da se film ili muzika može puštati bez paljenja većeg dela računara (mislim da se čak ni CPU ne aktivira), a za puštanje filmova postoji posebno dugme na kućištu.

E to je bas prava stvar. Uvek sam se pitao zasto ne stave cip (kao kod standalone dvd playera) u laptop koji ce odradjivati takve stvari :) Super - HVALA!!!

Inace, da li pusta filmove i sa dvd-a i sa hdd-a kada se tako startuje?

I kako se uopste startuje :) Mislim, kako se ulazi u taj mod?

POZDRAV
 
Jel moze neko malo bolje da mi pojasni ovu za mene za......iju?Jel to znaci da kad kupim laptop ne mogu da gledam filmove i slusam muziku bez nekih glupih caka?
 
Jel moze neko malo bolje da mi pojasni ovu za mene za......iju?Jel to znaci da kad kupim laptop ne mogu da gledam filmove i slusam muziku bez nekih glupih caka?
Ne, to znaci da ako zelis samo da odgledas neki film ili slusas muziku ne moras da podizes operativni sistem. Naravno, ako zelis da gledas film ili slusas muziku iz windowsa, to mozes da uradis kao sto si radio svaki put do sada.
Jako jako korisna stvarcica. Slicno onome na walkman SE telefonima, kada mozes da slusas mp3 dok je mobilni iskljucen.
 
Nazad
Vrh Dno