Šta je novo?

Acer Asprire 5052 problem sa tastaturom i touchpadom posle 2 godine na svako OS

Kypck

Slavan
Učlanjen(a)
29.01.2008
Poruke
17
Poena
304
Temu sam postavio i na servis forum...

Imam laptop Acer Asprire 5050, AMD Turion x64 2,2Ghz, 1,5GM RAM (od toga graficka uzima 256), ATI x1100, HDD 120GB, DVD rezac...
Posle skoro 2 godine, XP mi se usporio i cekam po 10 minuta da se ugasi racunar. Odlucio sam da dokupim jos memorije (sada ima 1,5GB minus 256MB od graficke) i da instaliram Widows 7 ultimate. Sve je proslo ok, radilo je perfektno 3 dana, i prijatno sam se iznenadio novim prozorima. Instalirao sam uobicajne programe Firefox, Office, Total Commander, Avast...
Medjutim, cetvrtog dana kada sam upalio racunar, CPU je bio zauzet od 75 do 100%, a u task manageru nista nije pokazivalo da toliko uzima procesor. Instalirao sam process manager i video sam da DPCs uzimaju oko 50% procesora. Prilicno brzo podize sistem, ali mu je sada potrebno za gasenje vise od 10 minuta. Cudno je sto touchpad i tastatura ne rade dobro (preskacu, cekam po par minuta da bi otkucao slovo...), ali bezicni mis radi normalno. Kada pokrenem Win7 u safe modu, sve radi kako treba.
Pokusao sam da uradim system restore na prvi dan (kada je sve radilo i kada nisam instalirao bezzicni ruter i mis) i idalje su se desavali isti problemi.
Odlucio sam opet da instaliram Win7 i kada treba prilikom instalacije da unesem username, opet tastatura ne radi kako treba (cekam par minuta da prikaze ono sto sam ukucao...).

Odustajem od Win7 i vracam XP i ista prica se ponavlja, nece da reaguje tastatura prilikom instalacije!
Tastatura u bios-u radi normalno, a prilikom instalacije idalje cekam po 10 minuta za restart.
Tastatura, ploca, procesor???

Any clue?
 
Nazad
Vrh Dno